Problem sa grafickom karticom

poruka: 81
|
čitano: 25.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

xxxxxxxxxxxxxx

 

- Temperature grafičke kartice i procesora su odlične, samo daj mi reci jel ovo

  pod opterećenjem ili bez opterećenja?

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 19:11 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Pa sta ja znam. Nije pod nekim velikim opterecenjem. Sad mi graficka uopste ne radi. Izgleda da cu ju morati peci :(

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Ljudi koristi sam grafu ATI Radeon HD2600pro, kupio sam polovnu AMD Radeon 5700. Problem je u tome sto mi monitor ide na stand by kada god pokrenem neku igricu.
Kad mi se ovo navedeno desi cujem zvuk, ali nmg da povratim sliku, dok ne restartujem! 
Problem nije do monitora, jer sam kupio novi, problem nije u pregrijavanju jer se ne pregrijava (ventilator sasvim normalno radi), mjenjao sam drivere, pokusavao sam najnovije, pa sam trazio starije drivere, ali ni to nije pomoglo, ja sam ostao bez zivaca za trazenjem mogucnosti, ostale su mi jos tri opcije, prva je da ugasim Hardware Accelerator (govore da bi pomoglo), druga je ispeci graficku i treca je pronaci lika koji mi je prodao graficku i zapiti mu je u dupe! 
Znaci ljudi molim vas da mi date neku normalnu soluciju ako znate, nemojte me peglati stvarima poput kabla od graficke do monitora jer to nije 100% problem jer stara grafa radi na njemu, ako nemate rijesenje ja cu da odaberem ovo moje trece resenje xD HVALA UNAPRED!!!! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 0:06 (CPTNIX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Ne znam zasto,ali nakon sto sam stavio novu graficku,dosta dugo mi se dize windows,samo stoji kod one slike,kada je prikazana maticna,prije znaka od windowsa,a pvi puta se komp sam od sebe ugasio...drivere sam sve izbrisao sa guru3d driver sweeper i instalirao nove,ali nakon restarta opet isto,prije je to trajalo,pa..par sekundi,a sada stvarno dugo moram cekati....

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Da li mi neko moze pomoci objasnjenjem kako da resim problem sa glafickom karticom (ako resenja uopce ima)?

Imam graficku nVidia Geforce 8800 GT i do prije par dana mi je radila sasvim normalno, nakon toga je pocelo da mi se desavam da slika kao igra.

To se obicno desava pri ukljucivanju racunara pa prestane a nekad se i kasnije desava.

Dakle, da ponovim kada upalim racunar sve se normalno prikazuje slika samo kao da neke smetnje ima, neki talasi se pojavljuju na monitoru... 

Ps. Monitor je ispravan, vrv je do gravicke nesto...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Zdravo svima novi sam na forumu.

Imam jedan problem sa grafickom ili ti reci sa PC.

Kada palim racunar upali se u rezoluciju 1280x1024, a ekran mi je u rezoluciji 1680x1050 graficka kartica je Nvidia GeForce GTX 470 1280MB ddr5 resertujem racunar pri paljenu i onda normalna rezolucija

poslije toga traje nekih 2 do 3h rada racunara, a onda se samo ekran ugasi i resetuje.

Bio bi zahvalan ko bi mi dao dobar savjet i rijesenje za ovaj moj problem

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Caus24 kaže...

Dobrodošao na forum.

Probaj s drugom grafičkom karticom i drugim monitorom.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 17:47 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Caus24 kaže...

Zdravo svima novi sam na forumu.

Imam jedan problem sa grafickom ili ti reci sa PC.

Kada palim racunar upali se u rezoluciju 1280x1024, a ekran mi je u rezoluciji 1680x1050 graficka kartica je Nvidia GeForce GTX 470 1280MB ddr5 resertujem racunar pri paljenu i onda normalna rezolucija

poslije toga traje nekih 2 do 3h rada racunara, a onda se samo ekran ugasi i resetuje.

Bio bi zahvalan ko bi mi dao dobar savjet i rijesenje za ovaj moj problem

Provjeri produžne kablove/letve i struju. Imao sam sličan problem.

7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Pozdrav, danas sam ubacio novu graficku u racunar. Sve je u redu međutim osim zvuka koji neradi i nikako ga nemogu podesiti. U cemu je problem ? Molim za pomoć ! Unapred hvala

 

Zdravko Sabljic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
kandrax007 kaže...

Pozdrav, danas sam ubacio novu graficku u racunar. Sve je u redu međutim osim zvuka koji neradi i nikako ga nemogu podesiti. U cemu je problem ? Molim za pomoć ! Unapred hvala

 

Kako je spojena?

Kakvi su audio settingsi? Koji je output?

7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

uzeo sam r7 260x oc grafu stavio je u komp i spojio sve kako treba i upalim ja komp i nema slike na monitoru. je li mi moze neko pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Toni s onog svijeta kaže...

uzeo sam r7 260x oc grafu stavio je u komp i spojio sve kako treba i upalim ja komp i nema slike na monitoru. je li mi moze neko pomoci

Provjeri još jednom spojeve. Provjeri source na monitoru. Probaj drugi input.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

imam samo vga ulaz na monitoru

 

12 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Meni se događala ista stvar. Nakraju krivac sam bio ja, jer pri spajanju sam 8 pinski ulaz u maticnu pomakao rukom, provjeri sve spojeve detaljno.
14 godina
offline
Problem sa grafickom karticom

Evo, da ne otvaram novu temu, nadam se da neće bit ljutnje zbog pitanja u ovoj.

Moje pitanje se odnosi na uporabu integrirane grafike, odnosno korištenja računala nakon vađenja zasebne grafike.

 

Procesor i ploča su pod MOJ PC, u uefi-u uredno stavim primarnu onboard grafiku i probao na IGPU multi monitor support stavit enable/disable i stalno me izbacuje/restarta i prijavljuje nekakav problem.

Može nekakava pomoć, jer se dosada nisam nikad prebacivao na integriranu grafiku, pa nisam siguran niti dali znam pravilan postupak??

 

Unaprijed hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

uzeo sam xfx 7750 grafu stavio na maticnu i ne daje sliku. je li mozda neko zna zasto ne daje sliku. grafa je 100% ispravna

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

slikaj kako je spojeno

RAMPAGE
10 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom

Imaš li opciju za podešavanje memorije ? Ja ni nemogu odabrati multi monitor ako ne dodam memorije grafi (skinem sa rama). Dakle stavi na max. memorije sto ti dopusta

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

malo prije mi se desilo racunar radi sve normalno i odjedno se ugasi monitor 

otvorim kuciste svi kuleri se vrte

ugasim kompjuter on samo pisti 

izvadim jedan ram isto

izvadim graficku vratim je  stavim ponovo 6 pin konektor

i radi

znali neko zbog cega se ovo desava

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom karticom

Da li mi netko moze pomoci?

Kupio sam novo racunalo

Ploca Asus b150 pro gaming

Procesor i5 6600K

SSD sp550 256 gb

HDD 1 TB WD blue

RAM 16 GB hyperx fury black 2133 DDR4 (2x 8)

graficka  ASUS dual rx480 8gb

napajanje thermaltake 630w SMART SE

 

imam win10 x64

 

Sve radi normalno i brzo;internet, slusanje muzike pc radi po par dana,filmovi rade normalno,ALI kad pokrenem igricu bila ona original demo ili crack-ana, nakon minute smrzne se ekran sivi ili crni mogu ga samo restartat.

Cak sam probo pokrenut 3Dmark ista stvar.......naravno da cu otic u servis jer je pod garancijom..posto je novi mozda je neka softwerska greska.

Bio bih zahvalan na odgovoru..

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom karticom
Kevo kaže...

Da li mi netko moze pomoci?

Kupio sam novo racunalo

Ploca Asus b150 pro gaming

Procesor i5 6600K

SSD sp550 256 gb

HDD 1 TB WD blue

RAM 16 GB hyperx fury black 2133 DDR4 (2x 8)

graficka  ASUS dual rx480 8gb

napajanje thermaltake 630w SMART SE

 

imam win10 x64

 

Sve radi normalno i brzo;internet, slusanje muzike pc radi po par dana,filmovi rade normalno,ALI kad pokrenem igricu bila ona original demo ili crack-ana, nakon minute smrzne se ekran sivi ili crni mogu ga samo restartat.

Cak sam probo pokrenut 3Dmark ista stvar.......naravno da cu otic u servis jer je pod garancijom..posto je novi mozda je neka softwerska greska.

Bio bih zahvalan na odgovoru..

 

Testiraj RAM Memtestom86+. Mada, po ovome, grafička je pokvarena.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice