Spajanje kompjutera sa LCD TV

poruka: 39
|
čitano: 29.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Čitao sam malo prijašnje teme ali nisam mogao naći rješenje.

 

Imam namjeru spojiti stariji kompjuter na LCD TV radi gledanja filmova i prikazivanja slika.

Spojio sam kompjuter (P4 -3Ghz, 2GB DDR2 667Mhz, Asus 7300 GT 256 DDR2) na LCD TV Sony KDL-32P5500.

Kompjuter sam spojio VGA kablom jer samo njega imam, a na TV-u ima dosta konektora (SCART x2, VGA, HDMI, USB x2 i oni konektori kao na starijim televizorima žute, crvene i bijele boje, te ima još neke meni nepoznate konektore).

Slika je prilično OK, malo su boje svjetlije nego na LCD monitoru, rezolucija 1366x768, no nemam zvuka što sam i pretpostavio da će biti problem.

 

Na grafičkoj kartici ima 3 izlaza VGA, DVI  i TV-Out.

 

Kako dobiti zvuk na TV-u?

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Na PC-u imaš izlaz za zvuk na koji spajaš zvučnike (izlaz je ili na ploči ili na zvučnoj kartici). Obično je jedan izlaz za stereo zvučnike, drugi za mikrofon (ako ih ima više onda služe za 5.1 ili 7.1 zvuk). Potraži raspored na driverima zvučne kartice ili isprobavaj svaki dok ne nađeš pravi.

Na stereo izlaz zvučne kartice spajašovakav adapter. Zatim u taj adapter spajašovakav dvostruki chinch (RCA) kabel. Takav kabel ti često dođe u kompletu s DVD-om, TV-om i drugim komponentama pa ga vjerojatno već imaš.

I na TV-u (iza ili sa strane) imaš crveni, bijeli i žuti ulaz (ili sa oznakom L i R).

Drugi kraj chinch kabela spojiš na TV tako da crveni dio kabela ide u crvenu a bijeli dio u bijelu rupicu na tv-u. Žuti ulaz je za video pa ga ne koristiš.

U biti je dosta jednostavno, samo sam ga ja malo zakomplicirao, sorry. :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Možda na tv-u ima i obični stereo audio ulaz (zelena rupa), pa onda jednostavno to spoji sa izlazom na kompu (zelenim, gdje inače idu zvučnici). Kabel dođe možda 20 kn/m.

 

EDIT: Evo pogledao sam na svom (isto KDL-32 , ali drugi model) i taj ulaz je zapravo crne boje (lol), piše pc audio in

Grow old or die trying.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 18:34 (Ogi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

TV mislim da ima dvije zelene rupice koje su posebno odvojene od ostalih koloriranih priključaka, znači one bi trebale biti za zvuk.

Zeza me to ne mogu da nađem uputstvo od TV-a pa da provjerim.

 

Zanima me sada, pronašao sam TV-OUT kabal od te grafičke kartice dužine oko 20 cm, iz njega izlaze 3 žice (crvena - PrOut, Zelena - YOut i Plava- PBOut) mogu li sa tim TV Out kablom spojiti kabal (crveni, bijeli i žuti konektori što dolazi uz DVD) pa da preko njega spajam na TV. Ako može kako da prespajam te boje, koja ide na koju?

 

TV povremeno izbacuje OUT  Sync kada spojim sa VGA kablom.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Pa taj tv-out kabal ti je samo za sliku, RGB, crvena, zelena i plava, to bi sve trebao spojiti na žutu jer je ona za sliku... ali bi ti onda vjerojatno trebao još jedan knoverter za spojiti to...

 

najjednostavnije ti je (jer nemaš hmdi na grafi) spojiti sliku preko vga (plavi) i zvuk preko zelenog

a to out of sync obično ima veze sa rezolucijom i refresh rateom

Grow old or die trying.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
Ogi kaže...

Pa taj tv-out kabal ti je samo za sliku, RGB, crvena, zelena i plava, to bi sve trebao spojiti na žutu jer je ona za sliku... ali bi ti onda vjerojatno trebao još jedan knoverter za spojiti to..

najjednostavnije ti je (jer nemaš hmdi na grafi) spojiti sliku preko vga (plavi) i zvuk preko zelenog

Trebao bi RGB spojiti na žutu, hahahha... I to nije RGB nego YPbPr, tzv. komponentni izlaz. Može i preko njega spojiti ali nema u te tri žice nikakvog zvuka, možda bi bila malo kvalitetnija slika nego sa VGA. Možda i ne bi, tu je to negdje.

15 godina
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
boxer kaže...

TV mislim da ima dvije zelene rupice koje su posebno odvojene od ostalih koloriranih priključaka, znači one bi trebale biti za zvuk.

Zeza me to ne mogu da nađem uputstvo od TV-a pa da provjerim.

 

...

Zelena sa oznakom Y kao i plava i crvena (PR i PB) su ti samo za sliku i služe za spajanje sa videom. Ova 2. zelena bi mogla biti ulaz za stereo zvuk.

Ako ne upali tako probaj onako kako sam ti objasnio na početku.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
Mirko935 kaže...

Trebao bi RGB spojiti na žutu, hahahha... I to nije RGB nego YPbPr, tzv. komponentni izlaz. Može i preko njega spojiti ali nema u te tri žice nikakvog zvuka, možda bi bila malo kvalitetnija slika nego sa VGA. Možda i ne bi, tu je to negdje.

Ok nije rgb nego YPbPr, my bad, ali ipak postoji i konverter za to.


Grow old or die trying.
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Malo sam gledao na netu postoji opcija i VGA-DVi > SCART pa mi je to rješenje možda i bolje i jednostavnije jer imam još 2 TV-a CRT pa kad već idem u nabavku kablova nek bude sve kompatibilno.

 

Zanima me samo ima li netko iskustva kakva je slika na TV-u kada je tako spojeno?

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
boxer kaže...

Malo sam gledao na netu postoji opcija i VGA-DVi > SCART pa mi je to rješenje možda i bolje i jednostavnije jer imam još 2 TV-a CRT pa kad već idem u nabavku kablova nek bude sve kompatibilno.

 

Zanima me samo ima li netko iskustva kakva je slika na TV-u kada je tako spojeno?

Nekoliko ljudi s foruma je pokušavalo VGA > SCART spojiti i nije nitko uspio, tako da ne znam baš hoćeš li se usrećiti s tim. Trebala bi biti, ako ti to proradi nekim čudom, dosta dobra slika, kao i inače preko SCART-a, kad koristi RGB, naravno.

15 godina
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
Mirko935 kaže...
boxer kaže...

Malo sam gledao na netu postoji opcija i VGA-DVi > SCART pa mi je to rješenje možda i bolje i jednostavnije jer imam još 2 TV-a CRT pa kad već idem u nabavku kablova nek bude sve kompatibilno.

 

Zanima me samo ima li netko iskustva kakva je slika na TV-u kada je tako spojeno?

Nekoliko ljudi s foruma je pokušavalo VGA > SCART spojiti i nije nitko uspio, tako da ne znam baš hoćeš li se usrećiti s tim. Trebala bi biti, ako ti to proradi nekim čudom, dosta dobra slika, kao i inače preko SCART-a, kad koristi RGB, naravno.

Kako misliš nitko nije uspio? Nisam namjeravao sam prespajati žice jer sam noob za to.

Kupim konvertor u trgovini ako ga ima jer vidim na netu da ima tih konvertora, samo bi morao potražiti u jednoj trgovini koja se inače bavi prodajom PS,PC i ostale opreme pa možda i naletim na nešto takvo.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV
boxer kaže...
Mirko935 kaže...
boxer kaže...

Malo sam gledao na netu postoji opcija i VGA-DVi > SCART pa mi je to rješenje možda i bolje i jednostavnije jer imam još 2 TV-a CRT pa kad već idem u nabavku kablova nek bude sve kompatibilno.

 

Zanima me samo ima li netko iskustva kakva je slika na TV-u kada je tako spojeno?

Nekoliko ljudi s foruma je pokušavalo VGA > SCART spojiti i nije nitko uspio, tako da ne znam baš hoćeš li se usrećiti s tim. Trebala bi biti, ako ti to proradi nekim čudom, dosta dobra slika, kao i inače preko SCART-a, kad koristi RGB, naravno.

Kako misliš nitko nije uspio? Nisam namjeravao sam prespajati žice jer sam noob za to.

Kupim konvertor u trgovini ako ga ima jer vidim na netu da ima tih konvertora, samo bi morao potražiti u jednoj trgovini koja se inače bavi prodajom PS,PC i ostale opreme pa možda i naletim na nešto takvo.

Evo pa čitaj: http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/tv-kompom/48212.aspx?page=1&jumpto=813569&sort=asc&view=flat

 

A ako misliš na one konvertere po 300-400 kn, a ne na adaptere obične, onda bi vjerojatno uspio. Samo ne znam baš da ti se isplati toliko para za to dati.

15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Ehhh, znači ima problema.

 

Pa ako su toliko skupi bolje mi je onda dodati još love i kupiti neki posebni uređaj i ufitiljit HD u njega i puštati filmove.

 

U nekoj temi na forumu sam pročitao post da je moguće bez problema gledati video i ostale materijale preko USB-a na onim digitalnim reciverima?

Jel ima netko takvog iskustva, pa da kupim taj reciver i da preko njega puštam filmove sa prijenosnog HD i USB-a.

 

Ovaj moj LCD Sony Bravia nema mogućnost gledanje videa sa USB priključaka, samo slike i muzika.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Imaš odličan multimedia player sa puno funkcija kao što su: čitanje s usb medija (divx, mkv, hrvatske titlove...), snimanje na usb i još puno toga za povoljnu cijenu (oko 350 kn u Protisu). Može se kasnije i nadograđivati s novijim formatima, codecom itd. Imaš i otvorenu temu na bug forumu pa malo pregledaj. Sa HDMI kablom povežeš sa TV-om i ne moraš slagati PC za gledanje filmova sa usb harda.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Uspio sam namjestiti zvuk. Pošto imam 5.1 sistem na kompjuteru, a zbog zezancije oko raspoređivanja zadnjih zvučnika njih odavno držim u ladici tako da mi je ostao viška konektor koji spaja subwoofer i matičnu ploču. Prebacio sam ga na drugi kompjuter uštekao sve i sada radi zvuk.

 

Malo sam eksperimentisao i sa TVOut i YPrPb spajanjem i daje slabiju rezoluciju 1280x720 od defaultne 1366x768, a i slika je malo lošija nego kada se spaja sa VGA priključkom.

 

Uzet ću u razmatranje i ovu Micekovu ponudu, zvuči dosta zanimljiva.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Našao sam ovu puno jeftiniju alternativu dvb-t prijemnika i medija centra s mogučnošću snimanja na usb medij a da istovremeno služi i kao divx player s takvog usb medija (s podrškom za hr titlove). Mislim da ne može reproducirati mkv i h264 tj. mpeg 4 formate.

Ne vjerujem da se za taj novac može dobiti nešto dobro pa sam malo skeptičan prema tome.

Ali, pošto je cijena oko 150 kn (koliko koštaju i najjeftiniji dvb-t prijemnici tipa Vivax) smatram da je ovo dobra prilika da se na jeftin (ne i kvalitetan) način objedini snimanje programa na usb medij, dvb-t prijemnik i div-x player.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV

ja sam spajao zvuk na tv pomocu onog adaptera - razdjelnika koji ti se kopca u zvucnu pa u njega zvucnici, a u drugu rupu jos jedan adapter u koji ide 2 cinc kabla za stereo zvuk (malo glomazno, ali jbg). a sliku preko 1 cinc kabla i to sve na scart prikljucak pa u tv. kada sam nabavio lcdtv, kupio sam VGA kabel i njega spojio, a zvk opet preko ta 2 cinca (ima tv iza bijeli i crveni cinc prikljucak za audio-in)

Kupujem neispravan Logitech Rumblepad 2
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Do sada sam pregledao dva filma na LCD-u, zvuk sve štima, slika je OK, samo se ipak vide "kockice" na tamnijim djelovima.

Možda bi za ovakav setup ipak trebali HD filmovi.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Spajanje kompjutera sa LCD TV

kockice se vide radi lose kvalitete filma, a mozda i radi playera (neki playeri-codeci mozda prikazuju kockice, dok drugi zamucuju pa se toliko ne primjeti)

Kupujem neispravan Logitech Rumblepad 2
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Imam malih problema sa gledanjem filmova kada spojim kompjuter sa LCD TV.

Kompjuter je spojen VGA kablom sa LCD TV, no od početka mi se dešava da na par sekundi izgubi sliku, ekran se zacrni i ispiše No Sync i rezoluciju i to traje možda 2-3 sekunde i onda ponovno dođe slika, no to se dešava nekada 2-3 puta tokom gledanja filma, a nekada i po 10-15 puta što postaje frustrirajuće.

Mislim da je VGA kabal  ispravan jer se to ne dešava na CRT monitoru. Do čega bi moglo biti?

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV
boxer kaže...

Imam malih problema sa gledanjem filmova kada spojim kompjuter sa LCD TV.

Kompjuter je spojen VGA kablom sa LCD TV, no od početka mi se dešava da na par sekundi izgubi sliku, ekran se zacrni i ispiše No Sync i rezoluciju i to traje možda 2-3 sekunde i onda ponovno dođe slika, no to se dešava nekada 2-3 puta tokom gledanja filma, a nekada i po 10-15 puta što postaje frustrirajuće.

Mislim da je VGA kabal  ispravan jer se to ne dešava na CRT monitoru. Do čega bi moglo biti?

 probaj u nvidia control panel-u namjestiti pod global settings : vertical sync force on.

v-sync force on v-sync force on
baster
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV

Probaj sa dvi-hdmi adapterom, pa onda hdmi kablom za najbolju kvalitetu slike, to mi prvo pada na pamet, ne bi trebalo puno koštati...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2011 13:41 (Collard).
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Probat ću večeras baš da vidim kakve su postavke u nvidia panelu.

Ono što sam dosada primjetio je da se to samo dešava prilikom gledanja filmova, dok u windowsu ili prilikom gledanja slika se ne dešava.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV
baster177 kaže...
boxer kaže...

Imam malih problema sa gledanjem filmova kada spojim kompjuter sa LCD TV.

Kompjuter je spojen VGA kablom sa LCD TV, no od početka mi se dešava da na par sekundi izgubi sliku, ekran se zacrni i ispiše No Sync i rezoluciju i to traje možda 2-3 sekunde i onda ponovno dođe slika, no to se dešava nekada 2-3 puta tokom gledanja filma, a nekada i po 10-15 puta što postaje frustrirajuće.

Mislim da je VGA kabal  ispravan jer se to ne dešava na CRT monitoru. Do čega bi moglo biti?

 probaj u nvidia control panel-u namjestiti pod global settings : vertical sync force on.

Bio sam poprilično zauzet ovih dana pa sam tek jučer provjerio.

Probao sam sve 3 opcije i nažalost ništa ne pomažu, niti smanjuju pojavljivanje ovog problema. 

Da stvar bude zanimljivija uopće ne mogu odrediti uzrok tog problema jer se problem javlja u nepravilnim vremenskim intervalima, npr. u 10 minuta se zna desiti po 2-3 puta a nekada u 30 minuta samo jednom. 

Jučer sam pogledao dva filma oko 3,5 sata trajanja i bilo ih je vrlo iritantno gledati kada se pojavi No Sync baš kad je najzanimljivija radnja, a prekida je bilo otprilike 10-15 {#}

 

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV

http://www.ronis.hr/?adapteri-a-v/234/adapter-s-box-dvi-hdmi/DVI-HDMIADAPTOR

 

Sa ovim adapterom bi trebao dobit zvuk jer ja koristim takva 2 kabla za svoje 

Panasonic42x10y

Panasonic 42vt20

Moja grafa u konfi je 460 gtx 768 mb

15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Zvuk sam riješio sa običnim kablom od 5.1 zvučnika od jednog - spojio sam izlaz iz matične za zvučnike i LCD TV pa radi.

Zeza me jedino ovaj No Sync kojeg ne mogu riješiti.

Ostaje mi jedino opcija da kupim DVI + DVI - HDMI KONVERTOR + HDMI KABAL pošto grafička nema HDMI izlaz. {#}

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV

pa ako ima DVI izlaz postoje ti kombinacije kabla DVI-HDMI

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV
boxer kaže...

Zvuk sam riješio sa običnim kablom od 5.1 zvučnika od jednog - spojio sam izlaz iz matične za zvučnike i LCD TV pa radi.

Zeza me jedino ovaj No Sync kojeg ne mogu riješiti.

Ostaje mi jedino opcija da kupim DVI + DVI - HDMI KONVERTOR + HDMI KABAL pošto grafička nema HDMI izlaz. {#}

Dvi u HDMI i to je to.Klik.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Spajanje kompjutera sa LCD TV

Hvala vam na odgovorima i pomoći, razmislit ću o kupovini tog kabla jer sam naručio DVBT reciever sa mogućnošću čitanja filmova formata Divx, Xvid, MKV itd. Ako reciever dođe u skorije vrijeme kupovina tog kabla će mi možda biti nepotrebna jer ću izbaciti pc za tu svrhu. Ukoliko ne dobijem reciever najvjerovatnije ću uzeti kabal i probati da vidim hoće li to riješiti probleme oko No Sync.

http://www.notonlytv.net/p_lv6tmpvr4.html

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Spajanje kompjutera sa LCD TV

I ja koristim takav nacin spajanja kada mi to pritreba (ovako surfam na TV-u). Dakle, koristim DVI > HDMI kabel

Filmove gledam preko DLNA servera odnosno preko lokalne mreze (Sony Bravia)

Relation to the original topic decreases with every single post
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice