Složen novi PC, nemogu bootati

poruka: 67
|
čitano: 8.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Problem. Kupio sam na Alzashopu prošli tjedan dijelove za novu konfiguraciju za svoj custom NAS / media server. Kupio sam Ryzen 2200G, 2x4gb DDR4, M.2 SSD od 128Gb, i matičnu ploču mini ITX: Asus A320I-K/CSM.

 

I sinoć idem to sve slagati, i naiđem na problem. Od dva utora za memoriju u onaj bliži nemogu postaviti radi stock coolera koji dijelom prekriva gornji dio. Odlučim se staviti umjesto 2x4, samo 1x4Gb, i to u onaj udaljeniji utor (označen kao DIMM 2). Sve složim do kraja, spojim računalo za prvi boot na svoj 4K TV preko HDMI kabela (prodao sam svoje stolno računalo tako da nemam više monitora na kojem ga mogu bootat), i ne događa se ništa, TV mi javlja da nema nikakvog signala. Ventilator procesora radi normalno, svi ventilatori rade, HDD čujem da radi, ali signala na TVu nemam.

E sad, što mi je činiti, da li je problem u memoriji koju sam stavio u DIMM 2, ili možda zbog toga što sam spojio na 4K TV preko HDMI kabela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

hmmmm

 

znači APSOLUTNO nema slike, niti na tren da se vidi neki logo?

 

jesi probao odspojiti hladnjak, tako da možeš staviti RAM u prvi utor, pa hladnjak samo prisloniti i probati upaliti (hladnjak mora biti spojen na header na matičnoj da daje signal da se vrti)?

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Problem. Kupio sam na Alzashopu prošli tjedan dijelove za novu konfiguraciju za svoj custom NAS / media server. Kupio sam Ryzen 2200G, 2x4gb DDR4, M.2 SSD od 128Gb, i matičnu ploču mini ITX: Asus A320I-K/CSM.

 

I sinoć idem to sve slagati, i naiđem na problem. Od dva utora za memoriju u onaj bliži nemogu postaviti radi stock coolera koji dijelom prekriva gornji dio. Odlučim se staviti umjesto 2x4, samo 1x4Gb, i to u onaj udaljeniji utor (označen kao DIMM 2). Sve složim do kraja, spojim računalo za prvi boot na svoj 4K TV preko HDMI kabela (prodao sam svoje stolno računalo tako da nemam više monitora na kojem ga mogu bootat), i ne događa se ništa, TV mi javlja da nema nikakvog signala. Ventilator procesora radi normalno, svi ventilatori rade, HDD čujem da radi, ali signala na TVu nemam.

E sad, što mi je činiti, da li je problem u memoriji koju sam stavio u DIMM 2, ili možda zbog toga što sam spojio na 4K TV preko HDMI kabela?

 Trebalo bi radit s jednim RAMom, bez obzira gdje je stavljen. Možda ne bi trebalo bit idealno, ali trebalo bi bar bootat. Isto kao što bi trebao TV dat sliku, normalno, nema veze šta je 4K i normalno je da je TV spojen s HDMI kabelom.

 

Za početak sve rastavi, pa ponovo sastavi. Probaj drugu pločicu RAMa, ako nisi. Probaj bez M.2 diska...

Live long and prosper.
14 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Možda ploča ne prepoznaje CPU.

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Problem. Kupio sam na Alzashopu prošli tjedan dijelove za novu konfiguraciju za svoj custom NAS / media server. Kupio sam Ryzen 2200G, 2x4gb DDR4, M.2 SSD od 128Gb, i matičnu ploču mini ITX: Asus A320I-K/CSM.

 

I sinoć idem to sve slagati, i naiđem na problem. Od dva utora za memoriju u onaj bliži nemogu postaviti radi stock coolera koji dijelom prekriva gornji dio. Odlučim se staviti umjesto 2x4, samo 1x4Gb, i to u onaj udaljeniji utor (označen kao DIMM 2). Sve složim do kraja, spojim računalo za prvi boot na svoj 4K TV preko HDMI kabela (prodao sam svoje stolno računalo tako da nemam više monitora na kojem ga mogu bootat), i ne događa se ništa, TV mi javlja da nema nikakvog signala. Ventilator procesora radi normalno, svi ventilatori rade, HDD čujem da radi, ali signala na TVu nemam.

E sad, što mi je činiti, da li je problem u memoriji koju sam stavio u DIMM 2, ili možda zbog toga što sam spojio na 4K TV preko HDMI kabela?

 

Ovo ti je promaklo?

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
spiderhr kaže...

Možda ploča ne prepoznaje CPU.

 Uf da, koji je BIOS na ploči? Možda treba flashat bios...

 

Ah da, shvatio sam poruku poviše. Znači, ta ploča ne podržava taj procesor, čak ni s najnovijim BIOSom. Mijenjaj procesor.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 9:52 (Filox).
14 godina
odjavljen
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Istini za volju ovaj cpu support list je nadrealan, ali šta je tu je (podržava 3000g i 3400g, ali ne i 3200g? lol)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

samo malo, kaj nije CPU 2200G ?????

 

pa to se valjda sad kaj se podrške tiče more postaviti na kutiju Domaćice...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Stric_Jura kaže...

samo malo, kaj nije CPU 2200G ?????

 

pa to se valjda sad kaj se podrške tiče more postaviti na kutiju Domaćice...

 

Dosta čudno da.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Stric_Jura kaže...

hmmmm

 

znači APSOLUTNO nema slike, niti na tren da se vidi neki logo?

 

jesi probao odspojiti hladnjak, tako da možeš staviti RAM u prvi utor, pa hladnjak samo prisloniti i probati upaliti (hladnjak mora biti spojen na header na matičnoj da daje signal da se vrti)?

 

Nikakve slike nema. 

Nemam nekog prevelikog iskustva s slaganjem računala (svakih 4-5 godina kada kupujem računalo, al do sada nisam imao problema).

 

Nije mi uopće palo na pamet da ploča ne podržava procesor, samo sam gledao da je AM4 socket. Mislite da je to problem? Nekako razmišljam da bi barem uspio boot ako ne odgovara procesor.

 

Mislite da bi mogao obaviti zamjenu za bolji procesor ako je to problem? Komponente tek jučer otvorene.

12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Jakovp kaže...
Volos kaže...

Problem. Kupio sam na Alzashopu prošli tjedan dijelove za novu konfiguraciju za svoj custom NAS / media server. Kupio sam Ryzen 2200G, 2x4gb DDR4, M.2 SSD od 128Gb, i matičnu ploču mini ITX: Asus A320I-K/CSM.

 

I sinoć idem to sve slagati, i naiđem na problem. Od dva utora za memoriju u onaj bliži nemogu postaviti radi stock coolera koji dijelom prekriva gornji dio. Odlučim se staviti umjesto 2x4, samo 1x4Gb, i to u onaj udaljeniji utor (označen kao DIMM 2). Sve složim do kraja, spojim računalo za prvi boot na svoj 4K TV preko HDMI kabela (prodao sam svoje stolno računalo tako da nemam više monitora na kojem ga mogu bootat), i ne događa se ništa, TV mi javlja da nema nikakvog signala. Ventilator procesora radi normalno, svi ventilatori rade, HDD čujem da radi, ali signala na TVu nemam.

E sad, što mi je činiti, da li je problem u memoriji koju sam stavio u DIMM 2, ili možda zbog toga što sam spojio na 4K TV preko HDMI kabela?

 

Ovo ti je promaklo?

 

 

Hvala, stvarno uopće nisam gledao, mislio sam da sve AM4 ploče podržavaju sve AM4 procesore. Kakav facepalm.

 

Makar, ne znam gdje si došao do te informacije, kada otvorim ploču na stranici od Asusa dobijem ovo:

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/specifications/

Ne vidim nikakvu informaciju da ovaj proc ne bi mogao raditi?

 

 

Kad ovdje:

https://www.asus.com/support/cpu_support

upišem svoj procesor, ispada mi da je podržan od strane matične ploče?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:49 (Volos).
15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Jakovp kaže...
Volos kaže...

Problem. Kupio sam na Alzashopu prošli tjedan dijelove za novu konfiguraciju za svoj custom NAS / media server. Kupio sam Ryzen 2200G, 2x4gb DDR4, M.2 SSD od 128Gb, i matičnu ploču mini ITX: Asus A320I-K/CSM.

 

I sinoć idem to sve slagati, i naiđem na problem. Od dva utora za memoriju u onaj bliži nemogu postaviti radi stock coolera koji dijelom prekriva gornji dio. Odlučim se staviti umjesto 2x4, samo 1x4Gb, i to u onaj udaljeniji utor (označen kao DIMM 2). Sve složim do kraja, spojim računalo za prvi boot na svoj 4K TV preko HDMI kabela (prodao sam svoje stolno računalo tako da nemam više monitora na kojem ga mogu bootat), i ne događa se ništa, TV mi javlja da nema nikakvog signala. Ventilator procesora radi normalno, svi ventilatori rade, HDD čujem da radi, ali signala na TVu nemam.

E sad, što mi je činiti, da li je problem u memoriji koju sam stavio u DIMM 2, ili možda zbog toga što sam spojio na 4K TV preko HDMI kabela?

 

Ovo ti je promaklo?

 

 

 Hvala, stvarno uopće nisam gledao, mislio sam da sve AM4 ploče podržavaju sve AM4 procesore. Kakav facepalm.

 

Makar, ne znam gdje si došao do te informacije, kada otvorim ploču na stranici od Asusa dobijem ovo:

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/specifications/

 Ne vidim nikakvu informaciju da ovaj proc ne bi mogao raditi?

 postali su kao i intel, sto i jedna vrsta koja prihvaca samo jednu vrstu procesora(chipseta)

 

pise ti na stranici * Refer to www.asus.com for CPU support list

 

a gore ti je slika od kolege koje cpu podržava...tak da nigdje ne stoji tvoj

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:44 (dado16).
12 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Kad ovdje:

https://www.asus.com/support/cpu_support

upišem svoj procesor, ispada mi da je podržan od strane matične ploče?

 

Upravo provjerio na stranicama ASUSa još jedanput, i preko ploče i preko procesora, stoji jasno da je podržan od strane ove matične ploče.

 

Btw. neznam zašto ali na forum nemogu uploadati nijedan screenshot, kad pokušam javlja mi nekakvu internu grešku (505).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:55 (Volos).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Kad ovdje:

https://www.asus.com/support/cpu_support

upišem svoj procesor, ispada mi da je podržan od strane matične ploče?

 

Upravo provjerio na stranicama ASUSa još jedanput, i preko ploče i preko procesora, stoji jasno da je podržan od strane ove matične ploče.

 

Btw. neznam zašto ali na forum nemogu uploadati nijedan screenshot, kad pokušam javlja mi nekakvu internu grešku (505).

 ja sam upravo pretražio preko tvog linka i nigdje ne stoji tvoj procesor

 

oke vidim sta zelis reci...ako pretrazujete preko imena procesora onda pokazuje da zaista ta matična podržava taj proc

 

malo sam pospan ipak nema tog modela, samo K model, bez ovih dodataka

 

evo slika

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 13:01 (dado16).
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
bloodborne kaže...

Joooj, ranit ću se, ja gledam Asus Prime A320I-K. Tu ploču Asus Prime A320I-K/CSM (ona koju ja imam) nisam uspio ni naći na listi, mislio sam da su to iste ploče?

4 godine
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati

izuzev toga sto ne podrzava tvoj proc. ne vidim neku razliku.
jebe link evo slika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 13:07 (bloodborne).
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
bloodborne kaže...

izuzev toga sto ne podrzava tvoj proc. ne vidim neku "razliku".

 A čini mi se da ću ga odvesti u neki servis na dijagnostiku. Možda ga oni uspiju upogoniti.

Ako se zbilja pokaže točno ovo s nepodržavanjem procesora, mislite da bih mogao od Alzashopa tražiti zamjenu? Na stranici jasno piše da podržava AM4, i Ryzen.

4 godine
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati

Po tom pitanju imas srece.

12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
bloodborne kaže...

Po tom pitanju imas srece.

 Kad smo već kod toga (hvala ti na informaciji) može savjet, da li da rastavim računalo na komponente pa da tako sve pošaljem nazad?

4 godine
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati

Pa iskreno prije nego posaljes kontaktiraj alzu objasni im situaciju i cekaj njihov "savjet".
ne vjerujem da ce biti potrebe da im saljes cijelu konf. eventualno da ti sibnu novi proc,
ili ako zelis zadrzati taj proc da ti sibnu maticnu sa podrskom za njega.

12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
bloodborne kaže...

Pa iskreno prije nego posaljes kontaktiraj alzu objasni im situaciju i cekaj njihov "savjet".
ne vjerujem da ce biti potrebe da im saljes cijelu konf. eventualno da ti sibnu novi proc,
ili ako zelis zadrzati taj proc da ti sibnu maticnu sa podrskom za njega.

 Kontaktirao sam ih upravo. Ma vratio bih im radije sve pa bi složio nešto novo al bi platio njima da mi ovaj put slože, ne bih se više s tim zajebavao. 

14 godina
protjeran
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Probaj malo propuhat dimm slotove, fascinira me koliko cesto to zna rijesit problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
ansha kaže...

Probaj malo propuhat dimm slotove, fascinira me koliko cesto to zna rijesit problem...

 Prije nego što vrati ploču ili procesor neka proba staviti RAM u prvi DIMM slot čisto da pokuša jer i to zna raditi probleme.

 

 

Ovo govorim jer proizvođači znaju staviti nepotpune informacije o podržanim procesorima i memorijama, a zna se desiti da rade i oni koji nisu navedeni, mala je mogućnost ali kada su mu tu procesor i matična ne košta ga ništa da proba sa RAM-om u prvom slotu.

Prema info za moju ploču, moj phenom nebi trebao raditi na matičnoj no radi bez greške i to overclockan. Kada sam poslao mail Biostaru odgovorili su mi da ploča najviše podržava 945 i tako je stojalo na stranici, no kada sam im poslao slike overclockiranog 965 iz biosa i Hw monitoring programa onda su za par dana dodali  955 i 965.

 

Ako ni to ne pomogne onda definitivno CPU nije podržan. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
boxer kaže...
ansha kaže...

Probaj malo propuhat dimm slotove, fascinira me koliko cesto to zna rijesit problem...

 Prije nego što vrati ploču ili procesor neka proba staviti RAM u prvi DIMM slot čisto da pokuša jer i to zna raditi probleme.

 

 

Ovo govorim jer proizvođači znaju staviti nepotpune informacije o podržanim procesorima i memorijama, a zna se desiti da rade i oni koji nisu navedeni, mala je mogućnost ali kada su mu tu procesor i matična ne košta ga ništa da proba sa RAM-om u prvom slotu.

Prema info za moju ploču, moj phenom nebi trebao raditi na matičnoj no radi bez greške i to overclockan. Kada sam poslao mail Biostaru odgovorili su mi da ploča najviše podržava 945 i tako je stojalo na stranici, no kada sam im poslao slike overclockiranog 965 iz biosa i Hw monitoring programa onda su za par dana dodali  955 i 965.

 

Ako ni to ne pomogne onda definitivno CPU nije podržan. 

 

 

Da li bi moglo biti problema ako pokrenem PC bez mountanog coolera (jedino tako mogu staviti obe RAM pločice), koliko treba procesoru da se pregrije?

14 godina
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Da li bi moglo biti problema ako pokrenem PC bez mountanog coolera (jedino tako mogu staviti obe RAM pločice), koliko treba procesoru da se pregrije?

Nece mu nista biti u tako malo vremena koliko ti treba da vidis hoce dat sliku...

15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
ako stavis ram skroz u dimm 4, neznam jel imas 4 slota rama ili sam 2, svejedno bi trebao raditi bez obzira na koju poziciju stavljas...meni je u dimm 3 dimm 4 a 1 2 nisu uopce zauzeti i radi, također nije dual slot kombinacija jer su mi rami sjebani pa rade sam u single slotu
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Osobno bih probao staviti vanjsku grafičku karticu i vidjeti da li ima slike, možda u BIOSu treba upaliti integrirani GPU.

ps. ovo je malo vjerojatno, ali nije od lošega probati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Valentin17 kaže...

Osobno bih probao staviti vanjsku grafičku karticu i vidjeti da li ima slike, možda u BIOSu treba upaliti integrirani GPU.

ps. ovo je malo vjerojatno, ali nije od lošega probati.

 ak izvadi bios bateriju trebalo bi automatski defaultne postavke povuc a po defaultu ima integrirani gpu automatski ukljucen

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Uopće više nista ne razumijem. Odspojim cooler, usput skuzim da mi mogu oba RAM modula stati ako naopako okrenem cooler, stavim oba modula u DIMM, 2x4gb, i spojim s napajanjem onako sirovo bez coolera samo da vidim hoće li upaliti, i vrag se boota, nekakva zelena boot slika al se boota. Brzo ugasim računalo da se procesor ne pregrije (6 sekundi upaljen), stavim cooler, sa starom pastom jer nisam imao ništa spremno, sve spojim nazad i slavodobitno da upalim racunalo a ono opet neće... Sve sto sam napravio u međuvremenu je sto sam stavio cooler i sto sam ubacio napajanje u kućište i sve zatvorio. Sad bi ga rado kroz prozor bacio :/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice