Problem s monitorom

poruka: 11
|
čitano: 609
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem s monitorom
Naime nešto mi nije bilo u redu sa kompjuterom i sada mise pojavila priprema automatskog popravka no neštp čudno imam na gornjoj strani monitora.Što bi to moglo biti?
Da li se trebam brinuti?
Poslano sa Lenovo Vibe K5
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s monitorom

90% VGA (VRAM).. brinuti možeš, ne moraš, time ne utječeš na ispravnost, tj ako je pod garancijom, 'pobrini se' na vrijeme za istu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

Nažalost kompjuter je star 6 i po godina ,prošla baba s kolačima.

Uspio sam ga oživit nakon 8 pokušaja,sad nekako proradio nema tih crtica jooj..

Poslano sa Lenovo Vibe K5
13 godina
offline
Problem s monitorom

Kad je tako mator onda je grafa spremna za prženje

To ti možda pomogne.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

 svakako probam tu soluciju..

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 12:36 (xXTheLuka1998xX).
15 godina
offline
Re: Problem s monitorom

... počistiti (prašina na hladnjacima), provjeriri kontakte, utisnuti komponente 'do kraja'.. i to je sve što možeš. Jednom mora crknuti i najčešće prvo ode VGA. (ipak to je komponenta koju nije problem zamijeniti, loše je kad ode MBO).

smetnja koju si vido je ugl smeće iz video memorije, pošto je nestala vjerojatno hladni lem koji popusti nakon nekoliko godina (paljenje/gašenje = vruće/hladno) i ponekad se to može popraviti 'pečenjem' (+sreća). Teoretski, možda će duže raditi bez crkavanja, ako više ne gasiš i ako je normalno hlađenje zadovoljavajuće.. (izbjegavaš extremna naprezanja, najveće upravo u trenutku paljenja PCja).

 

edit: pečenje, radiš kad VGA crkne, ne dok još radi.. jer to je rizik-loto (kad više nemaš što izgubiti).. to je zapravo pokušaj lemljenja na ćoravo.. Tek kad nemaš što izgubiti!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 12:39 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

Hvala lijepa na savjetima,sve ću isprobati ako i dalje bude zezao..

Za gašenje i to mogu garantirati dok za hlađenje teško ,jer u kompjuter puše topal zrak iz klima uređaja tako da ga to još više traumatizira

Poslano sa Lenovo Vibe K5
15 godina
offline
Re: Problem s monitorom

topli zrak nije problem ako su komponente do 40c .. kao disk, MBO, RAM.. na 50c počinju problemi, pa napajanje, (CPU+VGA duplo više..).

veći problem je promjena temperature, s nula na 50.. to je habanje, to uzrokuje popuštanje spojeva (koji su minimalnog nanosa-debljine), praktički je nemoguće ručno prelemiti komponente na VGA (osim par većih..).

Nije u ovom slučaju problem samo pregrijavanje.. tj tad bi problem vidio u npr gejmanju.. ovo je obrnuto, hladne komponente (fizika, skupljanje) koje se nakon par minuta temperiraju (širenje) i kontakti ponovo rade. Iz toga teorija-II :)) .. možeš podgrijavati PC dok je ugašen, tj držati ga na stalnoj-radnoj temperaturi, (promjena temperature je problem, naravno ako ne prelazi one vršne prema gore..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

Znao mi je stvarati probleme i jučer mi je prikazivao OC fail,znači temperatura isto nije primjerena

Poslano sa Lenovo Vibe K5
15 godina
offline
Re: Problem s monitorom

.. OC? .. pa ako je nešto bilo OCano, tad je koliko kažeš, 5-6 godina.. realno .. time si povećao trošenje-naprezanje. Skratio vijek trajanja (koji je je optet zadovoljavajući).

 

bez OCa, možda se stabilizira ili je kasno.. Starenjem PCja sve odlazi, svaki spoj, napajanje-efikasnost.. time mora vuči više struje da bi isporučilo nešto manje, viša temperatura uzrokuje veći otpor.. otpor opet efikasnost i dodatnu temperaturu. To je jednostavno starenje. OC je za novo, dok ide..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s monitorom

Upravo to 

Windows 10 je na njemu al opet  nije to to ima samo 2 gb rama ima ,ionako želim novi komp

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 13:08 (xXTheLuka1998xX).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice