Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

poruka: 16
|
čitano: 33.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Naime, prije mjesec dana kupio sam u naslovu naveden usb wireless adapter. Normalno sam ga koristio nekih petnaestak dana, do kada mi se komp pokvario. Nakon popravka kompa i instalacije novog windowsa 7 enterprise (prije 7 ultimate), komp mi ne prepoznaje adapter. Instalirao sam upravljacke drivere, medutim nista. Lampica normalno svjetli. Probao sam ga na drugom kompu gdje uredno radi, probao sam iskljucit antivirusni prog medutim ni tada ga ne prepoznaje. Da li je netko imao slican problem? Molim pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

moguce da je sa novim OS-om nisu svi USB portovi kako spada instalirani im onda kad ubacis taj adapter njega OS ne prepozna ali mu preko pinova dolazi napon i svijetli pokusaj ga ustekati umjesto misa ako ti je mis na portu koji radi

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Probaj sa nekim drugim driverima,a ove full izbriši.Sad neznam koje imaš.U ovom linku su svi od xp-w7 ×32 i ×64.

 

 

Npr;  http://drivers.softpedia.com/progDownload/TP-LINK-TL-WN722N-Wireless-Adapter-Driver-V1-111121-Download-163444.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 12:11 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Pa jel dobiješ poruku u notification trayu da si spojio adapter kad ubacis adapter u komp? Ako ne pogledaj usb drivere za matičnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Da, usb port normalno radi, sad sam kupio novi usb wireless i prepozna ga normalno -pise da je instalacija uspjesna medutim opet se nemogu povezati. Drivere sam instalirao i na drugom kompu radi normalno. Kad odem u centar za mreze govori mi da mrezni kabel nije ispravan.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

P.S. Takoder pise da postoji problem sa upravljackim programom prilagodnika. Probao sam i iskljuciti antivirusni program dok ne instaliram drivere, al nije pomoglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

  Jos jedna vazna informacija: Kad odem na upravljacku plocu-mreza i internet-mrezne veze pod  wireless network connection mi pise onemoguceno, ja kliknem omoguci ali i dalje je onemoguceno. Molim vas hitno neke savjete! Takoder mi komp prepoznaje usb u device manageru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

da pokrenem opet ovu temu... naime uzeo sam ovaj adapter u 1. mjesecu ove godine, i sve do prije par dana je normalno funkcioniralo sve. igram igrice (cod4, lol) i veza je stvarno bila odlicna, ping super. no sad unazad par dana u codu, a tako i u lolu, pojavi mi se lag (zasteka) na par sekundi i onda opet normalno sve. i tako cijelo vrijeme, samo se ponavlja taj ciklus. zna li netko u cem je problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Jako loš uređaj. Nema podršku za Windows 10, pa sam morao instalirati da misli da je windows 8. Brzina interneta mi je 30MBps, i kada skidam nešt s torrenta, jedva da mi brzina preuzimanja dođe do 1mbps. Užas. Ne preporučujem uzimat tp link wn722n  !

 
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Imam negdje taj TP-link, radi mi već par godina bez problema. Driveri znaju stvarati probleme i nisam siguran kakva je podrška za Win10. Ako trebaš originalne (win7) drivere, javi mi mail pa ću ti poslati.

 

LP

Fuck society.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 15:43 (dalekron).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN

driveri naravno postoje za starije win (xp-7-8.1..) kad nema za konkretan (noviji) OS kao w10, tad se koristi prvi niži dostupan, važno je 32-ili-64 bita (ali su većinom mrežni driveri zajedno upakirani, nikako ne forsirati prije provjere). prednost je pribaviti text.info driver (setup.exe-installer može biti osjetljiv na OS, pogotovo noviji kojeg ne prepoznaje + tad dodatak kao utils, vidljivo u ovom primjeru i verzije/revizije V1-V2..)

- u pravilu, dovoljno je ugooglati oznake s uređaja.. i revizija/neko slovo i sl.

- proizvođači su 'razni' (važan je konkretan chip + eventualno dodatni utils-soft ako je nužan).

 

primjer instalacije za w.8.1/V1.. inače ta uputa vrijedi za sve drivere/win tj procedura je ista. Dodatno, win8-10 može biti potrebno prvo restart u 'safemod' tj F7- dozvoliti install necertificiranog drivera!!.. tj svaki driver koji nije prošao certifikaciju, može biti dobar, ali ga win ignorira i ne instalira.. tad koristi 'svoj' generički koji može biti problem npr zbog revizije V1-V2.. ili neke dodatne funkcije i sl.

-driver za 722n/V1.. (zipiran) u txt.inf formatu, tako da mora raditi sa svakim OSom.. (za razliku od setup-exea).

 

procedura je jednaka za svaku komponentu/wlan/vga/audio.. pronaći konkretan chip, odgovarajući driver. Sporedno je sad ovaj konkretan wlan usb adapter, samo ga se koristi za primjer, tj kao neki 'template' pravilo za sve ostalo (pa možda nekome pomogne).

ili prekočite jer sad ide dl;tr.. :))

 

* Izvučeno iz konkretnog drivera, (link, zip file, win81x64..)

Iz popisa se vide 'različite' kartice koje su zapravo iste, samo drugi brand-ime-oznaka (važan je chip).

- teoretski, za takvu instalaciju se može koristiti i npr inf od XPa.. bitno da odgvoara sys/dll 32-ili-64 bita ovisno o OSu ali ako postoji koristiti 'noviji'.. (može biti razlike u bilo čemu, power, defaulti..).

po tome vidimo da ako nema drivera npr za tp-link TL-WN722N i win 10 (kad npr googlamo), pokušajte izgooglati npr Atheros/NetGear/Dlink... ili Qualcomm Atheros AR7010/AR9271 .. mora raditi :) Svejedno koji je proizvođač-brand (jer zapravo kao kod npr VGA važno je nVidia-ATI+GPU chip, ne Gigabyte/Asus/i sl. .. ali setup.exe ne mora raditi. (opet i to se može zaobići, raspakiravanjem.. i sl.).

jedan (te isti) driver je za sve iste chipove. Kod mreže ne treba inzistirati na najnovijem, odnosno ovisi dali neki stariji-noviji ima problem s nekim OSom (nije usporedivo s VGA/audio gdje je preporuka najnoviji driver).

- ništa ne radi bez drivera. Ako imamo pravi driver mora raditi bez grešaka (ili kvar/nešto treće..).

- snađite se ponekad.. štedi živce :)

 

[Strings]
Msft                         = "Microsoft"
Atheros                      = "TP-LINK"
NETGEAR                      = "Netgear Inc."
DLINK                        = "D-Link"
AZUREWAVE                    = "AzureWave Technologies, Inc."
LITEON                       = "Lite-On"
SMC                          = "SMC Networks, Inc."
VIA                          = "VIA"
VERIZON                      = "Verizon"
ACTIONTEC                    = "Actiontec"
CENTURYLINK                  = "Centurylink"
ATHR.Service.DispName        = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter Service"
ATHR7010.Service.DispName    = "Qualcomm Atheros AR7010 Wireless Network Adapter Service"
DiskDescription              = "Qualcomm Atheros Sample Driver Disk 1"
TransmitBuffers              = "Transmit Buffers"
ReceiveBuffers               = "Receive Buffers"
NetworkAddress               = "Network Address"
scanTimeValid                = "Scan Valid Interval"
shortPreamble                = "802.11b Preamble"
shortPreambleEnable          = "Long and Short"
shortPreambleDisable         = "Long only"
SelectiveSuspend             = "Selective Suspend"
SSIdleTimeout                = "Selective suspend idle time-out in units of seconds"
rssiThrHigh                  = "RSSI Threshold"
rssiThrHighNormal            = "Normal"
rssiThrHighMin               = "Min"
;radioEnable                  = "Radio On/Off"
;radioEnableOn                = "On"
;radioEnableOff               = "Off"
scanTime                     = "Roam Time (sec)"
roamRssiA                    = "Roam Time Threshold (db)"
WirelessMode                 = "Wireless Mode Selection"
adhocchannel                 = "Adhoc channel Selection"
bkScanEnable                 = "BackgroundScan On/Off"
bkScanEnableOn               = "On"
bkScanEnableOff              = "Off"
radioEnable                  = "Radio On/Off"
radioEnableOn                = "On"
radioEnableOff               = "Off"
roamRssi11A                  = "roamRssiA"
roamRssi11B                  = "roamRssiB"
roamRssi11BOnly              = "roamRssiBOnly"
roamRateA                    = "roamRateA"
roamRateA6M                  = " 6Mbps"
roamRateA9M                  = " 9Mbps"
roamRateA12M                 = "12Mbps"
roamRateA18M                 = "18Mbps"
roamRateA24M                 = "24Mbps"
roamRateA36M                 = "36Mbps"
roamRateA48M                 = "48Mbps"
roamRateA54M                 = "54Mbps"
roamRateBOnly                = "roamRateBOnly"
roamRateBOnly1M              = " 1Mbps"
roamRateBOnly2M              = " 2Mbps"
roamRateBOnly5M              = " 5Mbps"
roamRateBOnly11M             = "11Mbps"
roamRateB                    = "roamRateB"
roamRateB1M                  = " 1Mbps"
roamRateB2M                  = " 2Mbps"
roamRateB5M                  = " 5Mbps"
roamRateB6M                  = " 6Mbps"
roamRateB9M                  = " 9Mbps"
roamRateB11M                 = "11Mbps"
pcieAspm                     = "pcieAspm"
pcieAspmOff                  = "L0s Off, L1 Off"
pcieAspmL0sOn                = "L0s On,  L1 Off"
pcieAspmL1On                 = "L0s Off, L1 On"
pcieAspmL0sandL1On           = "L0s On,  L1 On"
wModeSelect                  = "Wireless Mode"
wModeSelect11bonly           = "11b only"
wModeSelect11nbg             = "11n(2.4GHz) and g and b"
wModeSelect11na              = "11n(5GHz) and a"
wModeSelect11abgn            = "11abgn"
wModeLegacy11a               = "11a only"
wModeLegacy11bonly           = "11b only"
wModeLegacy11bg              = "11g and 11b"
wModeLegacy11abg             = "11abg"
antennaSwitch                = "AntennaSwitch"
antennaSwitchAuto            = "Auto"
antennaSwitchA               = "Antenna A"
antennaSwitchB               = "Antenna B"
Auto                         = "Auto"
5GOnly                      = "5Ghz Only"
2GOnly                      = "2Ghz Only"
11DModeSwitch                = "11d Mode Switch"
Enable                       = "Enable"
Enabled                      = "Enabled"
Disable                      = "Disable"
Disabled                     = "Disabled"
PowerSaveMode                = "Power Save Mode"
Off                          = "Off"
Maximum                      = "Maximum"
Normal                       = "Normal"
802_11d                      = "802.11d"
uapsdEnabledBE               = "Power Save Policy (Best Effort)"
uapsdEnabledBEOn             = "WMM Power Save (UAPSD)"
uapsdEnabledBEOff            = "Legacy Power Save"
uapsdEnabledBK               = "Power Save Policy (Background)"
uapsdEnabledBKOn             = "WMM Power Save (UAPSD)"
uapsdEnabledBKOff            = "Legacy Power Save"
uapsdEnabledVI               = "Power Save Policy (Video)"
uapsdEnabledVIOn             = "WMM Power Save (UAPSD)"
uapsdEnabledVIOff            = "Legacy Power Save"
uapsdEnabledVO               = "Power Save Policy (Voice)"
uapsdEnabledVOOn             = "WMM Power Save (UAPSD)"
uapsdEnabledVOOff            = "Legacy Power Save"
psPoll                       = "Power Save Legacy Algorithm"
psPollEnable                 = "PS Poll"
psPollDisable                = "PS non Poll"
ATHER.DeviceDesc.9271        = "TP-LINK Wireless USB Adapter"
ATHER.DeviceDesc.7010        = "Qualcomm Atheros AR7010 Wireless Network Adapter"
ATHER.DeviceDesc.7015        = "Qualcomm Atheros AR7015 Wireless Network Adapter"
ATHER.DeviceDesc.1006        = "Qualcomm Atheros 11G USB Wireless Network Adapter"
NTGR.DeviceDesc.9030         = "NETGEAR WNA1100 N150 Wireless USB Adapter"
NTGR.DeviceDesc.9018         = "NETGEAR WNDA3200 Wireless 11N Dual-band USB Adapter"
DLINK.DeviceDesc.3A10        = "High-Power Wireless 150 USB adapter"
AZWV.DeviceDesc.3327         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3328         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3346         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3348         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3349         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3350         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3390         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
AZWV.DeviceDesc.3391         = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
SMC.DeviceDesc.A704          = "SMC Networks EZ Connect N 802.11n Wireless USB 2.0 Adapter"
VIA.DeviceDesc.3801          = "VIA 802.11b/g/n USB Wireless Network Adapter"
VRZN.DeviceDesc.1200         = "Verizon Wireless N 300 USB Adapter"
ACTION.DeviceDesc.4500       = "Actiontec Wireless N 300 USB Adapter"
LITEON.DeviceDesc.9271       = "Qualcomm Atheros AR9271 Wireless Network Adapter"
CENT.DeviceDesc.4700         = "Centurylink Wireless N 300 USB Adapter"

 

...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Sa tim wireless adapterima nikada dosadno. Moj win7 isto ne prepoznaje mada je poprilicno star. Onda stavim neko cokotalo, koje prepozna ali jedva vuce. Pa kazem da win7 sam pronadje drivere za ovoga drugoga (cudno da ih nema koliko je star adapter) i iskljucim nakon toga cokotalo. I onda lovim sa njime gdje je najbolja veza sa najmanje prepreka. Nazalost, trenutno je takva situacija. Inace bi bio na zici i dovidjenja za.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Ja imam problem sa istim adapterom,imam ga vec 3 godine,imao je nekih sitnih problemcica,ali nisu bili vazni,sve do pre nekoliko dana,kad je sve pocelo.Sve je normalno radilo do pre nekoliko dana,imala sam normalan protok,sve ok,a onda,odjednom,na koga kod da se prikacim,protok mi je 1mbps,ali ne stalno,samo kada udjem u pretrazivac i krenem sa surfovanjem.Tacno sam pratila,kada ne diram pretrazivac,protok je super,cim krenem da udjem na neki sajt,u momentu protok padne na 1mbps.Probala sam sve zivo sto mi je palo na pamet,pretrazila 100 foruma,ljudi samo nagadjaju bezveze.I poenta je u tome sto ja na adapter imam prikacenu antenu od 24db,koja je normalno radila do pre,eto,par dana.Sada jedva da imam konekcije,ne znam ni kako sam uspela dovde doci,ali eto...Pomoc!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

Da ne otvaram novu temu nije mi najjasnije posto smo zaboravili ugraditi cd u novi pc sad imamo problem instaliranja drajvera koji je dosao na cd-u

 

Win je 10tka a drajvera sluzbeno nema sta sad koji staviti..citao na youtubeo neku proceduru od 20 koraka i upitno je radili li/kako kome da li ima ista jednostavnije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN
kaw_liga kaže...

Da ne otvaram novu temu nije mi najjasnije posto smo zaboravili ugraditi cd u novi pc sad imamo problem instaliranja drajvera koji je dosao na cd-u

 

Win je 10tka a drajvera sluzbeno nema sta sad koji staviti..citao na youtubeo neku proceduru od 20 koraka i upitno je radili li/kako kome da li ima ista jednostavnije ?

 Skini s ove stranice:

http://www.tp-link.com/us/download/TL-WN722N.html#Driver

Verziju 18/09/14.

Izvadi sve van iz zipa.

I onda u device manageru biraj da imaš drivere za instalaciju kad te traži, pa biraj folder u kojem si extractao, i onda Windows 8.1 (32 ili 64 bitni, ovisi kakve Windowse imaš).

Ako ne bude htjelo instalirati, vjerovatno budeš morao isključiti verifikaciju drivera.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Problem s USB wireless adapterom TP-LINK TL-WN722N

I ja imam problem s navedenim adapterom.

 

Uspio ga nekako instalirati na desetku, ali sad imam drugi problem. Nakon instalacije pokusao sam se spojiti na range extender i to je bilo uspjesno.

 

Ali, primarno zasto sam uzeo ovu mreznu karticu je da se mogu spojiti na preko hotspota od mobitela u trenucima kad nemam neta doma, a jako mi je bitno zbog posla da sam spojen.

 

Sad je upravo takvo razdoblje - ovi iz T-com u susjedstvu rade na povecanju brzine neta i biti cu bez neta par dana.

 

Probao sam se spojiti preko hotspota od mobitela, komp se uspije spojiti, ali nista mi ne otvara :/Kad probam na laptopu, s istom mreznom karticom, ali na laptopu je sustav Windows 7, tamo se normalno spoji, a na kompu nista.

 

Ima netko kakav prijedlog, u cemu bi mogao biti problem?

 

Znaci, da budem jos precizniji, na kompu se normalno spoji na taj hotspot od mobitela, status je Connected, secured, ali nemam neta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 15:18 (marijanooo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice