Problem s programiranjem u pythonu! pomoc! zaključana tema

poruka: 6
|
čitano: 2.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!

 Prije svega pozdrav svima .Novi sam na forumu pa neznam da li je ova tema vec postavljana ili ne.

 

Naime sinoc sam slucajno googlajuci naisao na temu programiranje,pa me je to zaista zainteresovalo .Rekli su da je najbolji jezik

zs pocetnika Python.Skinuo sam program verziju 3.2,te na netu nasao 'kakvu takvu e knjigu za pocetnike .Takodjer je pisalo da je potrebno da skinem nekakav py3exe    i njega sam skinuo.Pokrenu sam python otvorio novi prozor kako pise u knjizi i napisao:

 

 

>>>print'Hello world'

 

Pritisnuo sam F5 za pokretanje napisanog koda ,onda je program od mene trazio da kod spasim.Isao sam na 'save' te spremio ga na dekstop .Kada sam pokrenuo taj program pisalo je"invalid syntax"Proba o sam bez strelica">>>"ali opet isto.

 

 

Oprostite mi ako sam nesto zapetljo takav sam ja glup ko {#} .Ali se nadam da ste shvatili sto sam trazio ako imate rijesenje molim da mi pomognete!{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!

Prvo trebas ukloniti strelice >>>> i napraviti razmak izmedu print i 'Hello World':

print 'Hello World'

"Let us work without theorizing... 'tis the only way to make life endurable." - Voltaire
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!

e i to sam probao ali opet isti problem jarane{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!

Python 3.2 ima dosta promjena a jedna od njih je print.

 

Dakle točno bi bilo:

 

print('Hello World')

DEFCON 20
 
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!

hvala ti jarane evo sad radi nije mi bilo jasno ,jer u knjizi pise print 'hello world' .Nadam se da nije problem ako jos nedje zapnem da te priupitam uglavnom hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s programiranjem u pythonu! pomoc!
World Championships: 7, GP started: 298, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice