Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

poruka: 9
|
čitano: 4.407
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Dakle, postoji li mogućnost imati otvorenu mrežu, a zabraniti spajanje baš pojedinog određenog uređaja..

Recimo imam otvoren wifi gdje se mobiteli spajaju, kako tko dođe, bez pasvorda..

Ali želim isključiti spajanje određenog uređaja, a da ostane otvorena mreža..

Nadam se da je jasno pitanje..

 

Filtriranje adresa radi, koliko shvaćam, na način da upišeš mac adrese uređaja koji se mogu spojiti, ostali ne mogu..

Postoji li mogućnost upisa mac adrese koju bi se blokiralo..Pokušao sam to na svom ruteru ali mi se čini da ne može tako..

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Kako postoji whitelist tako postoji i blocklist, samo je pitanje ima li ti router.

Alit o ti je ko i da nisi nista postavio jer je mjenjanje mac adrese vrlo jednostavno, a i samim pregledom prometa lako se vidi koje su mac adrese dozvoljene pa se lako i to zamjeni..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Ma pokušao sam blokirati svoj mob, za probu, pa nije uspjelo..

A ruter je tcom zxdsl931 ovaj što daju..

 

Želim blokirat susjeda da mi se ne spaja na vezu mobitelom, a da mi ostane otvoreni sustav..Imam njegovu mac adresu..E sad jedino ako mobiteli ne mijenjaju sami mac adrese, jer mi se čini da moj promijeni i spoji se sam ponovo..

Predaleko baca wifi, na 50 metara uhvatiš vezu..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa
boatenga kaže...

Ma pokušao sam blokirati svoj mob, za probu, pa nije uspjelo..

A ruter je tcom zxdsl931 ovaj što daju..

A kako konkretno si pokušao? Ako sam ja dobro shvatio upute, na stranici 97 ti piše kako to napraviti. Naslov je "MAC Filtering - Global Policy BLOCKED". Tu bi pod Source MAC Address trebao upisati susjedov MAC, a Destination ostaviti prazno. Koliko sam shvatio, to ne bi spriječilo susjeda da se spoji na tvoj WiFi, ali bi ga spriječilo da preko tvog WiFi-a ima pristup Internetu.

 

Ako ti to ne odgovara... Ha čuj, na tržištu ima bezbroj routera. Evo baš gledam sučelje svog Xiaomi Router 3 (engleska verzija) - ima pod Security > Wireless access i tu se pod Blocklist klikne na Choose device pa si čovjek s popisa odabere MAC koji želi blokirati. Vrlo user-friendly. Za razliku od klasičnih, zastarjelih routera.

 

boatenga kaže...

Želim blokirat susjeda da mi se ne spaja na vezu mobitelom, a da mi ostane otvoreni sustav..Imam njegovu mac adresu..E sad jedino ako mobiteli ne mijenjaju sami mac adrese, jer mi se čini da moj promijeni i spoji se sam ponovo..

Predaleko baca wifi, na 50 metara uhvatiš vezu..

LOL

10 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Ma da, bit će smiješno ovo da baca na 50 metara..A što ćeš, eto ima nas kojima treba manje.. lol

 

Radi se o kući, i sad dobro je da po cijelom dvorištu imam vezu, pa gledam evo utakmice sa svjetskog ispod smokve..

Ali može i susjed do mene..

A lola je sebi isključio internet, a pun je para, bit će i telefon, pa se spaja na moj..Nije tolika bedara jer on eventualno ima znanja za otvoriti indeks.hr..Ali..

 

Vjerojatno ću morati staviti pasword..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:02 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa
boatenga kaže...

Dakle, postoji li mogućnost imati otvorenu mrežu, a zabraniti spajanje baš pojedinog određenog uređaja..

Recimo imam otvoren wifi gdje se mobiteli spajaju, kako tko dođe, bez pasvorda..

..

 

 -ne.

kao btw, tu imaš i pravni problem, otvorenom mrežom svu odgovornost (krivicu) preuzimaš na sebe (kad se nešto kaznenog desi). Za usporedbu, prije godine je žena platila kaznu u areni-prking zbog otvorenog prozora..

-u čemu je problem imati danas obaveznu zaštitu? (time eliminiraš i samo pitanje-potrebu). Komocija? LOL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Zar nije nepristojno spajati se na tuđi net..

lol

 

Sad ću razglasit cijeloj ulici da se taj susjed spaja na moj net, a sve su stariji ljudi uokolo..Jedva da znaju na daljinski promijenit program na tv..

Bit će komentara..Njima je internet vasiona..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:34 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

Ne kuzim opce zasto je problem stavit sifru?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Otvoreni sistem WiFi i filtriranje mac adresa

da , normalno je sa šifrom ,  a ne ovako da "primjeti" susjeda.....a što je sa onima koje nije primjetio i možda su mu listali po datotekama na PC .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice