Problem sa virtualizacijom

poruka: 6
|
čitano: 1.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa virtualizacijom

Pozz, Koristim virtual box i treba mi 64 verzija Windowsa a za nju treba virtualizacija. U biosu sam je upali ali u task menageru pise disable i u svim programima..resetirao bios isto, instalirao ponowo windows 10 pro opet isto.. u turn on or off  je upaljena hyper v ali samo djelomično sve osim Hypervisor...to nmg oznacit jer piše "virtualization disabled in firmware" a u biosu je upaljena virtualizacija. Koristim Intel G4560 koji je podržan za virtualizaciju piše na stranici i matičnu Asus H110-r isto. Može pomoc netko? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problem sa virtualizacijom

hyper v i virtualbox se baš i ne vole, isključi hyper v i trebao bi ti radit virtualbox

 

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Problem sa virtualizacijom

ma ne mogu ga ni upalit kako teba..kaze da firmware neda.. a u biousu je upaljen gledao 300 puta virtualizacija..probao bez hyper v ili sa opet isto..a u task menageru kad odes performance>CPU skroz desno ispod broja jezgara pise virtualizcaija i stalno disable..a ukljucena je...i nikako upalit..glupi windows 10...u win 7 na starom kompu radilo je sve super..ali za ovaj nema drivera za win 7 samo win 10..

12 godina
offline
Re: Problem sa virtualizacijom

Updateaj si drivere za chipset. Updateaj BIOS.

 

Koji AV koristis?

 

BIOS->Advanced->Boot->Fast Boot->Disable

 

Powershell (run as admin)

 

Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-All

 

Restart

 

Powershell (admin)

 

DG_Readiness.ps1 -Disable

 

Restart

 

 

Kada imaš Hyper-V rolu instaliranu, nece ti raditi VmWare. Probaj ovo gore pa javi...

 

15 godina
offline
Re: Problem sa virtualizacijom
Filip100able kaže...

Pozz, Koristim virtual box i ..

 

KrpaZG kaže...

..

 

Kada imaš Hyper-V rolu instaliranu, nece ti raditi VmWare. Probaj ovo gore pa javi...

 

 -od 1803 (ili 1703??) .. je ms promijenio, hyperv ne podnosi druge VMove, ili-ili.. + ubijaju kompatibilnsot, pa je vbox ili vmware možda bolji izbor, mada je hyper odličan + sve se može autoamtizirati.. juzer treba vidjeti što želi, što treba i posložiti.

 

mbo-bios +cpu.. za VTx.. ako ima nekih problema, može u bootmeni win naredba.. (ali to se koristilo nrp za laptope kad bios ne nudi opciju.. mada cpu podržava.. tj intel je previše kemijao-enejblao-disejblao opcije kao i rebrandanje cpua..)

bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

bcdedit /set nx AlwaysOn

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Problem sa virtualizacijom

Riješeno, updajtao bio na najnovije i radi :D hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice