Kako se zastititi od hakera?

poruka: 54
|
čitano: 23.061
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
natkos kaže...

Na koji način bi mogla otkriti kod koga?

to će policija otkriti, sa svog računala i mobitela ukloni samo piratske sadržaje i osobne fotografije koje ne želiš da netko drugi vidi, pa ćeš ga dati policiji na uvid

 

ako su mobitel i računalo inficirani to se lako otkrije

 

tako da nemoj još ništa brisati ako misliš pokretati sudski postupak, računalo i mobitel su dokazni materija

 

EDIT: pod "nemoj brisati" mislim na instalaciju novog OSa, vraćanje tvorničkih postavki itd., pusti sve kako je i nosi na policiju, tj. samo ukloni intimni i piratski sadržaj ako ga imaš sa uređaja

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 15:53 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
natkos kaže...

Dobar dan ,imam jedan problem pa ako mi netko može pomoći vezano uz njega,prije godinu dana sam napravila instagram račun privatni i prije nekoliko mjeseci sam počela primjećivati nešto čudno kao da mi je račun hakiran i da me neko prati kamerom što radim 24 sata na dan,počele su mi se događati čudne stvari sve ono što bi ja radila u stanu i vani pojavljivalo bi se isto na instagramu da li je neko imao iskustva sa time i može li mi pomoći što bi mogla napraviti u toj situaciji?hvala 

 

a postoji i mogućnost da ti je mobitel u kvaru, touch screen, pa nasumično sam od sebe aktivira kameru dok je instagram aplikacija upaljena, ovisi kakve slike pravi, da li su nasumične, ili su točno određeni kadrovi u kojima se ti nalaziš

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2018 16:06 (tits4bits).
6 godina
neaktivan
offline
Kako se zastititi od hakera?

hvala ti na savjetu razmisliti ću o tome samo ne znam baš kako bi to izgledalo da dođem i kažem da sam žrtva hakerskog napada.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?

@tits4bits

Ništa tu policija neće poduzeti jer se radi o kaznenom djelu iz čl 266 st 1 i 4, a to djelo se ne goni po sluzbenoj duznosti već po prijedlogu oštećenika ( privatnom tuzbom na mjesno i pravno nadleznom sudu ).

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Tvoj savjet da ode psihijatru nije dobar jer čak i da ima neke posljedice opet se goni privatnom tuzbom, a svaka dijagnoza se unosi u racunalnu sustav hzzo i medicine rada pa bi joj to mogla jednom biti prepreka da vise nemoze dobiti potvrdu da je zdrava i sposobna za posao bez ikakvih ogranicenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?

ne radi se o jednom kaznenom djelu nego više njih, nebitno, policija će postupiti prema osobi koja se bavi uznemiravanjem

 

nadalje, neće joj psihijatar ustanoviti duševnu bolest, pa da će zbog toga imati posljedice, niti itko ima uvid u njen zdravstveni karton a ponajmanje budući poslodavac, ti su podaci tajni, pričaš gluposti

 

sve što će psihijatar napraviti je ustanoviti privremeno stanje uznemirenosti, što je bitno za sud/policiju, jer sud ne vrednuje previše tvoj osobni stav da si se sjećao nelagodno, no izjavu stručne osobe poput psihijatra koji će posvjedočiti da je zaprimio uznemirenog pacijetnta sa ubrzanim radom srca koji pati od gubitka sna zbog prijetnji na internetu će veoma ozbiljno shvatiti kao činjenicu i dokaz

 

ti nisi previše inteligentan dečko, niti imaš pojma što govoriš, no slobodno nastavi blebetati dalje kako te su usluge skupe i kako treba potegnuti vezu kod teleoperatera da ti ilegalno bez sudskog naloga daju nečije podatke, tj. ti ni ne shvaćaš kolike gluposti pišeš

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 1:42 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
natkos kaže...

ne znam baš kako bi to izgledalo da dođem i kažem da sam žrtva hakerskog napada.

nije bitno kako izgleda, to je najmanji problem, žrtva si uznemiravanja, povrede privatnosti itd. i nisi jedina, imaš na desetke takvih slučajeva dnevno

 

tj. ako se ne radi o nekakvom kvaru na mobitelju, problemima sa touchscreenom...

 

 

 

dokumentiraj sve i arhiviraj, odi na hitnu da ti naprave službenu dijagnozu, neće nitko ustanoviti da nešto nije u redu s tobom, da si luda ili što već, nego će samo dijagnosticirati da te netko uznemirava

 

nije istina što drugi forumaši pišu kako policija neće djelovati jer nema materijalne ni novčane štete, zato što postoji šteta po tvoju psihu, zato moraš na hitnu ili obiteljskom liječniku po uputnicu, psihologu/psihijatru... tvoje stanje uznemirenosti, uzrujanosti je dokaz da si oštećena, to je dokaz koji vrijedi isto kao i rentgenska snimka prijeloma kosti

7 godina
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?

@tits4bits

Upustas se u tumacenje necega kaj ti ocigledno nije blisko niti strucno.

Poslodavac nema uvid u dijagnoze nego te trazi potvrdu medicine rada da si sposoban, ili ograniceno sposoban, ovisno o radnom mjestu.
A medicina rada ima uvid u sve ijednu dijagnozu od 2008 kada je hzzo informatiziran, neovisno o tome da li je dijagnoza privremena ili trajna.

Svi dusevni poremecaji, trajni ili privremeni, se vode pod f dijagnozama ( od F01.2 Supkortikalna vaskularna demencija, pa do F80 Specifični poremećaji razvoja govora i jezika ) a f dijagnoze su dozivotne i nijedan psihijatar ti neće izdati papir na kojem će pisati da si trajno izlijecen od bolesti za koje su f dijagnoze ) . I u praksi medicina rada najcesce zbog tih dijagnozi lupi neko ogranicenje na onu potvrdu o sposobnosti za rad.


Za sud je bitno da je nastupila trajna mjerljiva steta i posljedica ( npr umanjena radna sposobnost, invaliditet neki i sl ) tako da nelupetaj ako nisi bio bar na par stotina parnica i ako se nisi načitao stotina nalaza vještaka.
Svaki put kad zetovac spuca tramvaj, hrpa pametnjakovića poput tebe ( koji su bili u tom tramvaju ) trci prvo na kirurgiju u draskovicevu a onda psihijatru, pokusavajući od zeta ishoditi odstetu. Na sudu ih masovno odbiju, osim onih gdje je bas nastala trajna steta ili invaliditetm


Kaznena djela se mogu goniti po sluzbenoj duznosti ( postupak pokreće do ili policija ) a mogu se goniti i po prijedlogu ( privatni tuzitelj pokreće postupak i snosi teret dokazivanja ). Linkao sam ti kzrh i naveo da je provala u rac sustav cl 266 i da se po st 1 i 4 to kd progoni privatnom tuzbom. Ti sada navedi konkretne clanke , brojcano, za koja bí ti to djela podnio prijave u ovom konkretnom slucaju.

Nelupetaj napamet i uopćeno jer budes jos nekome stetu nanio ako te poslusa, a onda moze parnicno tebe teretiti za nastalu stetu, i u par minuta se utvrdi tvoj pravi identitet.

Ako je neko dugo u biznisu ( ja sam od 1987 ) onda ima znanja, iskustva i kvalitetnih poslovnih veza, pa će do mnogih podataka doći znatno brze od papka-nagadjača, i naravno da će pritom sve biti legalno inace se nebi moglo koristiti na sudu.

Znaci, mani se uopćenih fraza, i svoje teze argumentiraj linkom na konkretne zakone, clanke, pravomoćne presude, javno objavljene nalaze ovl vještaka i sl...

👮

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
bunker kaže...

Svi dusevni poremecaji...

koji duševni poremećaj, o čemu ti pričaš?

 

treba joj veza kod teleoperatera?

pa će joj telekom protuzakonito bez sudskog naloga dati adresu nekog na kog sumnja da je "haker"?

 

to dosta košta, skupo, a još više košta rad nekog veleumnog stručnjaka poput tebe, 400kn/h

 

imaš druge teme gdje možeš glumiti pamet i prodavati maglu

 

7 godina
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?

Pa ti si joj savjetovao da ide policiji i psihijatru, a psihijatar koju god dijagnozu da joj stavi to će biti f dijagnoza jer su samo te dijagnoze u njihovom dijapazonu. A pravilnik hzzo-a kaze da su f dijagnoze dusevni poremecaji, bez obzira da li je to depresija, strah, uznemirenost ili sizofrenija.

Opet citas povrsno i s nerazumijevanjem, ili imas neki kognitivno logicki poremecaj pa nemozes razumjeti procitano.

Ako sam rekao da bi se prikupljene informacije koristile na sudu, zar ti zdrava logika negovori da će sve biti legalno odradjeno. Neke radnje mogu trajati mjesecima nakon kaj npr podnese privatnu tuzbu, ali iste te radnje mogu trajati i par sati ako znas koga ćes pozvati u trnjanku na janjetinu, pa nakon tog rucka odjednom poleti korespodencija na linijama sud-vještak-teleoperater.....

Kada će tvoje licence kostati 70 000 kn ( a vrijede samo dve godine, pa ih moras opet polagati i platiti ), onda ćes i ti cijeniti svoje vrijeme i znanje, i tada se zna tko će te i zasto angazirati, zna da bu to skupo, ali zna sta dobije, a dobije i popratnu papirologiju koju cesto zakon nalaze ( npr cackanje po softveru i hardveru banaka, fine, azop-a, pa je uopće mali broj ljudi koji tamo mogu ući i raditi a da imaju zakonom propisane papirine )

Nijedan argument nisi dao niti za ijedan genijalni savjet koji si prosuo, pa te to diskreditira kao ozbiljnog sugovornika i daljnje prepucavanje sa osobom zeljnom samopotvrdjivanja i svadje mi nije u fokusu, tako da nebudem dalje hranio tvoj svadjalacki ego dok god nepocnes iznositi argumente za to kaj tvrdis ( zakone, clanke zakona, narodne novine, linkove na presude iz slicnih slucajeva ( sve presude su javne i objavljene u nn ), nalaze vjestake koristene u presudama, i sl...

👮
9 godina
odjavljen
offline
Trazenje hakera

Pozdrav svima!

Trebam pomoc i savjet.

Trazim profesionalnog i ozbiljnog hakera.Molim javite mi se u privat.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Trazenje hakera
Ivana 1979 kaže...

Pozdrav svima!

Trebam pomoc i savjet.

Trazim profesionalnog i ozbiljnog hakera.Molim javite mi se u privat.

 

Hvala!

da pogodim,probijanje facebook accounta da vidiš inbox svoje cure dali te vara?

Sjedi 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Trazenje hakera

Cure?Pa ja sam zensko.

Ne ne radi se o tome nego je nesto drugo u pitanju

15 godina
protjeran
offline
Re: Trazenje hakera

javit če ti se ovako putem foruma moš mislit mislim putem privatne poruke

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 21:06 (pero35).
14 godina
offline
Re: Trazenje hakera
Ivana 1979 kaže...

Cure?Pa ja sam zensko.

Ne ne radi se o tome nego je nesto drugo u pitanju

 Nisam gledao nick,vidi ne znam tko je tata mata na forumu za takve stvari na forumu.Uglavnom sretno.

Sjedi 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Trazenje hakera

Pa neka se javi javno dapace a to sto sam napisala u vezi privat je zato sto ne zelim u detalje na javnom pisati o cemu se radi

15 godina
protjeran
offline
Re: Trazenje hakera
Ivana 1979 kaže...

Pa neka se javi javno dapace a to sto sam napisala u vezi privat je zato sto ne zelim u detalje na javnom pisati o cemu se radi

 a ti kad tom hakeru kažeš tajnu ili hakerici misliš da te neče ucijenjivat igraš se vatrom radi kako želiš ali tražiš na krivom mjestu ne sumnjam da ih nema i na ovom forumu kao i na drugima

proguglaj malo vidit češ da to nije besplatno stavio bi ti nekoliko linkova da vidiš kako su ljudi nasamareni  i linkove da te upute kome da se obratiš ali bojim se policije

ne da mi se u prdekanu :) :) :)

9 godina
odjavljen
offline
Re: Trazenje hakera

pero35 znam da nije besplatno i u sve sam to upucena a to sto sam postavila pitanje jel zabranjeno mozda?Ja sam samo pitala i to je to.

Nista novo ti meni nisi napisao jer znam da ima svega ali isto tako znam da ima ljudi i koji nisu nasamareni.Nije bas sve tako crno.

15 godina
protjeran
offline
Re: Trazenje hakera
Ivana 1979 kaže...

pero35 znam da nije besplatno i u sve sam to upucena a to sto sam postavila pitanje jel zabranjeno mozda?Ja sam samo pitala i to je to.

Nista novo ti meni nisi napisao jer znam da ima svega ali isto tako znam da ima ljudi i koji nisu nasamareni.Nije bas sve tako crno.

 ma dobro ivana sve pet forum je za razglabanje o svakakvim pitanjima i temama tome i služi 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Trazenje hakera

Svi puno pisu o hakerima.Svugdje su aktualni ali eto kad se postavi pitanje za trazenje e onda nigdje nikoga.Zanimljivo heh ali ok snaci cu se vec ja nekako.

Uglavnom eto hvala svima na pomoci i lijepi pozdrav!

15 godina
offline
Re: Trazenje hakera

.. ima jedan u Zaprešiću, ali je zauzet do kraja mjeseca :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Trazenje hakera
ihush kaže...

.. ima jedan u Zaprešiću, ali je zauzet do kraja mjeseca :))

 možda i duže...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
bunker kaže...



Poslodavac nema uvid u dijagnoze nego te trazi potvrdu medicine rada da si sposoban, ili ograniceno sposoban, ovisno o radnom mjestu.
A medicina rada ima uvid u sve ijednu dijagnozu od 2008 kada je hzzo informatiziran, neovisno o tome da li je dijagnoza privremena ili trajna.

Nema.

Zaposlen sam u HZZO i samo mi imamo povijest bolesti i normalno tvoj doktor obiteljske medicine. Medicina rada je odvojena institucija i nije informatički povezana s HZZO.

Medicine rada su privatizirane i ne možeš obaviti pregled noseći zdravstvenu knjižicu i knjižicu dopunskog osiguranja.

Npr..ideš na redoviti/izvanredni liječnički pregled, kojega isključivo obavlja Medicina rada i tvoja izabrana doktorica/doktor obiteljske medicine mora napisati tvoju povijest bolesti.

Ako slučajno imaš F dijagnozu ili nešto slično, visoki krvni pritisak, sve ono što može uzrokovati smetnje u vožnji sve mora liječnica napisati jer Medicina rada taj podatak NEMA.

Ako si "dobar" sa doktoricom  ona može i preskočiti upisati da ti uzimaš npr redovito xanax ili normabel.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 3:27 (Anđeo bez falinge).
7 godina
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?

Andjeo, hvala za info. Odmah se idem samokazniti .... 😊

Svojevremeno su nas ( kao djelatnike mupa i ovl sl osobe ) slali povremeno na procjenu radne sposobnosti u sarengradsku , i vidio sam da tamo imaju odlican uvid u sve gdje se ko od nas i zbog cega lijecio, a mi im nismo nikaj osobno donijeli....
6 godina
protjeran
offline
Re: Kako se zastititi od hakera?
bunker kaže...

Andjeo, hvala za info. Odmah se idem samokazniti .... 😊

Svojevremeno su nas ( kao djelatnike mupa i ovl sl osobe ) slali povremeno na procjenu radne sposobnosti u sarengradsku , i vidio sam da tamo imaju odlican uvid u sve gdje se ko od nas i zbog cega lijecio, a mi im nismo nikaj osobno donijeli....

to je MUP dostavio u suradnji s vašim liječnicima tadašnje opće brakse.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice