USB iskopčan tijekom formatiranja

poruka: 12
|
čitano: 1.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

Iz naslova se već puno može zaključiti. Znači problem je u tome što sam iskopčao USB iz kompjutera za vrijeme formatiranja (dobro, ne iz radoznalosti, nego mi se komp zamrzao i u toj strci sam zaboravio da sam uključio formatiranje). Sada mi komp neće prepoznati stick, imam jedno 7-8 USB ulaza na matičnoj i kad god uključim stick ništa ne reagira, čak nema niti onog zvuka što se Windows oglasi kad se ušteka novi uređaj. Samo na jednom USB ulazu kad uključim stick se čuje taj zvuk, ali Windows odmah izbaci grešku da ne može prepoznati uređaj. Znači, na tom jednom ulazu, on prepoznaje da je nešto uključeno, ali ne mogu otvoriti stick i vidjeti datoteke na njemu.

 

Da sad ne mislite da sam totalni glupan, nisam ja nešto drugačije niti očekivao kad sam shvatio da sam isključio stick, ali ne zanima ima li lijeka za to? Tražio sam po internetu i ne nalazim ništa, a možda i zbog mog lošeg engleskog ne znam točno objasnit problem Googleu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja

probaj u "Disk menagment" ako ga vidiš obrisati postojeću particiju pa napraviti novu i formatirati je.

11 godina
neaktivan
offline
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja
Grisha kaže...

Iz naslova se već puno može zaključiti. Znači problem je u tome što sam iskopčao USB iz kompjutera za vrijeme formatiranja (dobro, ne iz radoznalosti, nego mi se komp zamrzao i u toj strci sam zaboravio da sam uključio formatiranje). Sada mi komp neće prepoznati stick, imam jedno 7-8 USB ulaza na matičnoj i kad god uključim stick ništa ne reagira, čak nema niti onog zvuka što se Windows oglasi kad se ušteka novi uređaj. Samo na jednom USB ulazu kad uključim stick se čuje taj zvuk, ali Windows odmah izbaci grešku da ne može prepoznati uređaj. Znači, na tom jednom ulazu, on prepoznaje da je nešto uključeno, ali ne mogu otvoriti stick i vidjeti datoteke na njemu.

 

Da sad ne mislite da sam totalni glupan, nisam ja nešto drugačije niti očekivao kad sam shvatio da sam isključio stick, ali ne zanima ima li lijeka za to? Tražio sam po internetu i ne nalazim ništa, a možda i zbog mog lošeg engleskog ne znam točno objasnit problem Googleu :D

 Skini USBview link - http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/USBView.shtml , da ga pronadjes .... Onda ga formatiraj sa "ChkFlash (v1.03)" (googlaj)

brix mo
7 godina
neaktivan
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

Ovo mi daje kad otvorim program. Izbaci Unknown device kao i u Device Manageru. Sad ne znam jel to znači da ga prepoznaje ili ne

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja
Grisha kaže...

Ovo mi daje kad otvorim program. Izbaci Unknown device kao i u Device Manageru. Sad ne znam jel to znači da ga prepoznaje ili ne

 

 

 

 

 Unknown USB Device (Device Failed Enumeration) .... Since upgrade to Windows 10, I am getting the above error in device manager: Unknown USB Device (Device Failed Enumeration). This is related to the USB3 controller (Renesas) which is integrated on Intel Motherboard DH67BL. Despite trying the available driver from Intel for Renesas USB3, this error continues and the Intel SMBus controller is not appering on the device manager and instead perhaps this unkwown device is appearing. I have tried updating the chipset utility. This hardware was and is working perfectly on the Windows 8.1 installation (using dual boot). So, I don't see a firmware issue.

 

Nadam se da znaš engleski , uglavnom ovdje piše da bi instalacija drivera od matične ploče pomogla u tvom slučaju - ne moraš brisati stare drivere , nego samo pogledaj koja ti je matična , zatim googla za tu matičnu drivere , i instaliraj opet.

brix mo
7 godina
neaktivan
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

S USBview sam skenirao, gore sam napisao što dobijem time.

 

Instalirao sam drivere za matičnu, ali zadnji update je od 24.12.2015. tako da sam to vjerojatno već imao. A mislim da to i nebi mogao biti problem jer mi USB neće prepoznati niti na drugim računalima.

 

Skinuo sam program USBDeview, skenirao s njime i dobijem ovo

 

Prepozna da je nešto priključeno, ali ne ide dalje od toga. I to samo na tom jednom USB ulazu, na ostalima ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja
Grisha kaže...

S USBview sam skenirao, gore sam napisao što dobijem time.

 

Instalirao sam drivere za matičnu, ali zadnji update je od 24.12.2015. tako da sam to vjerojatno već imao. A mislim da to i nebi mogao biti problem jer mi USB neće prepoznati niti na drugim računalima.

 

Skinuo sam program USBDeview, skenirao s njime i dobijem ovo

 

Prepozna da je nešto priključeno, ali ne ide dalje od toga. I to samo na tom jednom USB ulazu, na ostalima ništa.

 Onda probaj skinuti "ChkFlash (v1.03)" , i ako ti prepozna USB , formatiraj ga kao "NTFS physical device" i low level ... Time brišeš sve datoteke na USB .

Imas i opciju da udjes u Windows registry , regedit i pod HKEY nadjes USB , ali to ti ne bih preporucao ako ne znas sto radis.

brix mo
7 godina
neaktivan
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

Neće s ChkFlash, ne prepoznaje ga. Doduše, ja sam skenirao s verzijom 1.16 (ovu tvoju v1.03 ne nalazim), ali vjerujem da je ista stvar.

 

Po Registryju sam gledao da postoje neki fajlovi, ali ne znam što znači koji fajl tako da nisam prčkao po tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja
Grisha kaže...

Neće s ChkFlash, ne prepoznaje ga. Doduše, ja sam skenirao s verzijom 1.16 (ovu tvoju v1.03 ne nalazim), ali vjerujem da je ista stvar.

 

Po Registryju sam gledao da postoje neki fajlovi, ali ne znam što znači koji fajl tako da nisam prčkao po tome.

 Ako ga ChkFlash nije prepoznao , onda .... idemo dalje - kupi novi

brix mo
7 godina
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

Probaj

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
USB iskopčan tijekom formatiranja

Niti diskpart ne radi

 

brixmo kaže...
Grisha kaže...

Neće s ChkFlash, ne prepoznaje ga. Doduše, ja sam skenirao s verzijom 1.16 (ovu tvoju v1.03 ne nalazim), ali vjerujem da je ista stvar.

 

Po Registryju sam gledao da postoje neki fajlovi, ali ne znam što znači koji fajl tako da nisam prčkao po tome.

 Ako ga ChkFlash nije prepoznao , onda .... idemo dalje - kupi novi

I tako već dulje vrijeme odgađam kupovinu 3.0 USB-a. Izgleda da je sad vrijeme za to.

 

Hvala na trudu i pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB iskopčan tijekom formatiranja

USB stick možeš eventualno probati na drugom računalu. Ako ne radi ni na drugom računalu, to je to. Prema screenshotovima dalo bi se zaključiti da se nešto dogodilo s firmwareom USB sticka i on više uopće ne funkcionira kao USB stick - znači on računalu uopće ne kaže da je USB stick.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice