Cudan promet na mrezi

poruka: 22
|
čitano: 3.293
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Cudan promet na mrezi

Naime, zvao sam szk da ih pitam zasto ne mogu surfati s mobitelom koji je spojen wifijem na ruuter, pa su mi rekli da mi je sav promet u crvenom. Velim da sam poskidao stotianjak filmova s torenta a lik veli da nije moglo biti ovoliko prometa ni da sam ih skinuo 300. Trazili da ugasim torent klijent, ja ugasio, task manager javlja 0% prometa, a ovaj iz szk veli da imam oko 50 mbit prometa. Zatim ugasio komp, isto na njihov zahtjev, i promet se spustio na 2 mbita. Zasto tocno ne mogu surfat mobitelom je nejasno i sutra dolazi tehnicar provjeriti. 

 

Da li netko ima ideju kako rijesiti problem, da otkazem ovog tehnicara, jer koje sam srece, do sutra ce sve proradit, pa cu morat pljunit 150kn za uzaludan dolazak tehnicara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Cudan promet na mrezi

Vjerojatno te stalka netko ko je pratio tvoje uratke na zena portalu the portal pa hoce da se vratis natrag

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Cudan promet na mrezi
sandokan111 kaže...

Vjerojatno te stalka netko ko je pratio tvoje uratke na zena portalu the portal pa hoce da se vratis natrag

 

moguce, ja sam jos pozeljan zenama, no ne daj da te to deprimira :D

 

drkanje is okay :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 18:53 (Gorstak79).
9 godina
offline
Cudan promet na mrezi

Naviko sam vec na desanku. Ne gnjavi i poslusna je, a eto, ni misteriozni promet mi ne stvara.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...

Naime, zvao sam szk da ih pitam zasto ne mogu surfati s mobitelom koji je spojen wifijem na ruuter, pa su mi rekli da mi je sav promet u crvenom. Velim da sam poskidao stotianjak filmova s torenta a lik veli da nije moglo biti ovoliko prometa ni da sam ih skinuo 300. Trazili da ugasim torent klijent, ja ugasio, task manager javlja 0% prometa, a ovaj iz szk veli da imam oko 50 mbit prometa. Zatim ugasio komp, isto na njihov zahtjev, i promet se spustio na 2 mbita. Zasto tocno ne mogu surfat mobitelom je nejasno i sutra dolazi tehnicar provjeriti. 

 

Da li netko ima ideju kako rijesiti problem, da otkazem ovog tehnicara, jer koje sam srece, do sutra ce sve proradit, pa cu morat pljunit 150kn za uzaludan dolazak tehnicara.

 Znaci pozvao si tehnicara da dodje vidjeti zasto ne mozes 'surfat' na mobitelu ili sam nesto krivo shvatio ?

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Mrgud Veliki kaže...
 Znaci pozvao si tehnicara da dodje vidjeti zasto ne mozes 'surfat' na mobitelu ili sam nesto krivo shvatio ?

 

 

Da. Internet na racunalu koje je spojeno lan kabelom na ruter radi normalno, ali wifi stvara problem.

15 godina
odjavljen
offline
Cudan promet na mrezi

Znaci cijeli onaj uvod je u biti nepotreban.

Jel' radi nakon sto ugasis racunalo ?

Jesi se probao bezicno spojiti sa nekim drugim uredjajem na taj router.

Jesi ga/router resetirao kako Boga zapovijeda ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 20:41 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Mrgud Veliki kaže...

Znaci cijeli onaj uvod je u biti nepotreban.

Jel' radi nakon sto ugasis racunalo ?

Jesi se probao bezicno spojiti sa nekim drugim uredjajem na taj router.

Jesi ga/router resetirao kako Boga zapovijeda ?

 

ne radi nakon sto ugasim komp

nisam, ali sam probao mob kod susjeda i kod njega radi normalno...takodjer, izgleda da i sinkronizacija gugl appsa radi, samo ne i surfanje...google.hr ne mogu otvorit

ruter sam resetirao ja 2 puta i jednom gasio iz struje i jos su dva puta chackali po njemu iz szk i resetirali ga...

9 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...
ali sam probao mob kod susjedE

 Ispravio sam to. :wink: :wink:

I tu lezi tvoj problem! Susjeda je zadrzala sifru kad si se tamo spojio i ako nisi dobar nafirlji promet u crveno!

6 godina
protjeran
offline
Cudan promet na mrezi

zvao me valjda jedini coek koji se u bnetu kuzi u kompove...ispalo je da je mob uzeo ip adresu od kompa...promjenio sam ip adrese i sad radi sve...fala svima na pomoci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi

Ne uzima mob IP adresu , već DHCP server u tvom ruteru dodjeljuje prvu slobodnu IP adresu...dakle nije mogao dodjeliti onu na kojoj je PC.

6 godina
protjeran
offline
Cudan promet na mrezi

nije islo preko dhcpa vec sam kompu rucno dodijelio ip adresu radi port forwardinga...stavio sam mu njegovu preferred, 192.168.0.11, i tu adresu je pokupio mob...sad je na 0.2 i sve sljaka...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 15:13 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Mogo si spomenuti da ti na kompu izbacje poruku.. ip address conflict...

Zato ne volim kad netko kaže ekipi, stavi fiksnu IP adresu, valjda misleći da će znati i DHCP range ograničiti
6 godina
protjeran
offline
Cudan promet na mrezi

nista nije izbacivalo na kompu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cudan promet na mrezi

Moguće... al obično izbaci... makar se to meni događa na žičnoj mreži.. onda sigurno izbacuje poruku.

Najdraže mi je kad ekipi dođe novi printer/frižider/toster/blender koji ima istu default adresu ko i router (192.168.1.1) i spojebe sve, onda kunem kolegu koji biira retardirane subnete i IP adrese routera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 20:07 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...

.. u bnetu kuzi u ..

 - bnet. uobičajeno, modem dozvoljava samo jedan pc (po MACu..) .. bežićni može više. Tako ograničavaju broj juzera, navika s kabelske tv... i tad ti ne radi internet na pciju mada je sve ostalo ispravno.

-uz to, ostale postakve koje imaš, traže znanje s tvoje strane kao i da to navedeš kad opisuješ problem.. svaki podatak može biti važan. Samo ono što kažeš-napišeš možemo znati. Dok ne kažeš bnet.. i ostalo, do tad nisi ništa korisnog rekao.

 

-ako više ne želiš takve probleme, kupiš svoj router.. modem je za liniju, ostalo radi pravi router nad kojim imaš 100% kontrolu. Operaterov ima ograničenja i ovakve nepotrebne probleme. + tad podesiš sve, pa i rezervaciju ip-a ili što već treba pa se takvo miješanje adresa ne dešava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Cudan promet na mrezi

ishushe bozhe...ja sam bio kriv, a ne bnet..i sve je ok s ruterom...da nisam isao rucno radit port forward, jer mi je dama iz szk rekla da oni takve prljave stvari ne rade, sve bi bilo ok...jos sam ja to dobro i napravio, ali nisam naredio dhcpu da preskoci adresu koju sam rucno dodijelio pcu....

 

uglavnom, ne triba nitko dalje komentirat, a i onako mi je cruz castil...ovaj...agent gibbs na teve...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 21:13 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...

..ali nisam naredio dhcpu da preskoci adresu koju sam rucno dodijelio pcu....

..

 to se btw, naziva pool (dhcp) raspon iz kojeg se dodjeljuju adrese.. ako uređaj (software/firmware) dozvoljava tu opciju. Potražiš i miran si dok ti operater ne resetira (a rade to, automatikom..).

npr ako je dhcp pool 64-128, staviš fixnu na 131.. ili 51 i.. bilo koja.

umjesto ručno postavljene na računalu (mrežnoj kartici) zgodnije je kroz router ako nudi tu opciju, uobičajeno povezano s mac adresom.. rezervacija. Tad imaš na jednom mjestu i manje problema s win/mrežom, jer ne ponaša se identično sama mreža ako je fixni-ručni ip na PCju.. itd.

 

-sve to ne riješava SZK, 'nije njihov posao'.. oni samo moraju osigurati liniju-modem, dalje je na tebi. Svaku specifičnu postavku (različito od defaulta ili ostalih juzera) moraš za sebe znati.. kao što dijabetičar zna što (ne)smije itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Cudan promet na mrezi

A ko sve radi u SZK-u bolje da ekipi ništa ne pričaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...

 i onako mi je cruz castil...ovaj...agent gibbs na teve...

 Najbitniji detalj threada! Thx.

6 godina
protjeran
offline
Re: Cudan promet na mrezi
sandokan111 kaže...
 Najbitniji detalj threada! Thx.

 

Eto! Da nije mene, bio bi propustio...

9 godina
offline
Re: Cudan promet na mrezi
Gorstak79 kaže...

Eto! Da nije mene, bio bi propustio...

 

danas u 21:10...
Vraga, zakasnio sam.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice