Problem sa sporom instalacijom windowsa

poruka: 37
|
čitano: 4.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Ovako sad sam maloprije gledo na forumu takav problem i naso sam ga ali niko nije dao rjesenje .. e sad da objasnim ovako : kad stavim npr da se instalirava sedmica i kad pocne u instalaciju ic treba mu 15-20 minuta da otvori prozor (ono koji zelim jezik izabrat i to ) onda mu treba jos 20 minuta da otvori prozor di mogu particije i vrstu osa(ultimate,home,prfesional itd...) odabravat..i instalacija traje puno duze...e sad pitanje zasto se to dogada? u nekim temama sam procito da pisu kao zar mi nije problem cekat tih 20 minuta , nije stvar u cekanju nego di je tu problem sta citaci zezaju ili ?!?! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Ja sam reinstalirao Windowse prije par dana, i isto tako.

Ubacim DVD i na welcome screenu(prije biranja jezika, i to) stoji 5-10 min, a instalacija traje 10, mozda manje, minuta. Cudno, a prije je sve islo glatko.

Nemoj se zamarat time, bitno da si instalirao Windowse :)

LP :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
chutac kaže...

Ja sam reinstalirao Windowse prije par dana, i isto tako.

Ubacim DVD i na welcome screenu(prije biranja jezika, i to) stoji 5-10 min, a instalacija traje 10, mozda manje, minuta. Cudno, a prije je sve islo glatko.

Nemoj se zamarat time, bitno da si instalirao Windowse :)

LP :)

ne zamaram se ali koji je uzrok?!?!?!

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Iskreno, pojma nemam :)

Meni je hardver u redu, sve radi kako treba, a softvera za vrijeme instalacije prakticki nema. DVD bi trebao biti u redu, isti je koristen pri prosloj instalaciji koja je isla glatko.

Nemam pojma, stvarno

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
chutac kaže...

Iskreno, pojma nemam :)

Meni je hardver u redu, sve radi kako treba, a softvera za vrijeme instalacije prakticki nema. DVD bi trebao biti u redu, isti je koristen pri prosloj instalaciji koja je isla glatko.

Nemam pojma, stvarno

Da nije nes u biosu mijenjano ? 

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Ja nisam nista dirao.

Kazem, dugo mu treba da zapocne, onda brzo zavrsi.

Brat je kupio SSD pa je isao na cistu instalaciju, i nije imao ovaj problem, nema veze sto je SSD ni na HDD-u mu je islo glatko.

Neznam, stvarno :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Stvarno cudno :S 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Moguće da sporo instalira zbog : 

- začistit laser  od cd/dvd roma

- kvalitet cd/dvd-ja, Ako je cd/dvd  sprzit sa velikom brzinom npr dvd 16x, moguće da zbog toga može ići sporije.....

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Ljudii Pozz Novi sam Na forumu .no uglavnom da predem na stvar frendu sam na komp stavio novu zvucnu kraticu ( no milsim da mu maticna nije dobro prihvatila zato sto je stara zvucna ) i kad sam stavio zvucnu iso sam ponovo stavit xp a bila je win7 na njemu i sad mi sve odradi i formatam hd i zapocne sve ljepo i rebota fino i kad ono nece dalje instalacija da odvija nego trazi ponovo da botam cd i da ponovo sve radim ( to da formatam i da on kopira sve svoje ) i ponovio sam to jedno 3-4 puta i sad kad upalim komp nece dalje od pocetne slike di pise ono sve kad se normalno pali i tu stane ,,, mislio sam da se zaledio no kad stisnem f2 pise entering setup ( to je bios) no to samo pise i nece daljee ... Ljudi pomagajte sta da radim izvadio sam i coms bateriju i sve i opet nece ... pomozite ako znate ... Ubit cemo me njegov Stari :P 

 

DaxooM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
Damir1908 kaže...

Ovako sad sam maloprije gledo na forumu takav problem i naso sam ga ali niko nije dao rjesenje .. e sad da objasnim ovako : kad stavim npr da se instalirava sedmica i kad pocne u instalaciju ic treba mu 15-20 minuta da otvori prozor (ono koji zelim jezik izabrat i to ) onda mu treba jos 20 minuta da otvori prozor di mogu particije i vrstu osa(ultimate,home,prfesional itd...) odabravat..i instalacija traje puno duze...e sad pitanje zasto se to dogada? u nekim temama sam procito da pisu kao zar mi nije problem cekat tih 20 minuta , nije stvar u cekanju nego di je tu problem sta citaci zezaju ili ?!?! 

Rješiti tj. odgovoriti zašto se sve to u tvom slučaju događa jednako je kao "naći iglu u plastu sjena"?

Bar 20 razloga može biti uzrok evo nekoliko: konfiguracija je relativno stara i spora, optika ti loše čita medije, instalacijski medij je oštećen, procesor ne leži dobro i računalo se pregrijava, krivo podešen BIOS, ako je HDD IDE kabel je 40-pinski, optički i HDD uređaj na istom kabelu?????

Napiši koja konfiguracija je u pitanju navedi SVE komponente tek onda se može početi od neke nule! O.K.

l.p.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2012 6:46 (Hardwhelper!!!).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
Provjeri RAM s MemTestom.
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
DaxooM kaže...

Ljudii Pozz Novi sam Na forumu .no uglavnom da predem na stvar frendu sam na komp stavio novu zvucnu kraticu ( no milsim da mu maticna nije dobro prihvatila zato sto je stara zvucna ) i kad sam stavio zvucnu iso sam ponovo stavit xp a bila je win7 na njemu i sad mi sve odradi i formatam hd i zapocne sve ljepo i rebota fino i kad ono nece dalje instalacija da odvija nego trazi ponovo da botam cd i da ponovo sve radim ( to da formatam i da on kopira sve svoje ) i ponovio sam to jedno 3-4 puta i sad kad upalim komp nece dalje od pocetne slike di pise ono sve kad se normalno pali i tu stane ,,, mislio sam da se zaledio no kad stisnem f2 pise entering setup ( to je bios) no to samo pise i nece daljee ... Ljudi pomagajte sta da radim izvadio sam i coms bateriju i sve i opet nece ... pomozite ako znate ... Ubit cemo me njegov Stari :P 

 

 Izvadi tu diskretnu zvučnu karticu van, zatim odi u BIOS i učitaj "load setup defaults", snimi, restartaj i instaliraj OS bez te zvučne.

Kada završiš instalaciju OS-a instaliraj SVE drivere i isprobaj ima li zvuka.  Nakon toga odi u BIOS i disabliraj integrirani audio, ugasi računalo i isključi iz strujne mreže i tada ugradi diskretnu zvučnu karticu. Upali računalo i instaliraj drivere od nove diskretne zvučne kartice. Da te sada još više ne zbunim ako radi diskretna možeš enablirati i integriranu i koristiti obje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2012 6:48 (Hardwhelper!!!).
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa
Rijesi se jednog HDD-a, ostavi samo onaj na koji idu windowsi.
Onda, ako nejde, reci nam, a dok mi mudrujemo radi ovo sto je kolega iznad predlozio.
Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Maticna: MSI K9A2 Platinum (2 god stara ) 

Procesor: Amd athlon x2 6000 3,1 ghz 

Ram: 8 gb DDR2 800 mhz dual channel 

Graficka: XFX Ati hd 5550 1 gb ddr2 

Napajanje: Spire 420W

Hardisk: wd 80 gb hdd( isto star)

 

citac je neki lg 2 godine star

 

bwt skonto sam u hd tune da mi javlja gresku kao da je sa kablom problem al tri sam promjenio  i opet isto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa

Stvar je u tome sto ja nmg uci u bios i instalirat meni zasteka odma na pocetku ... probat cu sad ovo sto ste mi rekli javim vam :D HVALA ! 

DaxooM
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

jao brate bas si naso u kojoj ces se temi zalit al nmvz xD... ram ako imas vise plocica stavi samo jednu ako ne bootne stavi u 3 ulaz , ako i to ne uspije isprobaj sa drugim ramom i tako redom ..ako ne upali onda nije do rama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa
Jebiga, onda nazalost nije softverski problem.
Kreni s memorijom, eliminacija plocicu po plocicu. Ako je sve u redu, provjeri napajanje, ubaci svoje ili trazi neko drugo.
Na mobu sam pa mi se neda ic iz taba u tab, pa ces ti lijepo ako ima integrusa, izvadit tu njegovu radeonku i prebacit na integriranu. Ako nema, turni svoju i pogledaj.
Pusti memtest, makni disk, stavi avoj ako hoces, ali i bez diska bi trebalo doc do biosa, prilicno sam siguran.
Ako i dalje nejde, flashaj bios, ima tutoriala svuda.
Ako o dalke nejde, sta ja znam, ja bi okrivio maticnu.
Sretno :)
Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
Damir1908 kaže...


Hardisk: wd 80 gb hdd( isto star)

 

citac je neki lg 2 godine star

 

bwt skonto sam u hd tune da mi javlja gresku kao da je sa kablom problem al tri sam promjenio  i opet isto 

 Kako sam gore napomenuo još jednom ponavljam; koje sucelje ima HDD: IDE ili SATA i kako su spojeni HDD i optika, ako su na jedan 40-pinski IDE kabel onda je to problem, ostatak konfe je i više nego solidan solidan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
Hardwhelper!!! kaže...
Damir1908 kaže...


Hardisk: wd 80 gb hdd( isto star)

 

citac je neki lg 2 godine star

 

bwt skonto sam u hd tune da mi javlja gresku kao da je sa kablom problem al tri sam promjenio  i opet isto 

 Kako sam gore napomenuo još jednom ponavljam; koje sucelje ima HDD: IDE ili SATA i kako su spojeni HDD i optika, ako su na jedan 40-pinski IDE kabel onda je to problem, ostatak konfe je i više nego solidan solidan.

sry al 4 puta sam piso poruku jer mi doslo da ima htlm kod al tek poslje skonto da to mogu sredit sa ponistavanjem (zadnja opcija na kraju kad pises komentar) optika je ide ( al dva citaca sa jednim cesljem) a hdd sata 

11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

Ljudi znam da nije ni mjesto ni prava tema di cu se zalit ali pomagajte na drugim temama mi niko ne odgovara .

dali su ove temperature previsoke za moje racunaloo ... komp mi se vrlo tesko dize . pa kad se digne poplavi mi slika pa se restarta ma uzass ali molim vas pomagajteee ! ! Hvala <3 !

btw sve sam probo stavljo ponowo win 7 i sveee sam radio ali nema koristi ...  

Temperature Temperature
DaxooM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa

Kakva je temperatura grafičke?

 ostale nisu toliko visoke da bi bile uzrok plavog ekrana.

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

di da to provjerim ? 

DaxooM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa

Skini program MSI afterburner http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
DaxooM kaže...

di da to provjerim ? 

Gpu-z

http://www.techpowerup.com/gpuz/

De gustibus non est disputandum.
16 godina
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa
DaxooM kaže...

di da to provjerim ? 

Ako nema u HwMonitor temperetura grafe ili u Speccy onda ima u GPU-Z to sigurno.Usput taj programčič si moš skinut u paketu, s drugim vrlo korisnim Portabilnim programima za Windowse taj paket če ti dobro doč u praksi kaj drugo.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/kupio-novi-komp-kako-ga-odrzavati/122828.aspx?page=0&jumpto=2391074&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

evo ga jel to to ?

DaxooM
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa

Izgleda da ti senzor nije ispravan, ne prikazuje ni gpu-z.

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

a sta da radimm .. jel to znaci da je graffa otisla ? 

DaxooM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa sporom instalacijom windowsa

Nije otišla, samo ne možemo znati temperaturu. Otvori kućište pogledaj u kakvom je stanju, možda je trebaš očistiti od prašine i zamijeniti pastu.

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa sporom instalacijom windowsa

ee to kralju to me zanima znaci da ocistim cjelu grafu od prasinee ? i da pastu zamjnim ali kako cu zamjenit pastu i sta je to uopce jel nikad nisam diro ventove 

i bojim se ugasit komp jel ko zna kad cu ga opet dicc al aj probat cu too 

 

DaxooM
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice