Router nakon groma

poruka: 8
|
čitano: 2.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Router nakon groma

Pozdrav, sinoc grom je udario blizu kuce router radi ali na svakom mobitelu pise dohvacanje IP adrese i ne zeli da se spoji, na racunarima spoji se i pokazuje zuti uzvicnik i pise nepoznata mreža..

Šta da radim ima li neko rješnje hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Router nakon groma

Isključi ruter iz struje...sačekaj  2 min. pa uključi...ako ne proradi zovi besplatan broj tvog provajdera i prijavi kvar. Moguće je da linija nevalja ili je nastradao ruter

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Router nakon groma
AF139 kaže...

Isključi ruter iz struje...sačekaj  2 min. pa uključi...ako ne proradi zovi besplatan broj tvog provajdera i prijavi kvar. Moguće je da linija nevalja ili je nastradao ruter

 

 To sam sve uradio cak i kabal mijenjo nista, ista stvar.

Hvala na odgovoru

14 godina
offline
Re: Router nakon groma

Pa nazovi providera da ti barem kazu jeli kod tebe greška ili kod njih.

Router kod kvara besplatno zamijene dok si na ugovoru ako se ne varam.

15 godina
online
Re: Router nakon groma
rocker55555 kaže...

Pa nazovi providera da ti barem kazu jeli kod tebe greška ili kod njih.

Router kod kvara besplatno zamijene dok si na ugovoru ako se ne varam.

-ovisi.. 'pristojni' operater to napravi, da novi uređaj, jer je nužan za korištenje usluge. U pravilu baš operaterov, ne neki iz trgovine (original proizvođač ima svoj firmware, telekom svoj..)

-pod ugovorom 1-2 godine je jednako kao pod garancijom.. poštenije je tad svu tu opremu smatrati vlasništvo operatera, tad je doživotno, ali tad u pravilu naplaćjuju mjesećno korištenje.. ili je dio paketa-cijene.

-tcom je ugl dovoljno prijaviti kvar, objasniti szk da je crklo.. dok drugi znaju ciganiti, dok npr tele2 nema s tim veze, tj router kupuješ neovisno, npr bez ugovora i sl.

 

zato su moguće sve kombinacije-odgovori.. nema pravila, 'trebalo bi biti'.. :)

 

@ekymeky.. resetiraj modem (button ili rupica..), držiš dok se ne ugasi, pustiš.. čekaš par minuta i gledaš LEDice.. (duboko disanje smiruje..). Ako proradi, radi, ako nema npr linije, sinkronizacije.. prijaviš kvar, dalje će oni 'čačkati'.. i otkloniti kvar ili zamijeniti uređaj. (kvar može biti na uređaju, može na centrali.. bilo gdje, nema potrebe nagađati..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 12:41 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Router nakon groma

dogodila mi se ista stvar prije par godina. t-com je morao zamijeniti router jer se u starome dogodio neki kvar kada je grom udario 50 metara od moje kuće. čekao sam skoro tjedan dana da ga zamijene, gamad....

5 godina
neaktivan
offline
Router nakon groma

Ok hvala svima na odgovorima..

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Router nakon groma

meni isto tako pozvao sam operatera za 2 dana zamjenili su ruter a trebalo im 2 dana samo zato jer je to bilo pod vikendom

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice