Tradaxta dvd problem

poruka: 12
|
čitano: 3.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Tradaxta dvd problem

Pozdrav ekipa evo ovako imam jedan problem, kupio sam Tradaxta dual layer dvde, jer moram nešto spržit i uglavnom, koristim Power ISO za prženje i kad god pokrenem dode mi do npr 30 posto i izbaci mi error, ili evo šta je najdalje došlo je 45 posto i stane, naravno dvd je u banani i mogu ga bacit u smece, probao sam sa 3 pržilice i sve isto sa svakom, na netu kaže hardverski problem, al sumnjam da su sve 3 pržilice pokvarene s obzirom da sam otišao kupit novu. Dali se itko susreo s takvim problemom jer sam više lud. Hvala

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tradaxta dvd problem

Jesi probao s nekim drugim programom?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tradaxta dvd problem

Pa za početak pokušaj s nekim drugim programom za prženje npr. http://www.burnaware.com/

Ako i s njim bude problema zamijeni SATA kabel..

13 godina
neaktivan
offline
Tradaxta dvd problem

Probao sa Free ISO programom isto mi je javljao, promjenio sata kabel, reinstalirao windowse, i ništa, ostao sam na zadnjem dvdu od njih 10...

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tradaxta dvd problem

Onda bas Čudno..nemoguće da sve tri pržilice su neispravne..jedino mi još pada na pamet update drivera za matićnu

13 godina
neaktivan
offline
Tradaxta dvd problem

evo ovo mi je izbacilo

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tradaxta dvd problem

Loši/ mediji s greškom? Probaj s drugim brendom medija, recimo Verbatimom. Ne znam koliko ih je teško danas nabaviti, godinama nisam nešto ozbiljnije pržio. Kvaliteta medija i uređaja je loša, nije to kao u doba Sanyo pogona i gold/ azo/ ty medija.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tradaxta dvd problem

dual layer => dupli problem za uspješno snimanje. Prikazana je max brzina snimanja, u pravilu (kad je sve 100% ispravno) realna brzina za normalni medij je do x4.. za double 1-2x..

soft za snimanje je teoretski sporedan, ali kad koristiš 'normalan' soft koji je namjenjen snimanju, tad imaš i pravu kontrolu brzine snimanja + izbjegavati svaki soft ako nemaš licencu jer crackovi .. ne rade baš i greške su tad upravo ovakve (namjerne). Dovoljno je free softa npr CD-burner-XP (nevažno što se zove XP..) :)

to je u slučaju da je sve ispravno, hw+sw .. a može biti i problem 'glatkoće' rada sistema, neki antivirus koji preoptereti sis u nekom trenu, malware, update.. pa i npr korištenje usb3.0 koji može preopteretiti sabirnicu i raditi probleme kod snimanja (a dvd medij je na to osjetljiv, na hdd-flash i sl nema takvih problema) .. banalno fix može biti korištenje npr usb2.0 porta za kopiranje.. (u slučaju kad snimaš nešto s ext usb diska na dvd..).

... pa do tog da je škartna serija ili da snimač treba noviji firmware za pravilnu kalibraciju prema tipu medija... problem koji se danas zaobilazi korištenjem flash stikića ili izradom ISO imagea (ne snimanje konkretnog dvd-8.5GB.. zbog svih problema s čitljivošću ili cijenom-kvalitetom..). DVD je postao nepotreban kao medij. Kad imaš ISO, mountaš ga, radi a dvd je jedino nužan kad moraš instalirati OS.. a to može sa usb stikića.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Tradaxta dvd problem
Leprechaun kaže...

Loši/ mediji s greškom? Probaj s drugim brendom medija, recimo Verbatimom. Ne znam koliko ih je teško danas nabaviti, godinama nisam nešto ozbiljnije pržio. Kvaliteta medija i uređaja je loša, nije to kao u doba Sanyo pogona i gold/ azo/ ty medija.

Verbatim je još uvijek dobar, ako se nabavljaju AZO mediji, onda se najčešće dobije Mitsubishi Chemical Corporation (MCC) medij. Taiyo Yuden je i dalje preskup :) a i koliko vidim, koristi ga samo JVC.

Traxdata je uvijek šarala sa proizvođačima svojih medija, nisu imali dobar medij od svojih Gold CDRova na ovamo, najčešće je Ritek ili CMC Magnetics, bude i Moser Baer India - shit koji nema trajnost.

 

Vidim sada na DigitalFAQ da su manje-više svi shit proizvođači prestali sa proizvodnjom iz raznih razloga, što je dobro.

 

Stoga, OP - istraži koji media ID imaju tvoji mediji, pogledaj postoji li firmware update za tvoj snimač da se bolje nosi sa njima, i plz prijeđi na kvalitetne medije - Verbatim, ako je MCC, će trajati godinama, ako je pospremljen na ispravan način, isto tako i TY medji.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 10:37 (Father_Dougal).
13 godina
neaktivan
offline
Tradaxta dvd problem

Evo ekipa da vam javim samo, i savjetujem da i ako przite nešto ne kupujete Tradaxta dvde, jer sam danas kupio Verbatim dvd i normalno mi je sprzilo. Tako da vjerujem da je bio problem u dvdu, jer sam identične postavke stavio i sa Verbatim dvdom i sve je normalno odradilo.

Roll it up and smoke it up
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tradaxta dvd problem
Jesi li obratio pažnju na + i - oznaku? Neke pržilice ne vole DVD+ a neke DVD- :-/
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tradaxta dvd problem
Luciano kaže...
Jesi li obratio pažnju na + i - oznaku? Neke pržilice ne vole DVD+ a neke DVD- :-/

 DVD RW+ i jedan i drugi

Roll it up and smoke it up
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice