Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

poruka: 6
|
čitano: 3.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

 Pozdrav svima sa foruma, da ne duzim pricu, nisam odavdje bla bla bla, ali redovno pratim vas forum i imate definitivno najbolje savjete i rješenja. Nadam se da ce te i meni pomoci ...
 Prijateljica mi je donijela svoj laptop neki stariji je IBM Lenovo t60 da se podignu novi windowsi jer je sistem pao, i to sam radio već x puta. A sada mi se desilo da nakon sto ubacim taj dvd sa win 7 (32) instalacija pocne kopira sve fajlove i nakon slike starting windows pojavi se samo crna slika sa kursorom miša i tako stoji satima, znaci instalacija ne ide dalje a laptop nije zablokirao. Ne znam u cemu je problem ali isto tako se desava i kada pokusam sa XP SP3.. Molim vas pomoite :(

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

Resetiraj BIOS.

skOOrvy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

izvadi cmos bateriju iz laptopa, najcesce je pod poklopcom gdje ide ram memorija i kada je izvadis stavi je na laptop 15 minuta i opet ubaci, onda pokreni opet instalaciju
to ti je bios reset

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

smrdi na hardwerski kvar...

 

Ako imaš mogućnoati testiraj memoriju i proc na nekom drugom lapu, skeniraj hard, treoretki i napajanje može biti problem, daje napon ali kod većeg opterećenja ne daje dovoljno struje (dovoljno Ampera) pa na pola instalacije zašteka...

 

Ako imaš mogućnosti izvadi disk i spoji na neki drugi komp, lap ili desk i pokušaj instalirati gore win...

8 godina
neaktivan
offline
Problemi sa windows 7 oko podizanja sistema

hvala svima na odgovorima i savjetima, vjerovatno je problem neki u HDD, jer kada dođe do dijela da izaberem na koju particiju da se instalira win, nit se mogu brisat, nit formatirat ni ništa ... piše samo :

windows cannot be installed to this disk. the disk may fail soon. if other hard disks are available install Windows in another location.

adiii
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice