Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

poruka: 45
|
čitano: 14.327
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Ovo je sa tvojega routera? Odaberi pod stavkom New channel di vec pise 11 neki drugi po zelji, te Apply

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 1:12 (Ivan_cno).
9 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Je to je sa mog routera. Mijenjao sam to više puta i nije puno pomoglo. Na prvim slikama dok to još nisam čačkao sam bio na kanalu 6. Napisao sam već o tome u ovom postu. Problem je što nekad promijenim kanal pa bude dobra veza, brzo učitava stranice. Pomislim da sam riješio problem i onda opet zablokira i loada stranice u beskraj. Ne znam koliko bi mi bilo od pomoći da sam bliže routeru pošto je tolika zagušenost signala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 2:02 (AirLive).
9 godina
offline
Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Ja se i dalje trudim oko ovog, ali izgleda da se neću usrećiti. Ako bi uzeo taj kabel, kakav mi točno treba? Hoće li biti loša veza ako je kabel duži, npr. 15-20m? Trebam li to prije istestirati ili je to sigurno da će raditi?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

CAT5 kabal za lan može bez problema na 100m dužine a ja koristim 20m evo već više godina  obični plosnati fleksibilni kabal za telefon sa 4 žice , ima npr. ovdje https://www.protis.hr/products/index/telefonski-kabeli/537  pa biraj boju i na krajeve krimpaj (samo rx i tx) RJ45 za na ruter i PC.

9 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Znači nije nužno da bude lan kabel? Jer koliko ja znam lan kabel je deblji i nije plosnat. Onda u čemu je razlika sa ovim telefonskim kabelom? Ne kužim se u mreže tako da nemojte zamjeriti na "glupim" pitanjima.

14 godina
moderator
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza
AirLive kaže...

Znači nije nužno da bude lan kabel? Jer koliko ja znam lan kabel je deblji i nije plosnat. Onda u čemu je razlika sa ovim telefonskim kabelom? Ne kužim se u mreže tako da nemojte zamjeriti na "glupim" pitanjima.

 Za stabilnu vezu i odgovarajuću brzinu nužan je UTP kabel.

 

Ovo s telefonskim kablom...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
10 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Da sa telefonskim kablom radi 100Mb mreža bez problema na 20m dužine ...evo ću i sliku sad uslikat ...

http://www.igreklik.com/slike/images/00951794208263903092.jpg

Vidiš LAN1 kabal

 

15 godina
offline
Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

tel.kabel može ali svakako preporuka za pravi mrežni cat5e +8žica za gbe ako zatreba. Izbjegavati.

ako netko traži, ima i plosnati mrežni kabel 10-20m čak jeftiniji od normalnog, druga stvar gipki-kruti, ovisi kako ga se misli koristiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Pošto je napisao " Student sam i živim kod tih ljudi ....." moj prijedlog stoji .... a već godinama znam da radi ovako sa tel. kablom pa i sam 1-2 god. koristim isti za preko hodnika ispod tepiha do jedne sobe a da se i ne primjeti (preljepljen na fugi pločica ljepljivom trakom)...dok jednog dana ne budem mjenjao pločice u hodniku tad bi i  postavio ispod CAT6 radi Gb mreže.

9 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Da, nije moj stan tako da mi je cilj da kabel ako ga postavim, bude što manje smetao. Sad vidim da kažete da nije preporučljivo sa tel. kabelom, ali može? Postoje neki uvjeti u kojima nema vidljive razlike tipa duljina kabela, brzina veze...? Kolega spominje plosnati mrežni kabel, možda bi mi taj bio najbolje rješenje... Ugl. bitno mi je da ljudi mogu zatvoriti vrata i da im ne smeta kabel pri tome, a da mi ga po mogućnosti pritom ne prerežu :D.

 

Nego što se tiče wirelessa, evo sad sam maknuo ovu antenicu i radim na ovoj od laptopa ugrađenoj. Više mi signal nije 4-5 crtica nego 2. Ali što se tiče rada ne primijetim neku razliku. Ovako imam dosta lošiji signal, ali dosta manje wifi mreža u dometu, a sa onom antenicom imam odličan signal, ali mi previše mreža izgleda zaguši promet pa dođe na isto? Kolike su jačine ove antenice u laptopu, jesu 2dbi? Ova moja externa mi je 10dbi, imam i onu manju od 5dbi, ali trenutno nije tu kod mene pa ću je moći istestirati kroz tjedan dana otprilike. Ova externa antenica mi je spojena direktno na ovaj mali uređaj, valjda je to AP, ali imam i kabel sa kojim je mogu spojiti tako da više nije fiksna nego ovisi o kabelu. Kabel je od 2m samo, ali ako bi pomoglo nije problem uzeti duži.

Slobodno dajte svoje mišljenje. Nemojte se sramiti :P

10 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Što se tiče bežičnog povezivanja rečeno je sve za probleme sa smetnjama drugih korisnika sa napomenom da se gledaju obje pozicije tj. okolica rutera i okolica tvog WL1700USB.

 

U stambenim prostorima uglavnom dobit antene u dBi ne igra ulogu pa često bude bolje stanje veze sa antenom manje dobiti jer se prostiranje većinom odnosi o refleksijama o zidove  i metalne plohe te prolaskom kroz vrata a najmanje zidove.

 

 

Snaga iz wifi uređaja na antenu dolazi preko koaksijalnog kabla koji ima gušenje ovisno o prečniku i dužini pa se na tih 2m može desiti ako je tanak da izgubiš sve što antena dobije.

 

 

Usb produžnim kablom do AP se ne gubi ništa tj. nema nimalo gubitaka do dužine od 5m preko koje se gubi max. brzina standarda USB2 (480Mbps).

9 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza
ihush kaže...

ako netko traži, ima i plosnati mrežni kabel 10-20m čak jeftiniji od normalnog, druga stvar gipki-kruti, ovisi kako ga se misli koristiti.

 Evo mene opet. Može link na neki plosnati kabel (koji nije skuplji od običnog)? Može i link na nabava.net još i bolje jer mi ne izbacuje ništa kad to upišem.

15 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

ne :)

morat ćeš sam, jer 99% da nije posebno deklariran tj vidiš na polici i uzmeš.. s druge strane, ne da mi se tražiti, možeš sam. Nikad ne dajem preporuke za neki konkretan artikl/trgovinu (ili izbjegavam).

ulg. traži pod gotov kablel recimo 10m (nisam vidio kolut na metre, to znači da trgovci-distributeri ne naručuju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Odličan signal, a slaba ili nikakva veza
9 godina
offline
Odličan signal, a slaba ili nikakva veza

Evo mene opet. Nabavio sam kabel i sad je napokon poštena veza. Ali kad isključim kabel i ponovo ga uključim, a to često radim jer imam laptop nema mi nekad odmah veze. Pa se onda spojim/odspojim, pa preko browsera restartam modem i to nekad upali, nekad ne pa veza sama dođe malo kasnije. Ikonica mi nekad i pokazuje da veza radi (ona ikona u taskbaru nije sa uskličnikom), ali neće da mi loada stranice. To je neki problem sa IP adresama ili nešto treće možda? Neki savjet?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice