Užasno mi je spor kompjuter

poruka: 21
|
čitano: 9.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ubrzavanje kompjutera

Prije sam imao na kompjuteru procesor od 2.53Ghz no ona mi se pokvarila i zamjeniosam je za malo slabiju od 2.40Ghz no kompjuter mi užasno šteka.
imam procesor od 2.40Ghz i  768 mb rama.

Sada meznam sta da napravim, probavao sam reinstalirati windowse no nezeli mi pokrenuti cd.
Neznam sta da napravim molim vas da mi pomogneze

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubrzavanje kompjutera
pa moras u biosu podesiti da se boota s cd-a. i obavezno stavi vise rama.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
16 godina
offline
Re: Ubrzavanje kompjutera

Ako snimas Win7 onda minimalno 2GB DDR2 memorije ali radije preporucam 4GB (DDR2 ako već ne može DDR3).

12 godina
neaktivan
offline
Užasno mi je spor kompjuter

imam windows xp...jesma to sa podesio u biosu no opet nezeli...imam ddr ulaz za rame

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Užasno mi je spor kompjuter
Daj napiši što sve imaš, svaku komponentu pa ćemo nešto napraviti.

Kako ti se pokvario procesor prošli? Koji procesor sada imaš?
Odi u bios i namjesti si boot priority i na prvo mjesto stavi CD-ROM. Vidi je li ti ga prepoznaje.
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Užasno mi je spor kompjuter

Imam i ja tak nešto!

AMD Athlon 2400+,768rama,radeon 9600pro

Pojelo nas vrijeme!Meni nekada i youtube šteka i smrzava.

šmrc{#}

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Užasno mi je spor kompjuter
768 ddr2 rama...
je li to jedna od 512, jedna od 256 ili 3 od 256?
Topla preporuka je da odeš i uzmeš si jedan stick od neku gigu, dvije ddr2 rama i garant nećeš imati problema.

Just a gut feeling, ali nikad me do sada nije iznevjerio (barem što se tiče tuđih kompjutera)
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

I šta da radi s DDR2 ramom? Može si ga zaljepit na čelo. -_-

Ako hoće mjenjat ram, mora mjenjat i matičnu i procesor, vjerojatno i grafičku ako hoće PCIE utor, najbolje bi bilo da promjeni hard, i naravno napajanje.

To ti se zove nadogradnja kompjutera, to je ono što mu treba.

12 godina
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

netrebas mjenjat ram niti nista imao sam socket 370 i 382 rama i dosta je bio brz instaliraj tuneup utilities 2012 i vidi sta ce ti rec 15 dana ti je trial, a mozda je virus koji ti u pozadini jede ram i iskoristava procesor , a moze bit i da su otisli kondenzatori na maticnoj pa ti je onda uzasno spor (ako je maticna dosta stara) 

16 godina
online
Re: Užasno mi je spor kompjuter
roseman kaže...

Imam i ja tak nešto!

AMD Athlon 2400+,768rama,radeon 9600pro

Pojelo nas vrijeme!Meni nekada i youtube šteka i smrzava.

šmrc{#}

Za današnje vrjeme to je preslab proc, ne može on sve to odradit nikako koji Antivirus imaš na kompu zapravo. Probaj potpuno ugasit Antivirus za probu, pa češ onda vidit situaciju uglavnom jedan AV na takvom kompu s takvim procesorom zaštopa performanse itekako to je poznata priča.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

ne znaci mu puno gasenje antivirusa on uzima rama i ne vise od 50-100 mb jedino ako neznajuci ima 2,3 antivirusa na kompu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

Puno hvala Rambox namjestio mi je kompjuter 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter
yeo kaže...

I šta da radi s DDR2 ramom? Može si ga zaljepit na čelo. -_-

Ako hoće mjenjat ram, mora mjenjat i matičnu i procesor, vjerojatno i grafičku ako hoće PCIE utor, najbolje bi bilo da promjeni hard, i naravno napajanje.

To ti se zove nadogradnja kompjutera, to je ono što mu treba.

Recimo da ne želi ili ne može potrošiti 3k kuna na novi PC, onda si može uzeti jedan stick od 1Gb ddr2 rama ili dva takva koji su relativno jeftini.

To sam pretpostavio da ima ddr2 jer tko još u današnjem dobu ima ddr?

Možda griješim. U tom slučaju je komp muzejski primjerak i dobro je do sada radio...

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
neaktivan
offline
Užasno mi je spor kompjuter

Lijepo je napisao da ima DDR memoriju. Ako bi po tvome trebao ici na DDR2, morao bi mjenjat više od pola kompjutera.

Tolko od mene a ti trebas vježbati čitanje postova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Užasno mi je spor kompjuter
Ma ja sam do prije par mjeseci sa P4 celeron 1,7 GHz i 512 MB SDRAM-a derao skoro sve.
Kad sam ga kupovao 2002. godine za sav software (igrice, npr.) samo je pisalo kolika frekvencija CPU-a i koliko RAM-a. I onda je već postojao DDR, ali je bio skup.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter
yeo kaže...

Lijepo je napisao da ima DDR memoriju. Ako bi po tvome trebao ici na DDR2, morao bi mjenjat više od pola kompjutera.

Tolko od mene a ti trebas vježbati čitanje postova.

To je napisao u drugom postu, nisam vidio uopće. No need for douchebaggery.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

evo vam slike od mog kompa tu je sve sta se nalazi u njemu

 

12 godina
offline
Re: Ubrzavanje kompjutera
nino1234 kaže...

Prije sam imao na kompjuteru procesor od 2.53Ghz no ona mi se pokvarila i zamjeniosam je za malo slabiju od 2.40Ghz no kompjuter mi užasno šteka.
imam procesor od 2.40Ghz i  768 mb rama.

Sada meznam sta da napravim, probavao sam reinstalirati windowse no nezeli mi pokrenuti cd.
Neznam sta da napravim molim vas da mi pomogneze

lako otic u ducan potrosit 3k i komp u svakom slucaju ce bit brz, ali danas  softweri puno vise traze pa su tako starija racunala spora  

16 godina
online
Re: Užasno mi je spor kompjuter
nino1234 kaže...

evo vam slike od mog kompa tu je sve sta se nalazi u njemu

 

Taj procesor je puno preslab i nedovoljan, za današnje potrebe to je tvoj glavni problem no to si i sam jučer vidjel u praksi na više primjera i to je to.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter

ima li koji jaci procesor a da je slican ovom mom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Užasno mi je spor kompjuter
nino1234 kaže...

ima li koji jaci procesor a da je slican ovom mom

A bilo je prije nekih 10-ak godina, celeron je i onda bio budget varijanta. Teško da ćeš danas naći nešto takvo osim kod nekih entuzijasta koji čuvaju stare kompjutere.

Znam da nije ono što želiš čuti ali nekad stvarno dođe vrijeme kada treba reći PC-u doviđenja i bilo mi je drago.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 20:24 (Immartu).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice