Pojacivac wi fi signala

poruka: 46
|
čitano: 32.218
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wi fi signala

Molim nekog da mi odgovori ako je moguce jer nisam ja strucan,ali pokusac cu objasniti sti bolje mogu. U svojoj kuci imam winfi,sve ok,e sad bi ga htio pojacati da bi mogao moj otac koristiti isti taj internet u drugoj kuci koja je udaljena od moje nekih 10tak metara. U prilogu sam stavio sliku pojacivaca to linkovog,pa da mi neko kaze je li to izvodivo sa njim i na koji macin. Hvala na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 14:05 (Selimselmo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Selimselmo kaže...

Molim nekog da mi odgovori ako je moguce jer nisam ja strucan,ali pokusac cu objasniti sti bolje mogu. U svojoj kuci imam winfi,sve ok,e sad bi ga htio pojacati da bi mogao moj otac koristiti isti taj internet u drugoj kuci koja je udaljena od moje nekih 10tak metara. U prilogu sam stavio sliku pojacivaca to linkovog,pa da mi neko kaze je li to izvodivo sa njim i na koji macin. Hvala na odgovorima.

Ne znam za ovaj model, ali najbolji pojačivač ti je antena.

Pogotovo ako je možeš staviti na svoj AP i usmjeriti prema drugoj lokaciji (po mogućnosti bez prepreka).

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
mGT kaže...
Selimselmo kaže...

Molim nekog da mi odgovori ako je moguce jer nisam ja strucan,ali pokusac cu objasniti sti bolje mogu. U svojoj kuci imam winfi,sve ok,e sad bi ga htio pojacati da bi mogao moj otac koristiti isti taj internet u drugoj kuci koja je udaljena od moje nekih 10tak metara. U prilogu sam stavio sliku pojacivaca to linkovog,pa da mi neko kaze je li to izvodivo sa njim i na koji macin. Hvala na odgovorima.

Ne znam za ovaj model, ali najbolji pojačivač ti je antena.

Pogotovo ako je možeš staviti na svoj AP i usmjeriti prema drugoj lokaciji (po mogućnosti bez prepreka).

Hvala puno druze moj na odg,a o kojoj anteni se radi? Nisam strucan pa ne bi znao . A vec imam ovaj pojacivac,otac kupio na svoju ruku,ali nije otpakovan,pa zato pitam ako ga ne mogu iskoristiti u te svrha vratio bi ga dok jos mogi.

 

 

12 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Selimselmo kaže...
mGT kaže...
Selimselmo kaže...

Molim nekog da mi odgovori ako je moguce jer nisam ja strucan,ali pokusac cu objasniti sti bolje mogu. U svojoj kuci imam winfi,sve ok,e sad bi ga htio pojacati da bi mogao moj otac koristiti isti taj internet u drugoj kuci koja je udaljena od moje nekih 10tak metara. U prilogu sam stavio sliku pojacivaca to linkovog,pa da mi neko kaze je li to izvodivo sa njim i na koji macin. Hvala na odgovorima.

Ne znam za ovaj model, ali najbolji pojačivač ti je antena.

Pogotovo ako je možeš staviti na svoj AP i usmjeriti prema drugoj lokaciji (po mogućnosti bez prepreka).

Hvala puno druze moj na odg,a o kojoj anteni se radi? Nisam strucan pa ne bi znao . A vec imam ovaj pojacivac,otac kupio na svoju ruku,ali nije otpakovan,pa zato pitam ako ga ne mogu iskoristiti u te svrha vratio bi ga dok jos mogi.

 

 

 

Imaš omni (pokriva 360 stupnjeva ) i usmjerene antene (cca 15-120 stupnjeva) koje su bolje za ovo što tebi treba (Panel antene).

Pojačanje se prikazuje u dBi, tebi je dovoljno 14 dBi, nešt ovakvoga:

http://www.mikrotik-hrvatska.com/mala-panel-antena-s-kutijom-24ghz-14db-p-479.html

 

Ne znam da li možeš odšerafiti antenu na svom AP-u ?

 

A ovaj uređaj po slovu zakona( ako se ne varam) možeš vratiti u roku od 7 dana sa original ambalažom uz povrat novaca, pa ga slobodno isprobaj možda ti bude dovoljno.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Po kojem slovu zakona? Ak kupis u ducanu onda nema povrata (ovisi od ducana do ducana), a preko weba imas 14 dana.
Inace tp link je sasvim dovoljno da pokrijes zeljeno podrucje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
ukay1000 kaže...
Po kojem slovu zakona? Ak kupis u ducanu onda nema povrata (ovisi od ducana do ducana), a preko weba imas 14 dana.
Inace tp link je sasvim dovoljno da pokrijes zeljeno podrucje.

Kako misliš nema povrata ako kupiš u dućanu ?

Zar nije bilo 7 dana ?

Baš bum pital moje na reklamacijama kaj sad vrijedi koja shema :)

11 godina
offline
Pojacivac wi fi signala

Nedavno mi je zamijenjen router i primjećujem da mi je veza nestabilnija...isplati li se kupovati neki od wifi extendera da bi se problem riješio?

Još nešto...lik što je spajao mi je preporučio da običnu tel. žicu zamijenim utp kabelom na koji bi bili nadoštukani izlazi za telefon, da li bih nešto postigao time?

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
mGT kaže...
ukay1000 kaže...
Po kojem slovu zakona? Ak kupis u ducanu onda nema povrata (ovisi od ducana do ducana), a preko weba imas 14 dana.
Inace tp link je sasvim dovoljno da pokrijes zeljeno podrucje.

Kako misliš nema povrata ako kupiš u dućanu ?

Zar nije bilo 7 dana ?

Ne. Povrat ispravne robe kupljene u dućanu ovisi o dobroj volji prodavača, odnosno o uvjetima koje je sam istaknuo.

16 godina
moderator
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
m77 kaže...

Nedavno mi je zamijenjen router i primjećujem da mi je veza nestabilnija...isplati li se kupovati neki od wifi extendera da bi se problem riješio?

Ako ti je prije bolje radilo nego sada, onda znači da ti novi router lošije lovi WiFi signal od starog. Logikom stvari, vratio bi se na staro ili bi se situacija još i poboljšala kupovinom WiFi AP-a (ili Extendera koji se može koristiti i kao AP) s boljom antenom i/ili jačim pojačalom.

 

m77 kaže...

Još nešto...lik što je spajao mi je preporučio da običnu tel. žicu zamijenim utp kabelom na koji bi bili nadoštukani izlazi za telefon, da li bih nešto postigao time?

Ako ti veza na Internet ne šteka (dakle, veza između routera/modema do telekom-operatera), znači ako ti ona nije nestabilna, onda ne bi ništa postigao. To ti je valjda rekao zato jer UTP kabeli imaju bolju zaštitu od elektromagnetskog zračenja.

11 godina
neaktivan
offline
Pojacivac wi fi signala

isti problem kao i kod mene kupio usb stck od gembird sljakao dva mjeseca i crko je prije 5dana nece da spoji na wifi a prikazuje ga il spoji na wifi a nece da reagira kao da nije ni spojen..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Pogrešno .... nije do wifi usb adaptera već do wifi smetnji u okolini ili postavki a možda i do drajvera ako si ih mjenjao. Mogući su još samo mehanička oštećenja ( loši spojevi).

Elektronika kao taj wifi ili radi ili neradi.....nemogu poluprovodnici raditi polovično a stare samo elektroliti kojih u tom wifi stiku mislim da i nema.

13 godina
online
Pojacivac wi fi signala

znaci slicna situacija.

 

trebamo pojačat signal u dvorani koja je u "podrumu" a ured je na galeriji. i ruter se nalazi u uredu.

 

koje je najjednostavnije i najjeftinije riješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Provuć UTP kabal od rutera do te dvorane i tamo spojiti na wifi AP

6 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Jednostavno!
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Preko AliExpress-a...jeftino i funkcionalno!
 
0 1 hvala 1
13 godina
online
Re: Pojacivac wi fi signala
AF139 kaže...

Provuć UTP kabal od rutera do te dvorane i tamo spojiti na wifi AP

 kakav ap? ima neki dobar ili da guglam najjeftiniji?

Mali322 kaže...
Jednostavno!

 Strah me da taj wifi amplifier nebi mogao hvatati signal kroz debele armirane zidove.

6 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Pa ako imaš bar neki slabi signal u dvorani, pojačivač će uraditi svoje!
13 godina
online
Re: Pojacivac wi fi signala

Znači ako on uhvati slabi signal iz ureda on će ga pojačati?

Ali mislim da bi trebao 2 takva. Jedan u dvorani a jedan na pola puta između dvorane i ureda.

10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

WiFi extender (produživač dometa) nije pojačivač ( amplifier)  jer ima istu snagu (dBm) kao i ruter.

- Postavlja se na pola puta ( ako ima dovoljan signal od rutera) prema krajnjem korisniku te tako povećavamo domet wifi na stranu gdje je postavljen.

- Kod extendera koji se na ruter spajaju preko wifi ( repeater) je max brzina prepolovljena naprema AP koji se nalazi kod krajnjeg korisnika i koji je spojen lan-kablom. Dosta tipova extendera ima mogućnost da rade  kao "AP"  i spojeni na LAN kabal. Birati one sa vanjskim antenama ( za "n300" mod moraju imati najmanje 2 antene).

Sporija brzina extendera se pogotovo osjeća kod mreža gdje je glavni ruter na 75Mbps ili više.

Mogu se koristiti i "wifi ruteri" sa 2.4 i 5 GHz a ako je glavni ruter na brzini većoj od 100Mbps ( ili će uskoro biti) tada je bolje odmah uzeti one koji imaju LAN od 1000Mbps (1 Gb).

 

ps:  za izbor je najbolje googlati recenzije i po raznim forumima jer ih ima "bugovitih" koje treba često resetirati itd. Normalno da su brandirani uvjek bolji izbor naprema kineskih koji često ni web stranicu svoju nemaju osim oglasa po e-Bay itd.  .

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 20:31 (AF139).
6 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Sve si ti to fino zakomplicirao ali Xiaomi WiFi Amplifier Pro 300 Mbps WiFi Smart Extender Router rješava sve i to šta je kinez apsolutno ne znači ništa, radi sve pa čak i bolje nego neki puno skuplji uređaji!
A šta volim likove pune predrasuda!
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

Mješaš kruške i jabuke...kinezi isto imaju brand proizvođača  Xiaomi, Huawei Samsung itd. ....odnosilo se za one "live" kojih ima krcato a nemaju ni web stranicu.

Na ovoj udaljenosti i kat niže koju kolega spominje to nemože normalno raditi sa extenderom pa bio on Mikto Tik , Asus D-Link itd.   a da ne spominjem dok netko u uredu pogleda You-Tube jer bi tada takva veza preko wifi i extendera odmah pala.

...daj malo logike bar.

 

ps: korištenje dva extendera bi bila još gora solucija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 9:43 (AF139).
15 godina
offline
Pojacivac wi fi signala

https://www.iskon.hr/Smart-Wi-Fi

 

a ovako nesto (naravno za one koji su na iskonu), čitam da je puno bolje rjesenje nego koristiti kakve APove/pojačivače signala ili slicno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Kod mene radi vrhunski. Ne mogu se požaliti. Domet je veći, a ni na satelitu nema velikih odstupanja od max. brzine (paket 50M, mjerim 46-48). Normalno, kad je više uređaja spojeno, onda padne brzina, ali pokrivenost je dobra.
13 godina
online
Re: Pojacivac wi fi signala
AF139 kaže...

Mješaš kruške i jabuke...kinezi isto imaju brand proizvođača  Xiaomi, Huawei Samsung itd. ....odnosilo se za one "live" kojih ima krcato a nemaju ni web stranicu.

Na ovoj udaljenosti i kat niže koju kolega spominje to nemože normalno raditi sa extenderom pa bio on Mikto Tik , Asus D-Link itd.   a da ne spominjem dok netko u uredu pogleda You-Tube jer bi tada takva veza preko wifi i extendera odmah pala.

...daj malo logike bar.

 

ps: korištenje dva extendera bi bila još gora solucija.

 baš to. uskoro nam dolazi optika. 

ali mislim da bi nam trebala barem 2 extendera. jer kad se spustim na razinu di je dvorana wifi signal s mobitelom skoro i ne hvatam. a pogotovo u dvorani. 

 

da uzimam za doma onda bi išao na tako nešto. 

 

odgovara ovako nešto?

https://www.futura-it.hr/katalog/mrezna-oprema/wireless-indoor/13114

https://www.futura-it.hr/katalog/mrezna-oprema/wireless-indoor/12708

6 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Xiaomi sam i naveo i mislim da bi to moglo funkcionirati jer je i kod mene nešto slično, i da Samsung je koreanac, južni!
A i da, 100 kuna koliko košta dotični neće vas baciti u toliki trošak, vrijedi pokušati a ako stvarno ne uspijete, uvijek ga možete iskoristiti za negdje drugo!...100 kuna!?
15 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Antoniio22 kaže...
Kod mene radi vrhunski. Ne mogu se požaliti. Domet je veći, a ni na satelitu nema velikih odstupanja od max. brzine (paket 50M, mjerim 46-48). Normalno, kad je više uređaja spojeno, onda padne brzina, ali pokrivenost je dobra.

 par pitanja vezanih za Iskon Smart WiFi (AirTies 4920)

 

  • kolika je udaljenost između dva uređaja, da li ima kakvih prepreka, da li mozes malo opisat (koliko zidova, katova)?
  • da li se uređaj zagrijava?
  • da li veza puca prilikom prebacivanja korisnika sa jednog uređaja na drugi?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 14:27 (BoTiA).
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala

To nema GB LAN niti je dual band te procesor je slab za više korisnika te dvorane :(

 

Rađe ovako nešto: UBIQUITI UAP-AC-LR   i spojiti ga sa UTP CAT6 kablom na ruter naročito ako optika koju uskoro očekuješ ima od 100 - 500 Mbps.

13 godina
online
Re: Pojacivac wi fi signala

sutra bi nam trebali postaviti optiku pa cu znati više.

 

koja je max duljina cat6 kabela?

 

da li je važan ruter koji trenutno imamo?

8 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
Udaljenost je nekih 8-9m.
Jedan nosivi i dva obična zida.
Pucanja nema, to je MESH. Pucanja tu ne bi trebalo biti između.
Topli jesu na dodir, ali nisu vrući.
Stavljam ti i sliku same povezanosti.
I neku sugavu skicu što sam sad na mobitelu nacrtao. Crno je gdje je ruter i AirTies baza, a crveno gdje je satelit.
10 godina
offline
Re: Pojacivac wi fi signala
zeryx kaže...

sutra bi nam trebali postaviti optiku pa cu znati više.

 

koja je max duljina cat6 kabela?

 

da li je važan ruter koji trenutno imamo?

 Dobit će se novi ruter sa GB LAN priključcima a dužina lan kabla do WiFi AP je do 100m a za dalje bi trebao GB switch.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice