Smrzava se računalo

poruka: 164
|
čitano: 49.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Pozdrav!

 

E ovako, imam problem sa kompjuterom. Sve je bilo super, odlično, bez ikakvih problema, najnormalnije radio u windowsima.. Kad odjednom ko grom iz vedra neba, sve se smrzne. Ne reagira ni tipkovnica ni miš.. aj reko dobro, zna se dogodit.. resetiram kompjuter - start windows normally, kad ono taman mi se pojavila slika desktopa i počeli se učitavat startup programi, i opet se smrzne. Lampica na kučištu koja označava rad CPU-a HDD-a, prestane žmigati u tom trenutku kad se sve smrzne.

Rekoh, možda je problem u windowsima.. Pokrenem u safe modu idem napravit system restore.. i taman mi se otvorio prikaz da biram koji restore point, opet se smrzne...

već lagano kipim... resetiram ponovno, uđem u BIOS provjerit temperature - sasvim normalne: matična 35°, a CPU oko 37°... dođem do zaključka da to nije razlog za smrzavanje

Krenem raskapat kučište, izvadim procesor da ću pastu drugu stavit.. kad ono, ne mogu ju nać {#} nemam pojma gdje je, možda sam ju nekom i dao -.-'

ugl, vratim procesor natrag, montiram ventilator, sve spojim.. uključim komp i smrzne se u BIOS-u...

Maloprije sam ga opet uključio, uspio sam čak 5 minuta neš radit.. no kad sam uštekao WiFi stick, smrzne se... probam uključit bez sticka - opet ista stvar...

 

Eh sad pitanje: je li to ima veze sa procesorom? Da nije u pitanju nešta drugo? Svi ventilatori se okreću, nema pregrijavanja, RAM pločice funkcioniraju... Jel bi vrijedilo zamjenit pastu? Mislim, bi li pomoglo s obzirom da je nisam mjenjao jedno pola godine?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 17:41 (HBomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzava se računalo

Mislim da to nema veze s pastom, i ta lampica na kucistu oznacava rad HDD-a. Ako imas optičke uređaje, probaj ih iskopcat !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzava se računalo

Testiraj napajanje.99%-tni krivac.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Haf932 kaže...

Mislim da to nema veze s pastom, i ta lampica na kucistu oznacava rad HDD-a. Ako imas optičke uređaje, probaj ih iskopcat !

a dobro, da... i mislio sam na HDD... greška... ugl, evo odkopčao sam optički, sad mi se smrzlo pri onoj animaciji kod bootanja windoza...

resetiram ga na gumbić dolje, pa mi uopće neće POST prikazat.. na monitoru mi piše da nema signala i da ide u sleep mode -.-' ok, opet sam ga resetirao, POST je prošo, boot animacija je prošla, ali se zaustavio na Welcome screenu

 

VALVE kaže...

Obloži ga dekom i stavi mu čarape na HDD.

 

vrlo rado :D evo i temperaturu ću mu izmjerit xD

 

EDIT: našao sam drugu napojnu od 400W.. hoće to bit dosta za test?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 17:40 (HBomb).
13 godina
offline
Smrzava se računalo

Probaj s drugim napajanjem ak imas , ili posudi od frenda !

 

EDIT: Koja marka ?

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 17:41 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Smrzava se računalo

Ja imam takav problem u igrama

Npr idem igrat BF BC2 i radi sve 5 i nakon sat-2 mi pc potpuno zablokira ništa neprihvača,moram ga resetirat,cpu sam testirao s prime 95 sve 5,ramove s memtestom sve 5,grafu s furmark sve 5,neznam u čemu je problem,windowsi su novi(win 7 x64)

BF je original skinut s origina tako da mi nemožete reći da je do cracka.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Haf932 kaže...

Probaj s drugim napajanjem ak imas , ili posudi od frenda !

 

EDIT: Koja marka ?

zayeb... nije od 400, nego 300 -.-' i to mislim da je chieftec

na kutiji piše jedno, na napojnoj drugo.... oh demnit... čini im se da ću morat od frenda posudit

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
16 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Maknuo sam ga sa produžnog kabela i direkt u utičnicu uštekao. Opet ga uključio i ušao u BIOS. Dok sam išao po izbornicima lijevo-desno, sam od sebe se ugasio! Nakon 3-4 sekunde se sam uključio, ali smrzo na POST-u.

Pomoću ovoga bi mogo zaključit da je do napajanja.

Kupio sam kompjuter u Links-u prošle godine u trećem mjesecu, jamstvo na napajanje mi je 2 godine.. Hoće mi ga zamjeniti za drugo? Mislim, nije bio izložen nikakvim nestručnim upravljanjem ili nekim tehničkim poteškoćama

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Smrzava se računalo

Moraju, samo ti to njima odnesi !!

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Smrzava se računalo
HBomb kaže...

Maknuo sam ga sa produžnog kabela i direkt u utičnicu uštekao. Opet ga uključio i ušao u BIOS. Dok sam išao po izbornicima lijevo-desno, sam od sebe se ugasio! Nakon 3-4 sekunde se sam uključio, ali smrzo na POST-u.

Pomoću ovoga bi mogo zaključit da je do napajanja.

Kupio sam kompjuter u Links-u prošle godine u trećem mjesecu, jamstvo na napajanje mi je 2 godine.. Hoće mi ga zamjeniti za drugo? Mislim, nije bio izložen nikakvim nestručnim upravljanjem ili nekim tehničkim poteškoćama

Ma oće, samo ti to zamijeni.

Usput vidi da nije RAM, probaj sa drugom pločicom ili izvadi jednu ako ih imaš više. {#}

13 godina
offline
Smrzava se računalo

Ovo je danas drugi slucaj da je problem bio u napajanju kao sto sam i rekao.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
HR-brid kaže...
HBomb kaže...

Maknuo sam ga sa produžnog kabela i direkt u utičnicu uštekao. Opet ga uključio i ušao u BIOS. Dok sam išao po izbornicima lijevo-desno, sam od sebe se ugasio! Nakon 3-4 sekunde se sam uključio, ali smrzo na POST-u.

Pomoću ovoga bi mogo zaključit da je do napajanja.

Kupio sam kompjuter u Links-u prošle godine u trećem mjesecu, jamstvo na napajanje mi je 2 godine.. Hoće mi ga zamjeniti za drugo? Mislim, nije bio izložen nikakvim nestručnim upravljanjem ili nekim tehničkim poteškoćama

Ma oće, samo ti to zamijeni.

Usput vidi da nije RAM, probaj sa drugom pločicom ili izvadi jednu ako ih imaš više. {#}

Evo probao RAM.. imam dvije pločice po 2GB.. probao sa jednom - radi... probao sa drugom - radi... znači RAM je funkcionalan {#}

 

zoharbizo kaže...

Ovo je danas drugi slucaj da je problem bio u napajanju kao sto sam i rekao.

svaka čast majstore :D

 

znači sutra pravac Zagreb, idem mjenjat to čudo. Javim da li će to funkcionirati {#} 

Hvala svima ^^

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
12 godina
offline
Smrzava se računalo

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Smrzava se računalo
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

12 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

Nije do nje,probana je druga grafa,sumnjam na napajanje(oba programa su istovremeno bila otvorena) kako kad mu dođe zaledi se nekad radi...puko je ko kokica ja najviše na proc sumnjam imo sam prije par mj problema s njime,a tak i tak sad za koji tjedan prelazim na drugi pa će se i to rješit nadam se.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
odjavljen
offline
Re: Smrzava se računalo
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

Nije do nje,probana je druga grafa,sumnjam na napajanje(oba programa su istovremeno bila otvorena) kako kad mu dođe zaledi se nekad radi...puko je ko kokica ja najviše na proc sumnjam imo sam prije par mj problema s njime,a tak i tak sad za koji tjedan prelazim na drugi pa će se i to rješit nadam se.

Koje napajanje imaš, procesor?

12 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

Nije do nje,probana je druga grafa,sumnjam na napajanje(oba programa su istovremeno bila otvorena) kako kad mu dođe zaledi se nekad radi...puko je ko kokica ja najviše na proc sumnjam imo sam prije par mj problema s njime,a tak i tak sad za koji tjedan prelazim na drugi pa će se i to rješit nadam se.

Koje napajanje imaš, procesor?

LC Power Silent Series 550W(ide LC Power Pro Line Series x 600W+q6600/q9550) sada e6420 3.0ghz.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
odjavljen
offline
Re: Smrzava se računalo
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

Nije do nje,probana je druga grafa,sumnjam na napajanje(oba programa su istovremeno bila otvorena) kako kad mu dođe zaledi se nekad radi...puko je ko kokica ja najviše na proc sumnjam imo sam prije par mj problema s njime,a tak i tak sad za koji tjedan prelazim na drugi pa će se i to rješit nadam se.

Koje napajanje imaš, procesor?

LC Power Silent Series 550W(ide LC Power Pro Line Series x 600W+q6600/q9550) sada e6420 3.0ghz.

Ako je napajanje ispravno onda nije do njega jer on to drži bez da se oznoji. I novu procesor će ti držati, ako je ispravno.

12 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...
MARKOZD15 kaže...
kruskar kaže...

Komp nakon polsata na furmarku i prime95.

CPU OCan

GPU OCan(tvornički)

Probaj provrtiti OCCT erroc check, 15minuta, možda je do grafe jer je pečena.

Nije do nje,probana je druga grafa,sumnjam na napajanje(oba programa su istovremeno bila otvorena) kako kad mu dođe zaledi se nekad radi...puko je ko kokica ja najviše na proc sumnjam imo sam prije par mj problema s njime,a tak i tak sad za koji tjedan prelazim na drugi pa će se i to rješit nadam se.

Koje napajanje imaš, procesor?

LC Power Silent Series 550W(ide LC Power Pro Line Series x 600W+q6600/q9550) sada e6420 3.0ghz.

Ako je napajanje ispravno onda nije do njega jer on to drži bez da se oznoji. I novu procesor će ti držati, ako je ispravno.

Počelo je cvilit napajanje pod OCCT,nešto cvili li ga cvili kad ono napajanje,držim ga dok nekrepa(ili dok neuzmem novo) ovo ipak ima garu.

 

 

edit

Vent 120mm green led je počeo blicat,tako da je sigurno napajanje.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 20:41 (kruskar).
13 godina
offline
Smrzava se računalo

Nemoj ga drzat dok ne krepa jer bi ti moglo povući druge komponente !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Haf932 kaže...

Nemoj ga drzat dok ne krepa jer bi ti moglo povući druge komponente !

Meni se čini da su konendzatori na njemu,pokušat ću ga uništit s kratkim spojem pa odnjet u links da mi ga zamjene,ili takav neki način,jer sad me je nasekiralo napajanje to kad je počelo cvilit.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Haf932 kaže...

Nemoj ga drzat dok ne krepa jer bi ti moglo povući druge komponente !

Nece povuci nista,ima zastite,ne radi se o MS-u.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
imam još jedno pitanje... Ne mogu nać kutiju od napajanja... Je li to bitno? Račun imam i onu njihovu potvrdu za jamstva... Samo nemam kutije... A sad se ne sjećam da li je na kutiji bila zasebno naljepljena garancija...
S druge strane, takvu zaljepljenu garanciju imam na kutiji od procesora, al nije ispunjena...
Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
16 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

okej, jel ovo sad normalno??   ovu poruku upravo pišem sa svojeg kompjutera... bio sam skroz raskopao kučište, izvadio napajanje i držao ga vani jedno 15-ak minuta... rekoh idem probat još jedanput ga uštekat... i zasad, po uptime-u iz   task managera evo ide već 12-ta minuta...

s tim da sad nisam zašarafio napajanje za kučište i odkopčan mi je optički (od napajanja i SATA)... idem probat sad postepeno vraćat onda... da se nije koji konektor olabavio?

 

EDIT: bilo je predobro da bi bilo istinito {#} taj gušt je trajao 15 minuta... ugasio kompjuter, spojio sve ponovno, uključio... i nakon 4 minute, opet se smrzlo...

a što se događa u toj napojnoj kutiji da dovodi do smrzavanja svega?

 

EDIT 2: primjetio sam da čim mi je duže kompjuter ugašen da duže traje uptime... kako je u radu, uptime sa 10-ak minuta smanji se na 3-4.. pa onda 1-2... dok mi se najedanput ne smrzne na POST-u ili bootanju windowsa

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 0:15 (HBomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Smrzava se računalo

Zanima me ako mi napajanje cvili nakon pol sata occta,ako ostavim npr. occt cjelu noć da mi radi hoću li shebati napajanje?

Jer mi ga je cilj shebati pa odnjeti u links na servis i pitati dali mogu doplatiti još novaca za neko drugo.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
kruskar kaže...

Zanima me ako mi napajanje cvili nakon pol sata occta,ako ostavim npr. occt cjelu noć da mi radi hoću li shebati napajanje?

Jer mi ga je cilj shebati pa odnjeti u links na servis i pitati dali mogu doplatiti još novaca za neko drugo.

Napajanje je od corsaira? Vx ili TX linija? Ako je to je cest problem i nije opasan.

Gamers Don't Die, They Respawn.
12 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
GimmieCorsair kaže...
kruskar kaže...

Zanima me ako mi napajanje cvili nakon pol sata occta,ako ostavim npr. occt cjelu noć da mi radi hoću li shebati napajanje?

Jer mi ga je cilj shebati pa odnjeti u links na servis i pitati dali mogu doplatiti još novaca za neko drugo.

Napajanje je od corsaira? Vx ili TX linija? Ako je to je cest problem i nije opasan.

Ma kakav corsair,LC Power Silent Series 550W,ima na sebi zaštitu da mi nemože povuć komponente sasebom.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
offline
Smrzava se računalo

Evo logovi testova napajanja OCCT.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

evo odnio ga danas.. čovjek ga je zaprimio (hvala kolegi HR-brid) bez obzira kaj nemam originalnu kutiju.. reko čovjek da će ga oni tamo najprije testirati i da ih nazovem da provjerim stanje za neka 3 dana.. pa ćemo vidjet kaj bude poslje :)

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Smrzava se računalo

Ja ću danas ujutro oko 10 sati izvaditi moje napajanje i staviti ga do navečer na testera da ga drži na loadu pa ćemo vidjeti,cjeli dan me nema kod kuće.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice