Racunalo se pali iz prve

poruka: 7
|
čitano: 2.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se nije upalilo iz prve

Pozdrav,

 

Ovo racunalo imam godinu dana te mi se danas prvi put javio problem. Do sada se normalno palio te sam ga danas i koristio te ugasio. Navecer kad sam ga probao upaliti nije reagirao. Probao sam istekat, stisnuti 0,1 na napajanju, otvorio ga pocistio, prckao po njemu jedno pola h , sve dok nisam cuo nekakav vrlo tih zvuk visoke frekvencije iz napajanja dok drzim tipku power. Drzao sam gumb te je zvuk bio sve visi te je napokon prestao. Nakon tog, cim sam stisnuo gumb, racunalo se najnormalnije upalilo...da li je to ono rijesavanje elektriciteta iz sustava? Sad me zanima da li bih trebao nesto poduzeti u vezi s time tj da li je napajanje neispravno ili je to normalna pojava, te ako je, kako dolazi do toga?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Racunalo se pali iz prve

Jos da napises koji PC imas, bilo bi korisno. A najvaznije koje napajanje.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Racunalo se pali iz prve

Nemoj se time zamarati. Ako računalo radi, ostavi kako je. Ukoliko se ovo bude ponavljalo zamijeni napajanje.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se pali iz prve

Hvala na odgovorima..

 

Napajanje je Fortron 600W Hyper

 

I5 6600

16gb rama

msi b150m Mortar

ssd 240gb uv Kingston

WD 1tb SATA3

MSI GTX 1060 6gb Gaming X

Zalman Z3 Plus

 

Nakon 2 tjedna sto je racunalo radilo (nakon sto se to prvi put desilo) neki dan nisam vise uspio racunalo upaliti. Ne daje znakove zivota osim sto svaki 15ti put kad istekam  i ustekam kabel natrag u napajanje, graficka i ledice zasvijetle na pola sekunde.

 

Sad je na servisu, no zanima me vase misljenje, jel u napajanju stvar ili bi mogla biti maticna ili nesto drugo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se pali iz prve

Napajanje ti je povuklo matičnu. Lupetam? Može biti. Mom prijatelju sličan problem: sin mu je po 10-ak puta znao stiskati gumg za paljenje pc-a da upali, nije dozvolio da se provjeri problem zbog neke "glupe" igrice i to ga je zadovoljstvo koštalo. Konfa je bila 7-8 godina stara za razliku od tvoje. A možda i ne lupetam, a 15 dana si ga ložio na nečem krivom

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se pali iz prve

Sumnjam da je do maticne.. Zvao sam servis.. Kazu njima se upalio... Pretpostavljam da je do matične..nebi ga vise nikada  upalili.. I sad ce mi ga vratit.. Opet cu ga koristiti par dana il tjedana dok se opet ne ponovi... Jedino sto kazu.. Kupio sam dodatnih 8gb rama i ocito stavio u krivi slot.. Pa kazu radi toga.. Ali kao prvo to je bilo prije 4mj a kao drugo sto ja znam komp se pali s neispravnim ramom ali ne boota windows.. A i da sam u krivu.. To bi se desilo omah.. Ne nakon 4 mjeseca.... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 17:24 (klinik).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se pali iz prve

Ponekad kada napajanje ostari ne želi se upaliti od prve. Koristim lijek tako da ištekam iz struje komp, kliknem dugme za paljenje (normalno komp se ne upali pošto nije uštekan u struju). Uštekam ga u struju (ili uključim  napajanje na prekidač iza) i kliknem dugme za paljenje kompa....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice