Problem s tipkovnicom na laptopu

poruka: 6
|
čitano: 3.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem s tipkovnicom na laptopu

Pozdrav, imam laptop Asus K555L već nekih 2 godine. Nikad problema s njim, no nedavno mi se pojavio problem s određenim tipkama koje jednostavno uopće ne reagiraju na pritisak nakon određenog vremena rada na računalu, obično se radi o 20 minuta. Uvijek se radi o istim tipkama, isključio sam mogućnost da je zbog zagrijavanja jer sam ga stavio na cooler i situacija je ista, a i tipke pored nikad nisu štekale. Radi se doslovno o nekih 4-5 tipki, potpuno dislociranih na tipkovnici (s, 7, ž i slično). Ne držim ga nikad na krevetu/tepihu i slične stvari koje uglavnom budu uzrok kod ženskih laptopa. Jel ima itko neki savjet da probam izbjeć milijardu kuna troškova kod servisa? Hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Problem s tipkovnicom na laptopu

Riješit ćeš sve probleme ako kupiš muški laptop. Vidiš da ti sa ženskim laptopima ne ide.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom na laptopu
bullyq14 kaže...

Pozdrav, imam laptop Asus K555L već nekih 2 godine. Nikad problema s njim, no nedavno mi se pojavio problem s određenim tipkama koje jednostavno uopće ne reagiraju na pritisak nakon određenog vremena rada na računalu, obično se radi o 20 minuta. Uvijek se radi o istim tipkama, isključio sam mogućnost da je zbog zagrijavanja jer sam ga stavio na cooler i situacija je ista, a i tipke pored nikad nisu štekale. Radi se doslovno o nekih 4-5 tipki, potpuno dislociranih na tipkovnici (s, 7, ž i slično). Ne držim ga nikad na krevetu/tepihu i slične stvari koje uglavnom budu uzrok kod ženskih laptopa. Jel ima itko neki savjet da probam izbjeć milijardu kuna troškova kod servisa? Hvala.

 Imao slični problem... probaj ugasit i izvaditi bateriju pa drži power button nekoliko desetaka sekundi, pa ponovno probaj upalit, meni je rješilo problem kratkotrajno al se opet javio

 

dugotrajno mi je pomogla reinstalacija windowsa

7 godina
protjeran
offline
Problem s tipkovnicom na laptopu

Prestani drkat po laptopu - po statistikama, 80% tipkovnica na laptopu strada od sjemena. Tako da, za ubuduce znas.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problem s tipkovnicom na laptopu
bullyq14 kaže...

Pozdrav, imam laptop Asus K555L već nekih 2 godine. Nikad problema s njim, no nedavno mi se pojavio problem s određenim tipkama koje jednostavno uopće ne reagiraju na pritisak nakon određenog vremena rada na računalu, obično se radi o 20 minuta.

Jesi zaštekao vanjsku, USB tipkovnicu pa da provjeriš događa li ti se to isto i s njom? Ako se događa isto, problem je softverske prirode. Ako se ne događa, vrlo vjerojatno je hardverske prirode. A sad što konkretno - to bi morao sam istražiti. Možda kontakt kod flat kabela - da ga probaš izvaditi i ponovno umetnuti u konektor? Možda se nešto dogodi baš s tim konkretnim prekidačima?

 

Ak problem ne možeš riješiti sa samom tipkovncom, onda ti ne preostaje ništa drugo do li naručiti novu tipkovnicu, recimo preko eBaya (samo što ćeš tamo naći samo strane jezike). Ili možda da probaš kontaktirati Asusov servis pa bi ti možda htjeli prodati identičnu tipkovnicu kakva je na tvom laptopu. S druge strane, ako već ideš tako, onda je možda i bolje da im ostaviš laptop nek ti zamijene tipkovnicu da nešto ne zezneš ako ćeš sam to pokušavati napraviti. Pogotovo ako nisi nikad do sad otvarao prijenosnik.

 

EDIT: 

Vidim da i se preko Njuškala prodaju odgovarajuće tipkovnice, odnosno prodaje ih firma SIS IT iz Koprivnice i to "našu" verziju, odnosno verziju s hrvatskim dijakritičkim znakovima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 5:01 (mbaksa).
11 godina
offline
Problem s tipkovnicom na laptopu

kod mene je sličan problem na ASUS RoG g752, otkako sam ga kupio (u Njemi), tipka "o" ne radi na pritisak, a kad pritisnem slova "t", "z", "End" ili "Numpad 2" dobijem "to", "zo", "o" i "2o". Ponekad mi i piše sam od sebe slovo "o" i ako ne stisnem ili tipku "Esc" ili "space" može pisat do sutra tako slovo.... rečeno mi je da je 99% hardverski problem tipkovnice, a s obzirom da bi trebao skoro u posjetu rodbini tamo (zahvaljujući 2 god garancije) namjeravam ga vratit u tu firmu (ARLT Computers) i prijavit taj kvar. A čuo sam kako to i nije baš tako rijedak problem na ASUSima. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice