RAM Memorija

poruka: 9
|
čitano: 1.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
RAM Memorija

Pozdrav , nisam dugo koristio PC te sam sad primjetio da mi PC nekoristi svih 16GB rama nego 8 GB . Je najlakse bacit nove windowse gore ili ima rijesenja bez da windowse moram nove dizat ? U meduvremenu je bila ubacena nova graficka sa AMD 580 na 1070ti neznam ako to moze imat ikakve veze . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: RAM Memorija
Adict kaže...

Pozdrav , nisam dugo koristio PC te sam sad primjetio da mi PC nekoristi svih 16GB rama nego 8 GB . Je najlakse bacit nove windowse gore ili ima rijesenja bez da windowse moram nove dizat ? U meduvremenu je bila ubacena nova graficka sa AMD 580 na 1070ti neznam ako to moze imat ikakve veze . 

 Imaš system reserved 8GB...to najčešće znači da ti ram nije skroz kompatibilan sa matičnom, i lako moguće da bi promjenom modula to riješio. 

Da li su ti svi moduli jednaki? Jer ti CPU-z kaže da rade u single ch modu, a vidim da imaš sva 4 socketa ispunjena?

 

Osim toga doživio sam i slučaj gdje je određena max memory pa i to nekad radi probleme, a to riješiš:

win key+R, utipkaš mscongif, odeš na tab boot, u njemu na advanced, te tamo ako je na max memory kvačica, prvo broj ispod toga staviš na 0 i onda makneš kvačicu sa max memory, save i restart.

Ako ti prebaci max memory na 256 nakon što makneš kvačicu - ne zamaraj se time.

Pa vidi što bude onda.

11 godina
neaktivan
offline
Re: RAM Memorija
miki1981 kaže...
Adict kaže...

Pozdrav , nisam dugo koristio PC te sam sad primjetio da mi PC nekoristi svih 16GB rama nego 8 GB . Je najlakse bacit nove windowse gore ili ima rijesenja bez da windowse moram nove dizat ? U meduvremenu je bila ubacena nova graficka sa AMD 580 na 1070ti neznam ako to moze imat ikakve veze . 

 Imaš system reserved 8GB...to najčešće znači da ti ram nije skroz kompatibilan sa matičnom, i lako moguće da bi promjenom modula to riješio. 

Da li su ti svi moduli jednaki? Jer ti CPU-z kaže da rade u single ch modu, a vidim da imaš sva 4 socketa ispunjena?

 

Osim toga doživio sam i slučaj gdje je određena max memory pa i to nekad radi probleme, a to riješiš:

win key+R, utipkaš mscongif, odeš na tab boot, u njemu na advanced, te tamo ako je na max memory kvačica, prvo broj ispod toga staviš na 0 i onda makneš kvačicu sa max memory, save i restart.

Ako ti prebaci max memory na 256 nakon što makneš kvačicu - ne zamaraj se time.

Pa vidi što bude onda.

 Sve 4 plocice su iste , prije cca 5 mj je radilo sve dobro . 

msconfig sam probao al opet isto pokazuje . Probam prebacit il izvuc neki od modula.

Nemoj se prkosit gravitaciji .
14 godina
neaktivan
offline
Re: RAM Memorija

OK...probaj se igrat s modulima, ali probaj i updateat bios, i probaj vidjet ako u biosu imaš opciju Frame Buffer Location ili neš slično pa je promijeni sa "Above 4G" na "Below 4G"

 

EDIT: bilo je i slučajeva gdje se ovakva stvar ljudima sama od sebe vratila na normalu...vjerojatno uslijed kakvog updatea drivera ili winsa...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 11:16 (miki1981).
6 godina
protjeran
offline
RAM Memorija

probaj spustiti frekvenciju memorije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
RAM Memorija

da nije matična otplesala posljednji tango ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: RAM Memorija
Anđeo bez falinge kaže...

probaj spustiti frekvenciju memorije.

 Da, i ovo bi moglo bit, i probaj učitat XMP profile u biosu, ili stavit na defaultni, ovisno o tome što je trenutno učitano.

funny games kaže...

da nije matična otplesala posljednji tango ??

 To nije.

11 godina
neaktivan
offline
RAM Memorija

Evo vratilo mi se u normalu sta sam napravio neznam , Ocistio sam cmos sa jumperom i isprebacivao portove modula , sad pokazuje 16Gb . Hvala na savjetima jos popratim dali ce bit ok i zadrzat se ovako .

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
RAM Memorija

na kojoj frekvenciji ti sad radi memorija ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice