Port forward problem sa Speedport w724v

poruka: 32
|
čitano: 29.278
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Pozdrav, pokušavam podesiti port forward na routeru Speedport W724v od Telekoma ali mi nikako ne polazi za rukom.

 

Na računalu mi se vrti apache server i lokalno sve funkcionira, no izvan lokalne mreže (dakle s interneta) nemogu otvoriti stranicu.

 

U postavkama rutera u "Port diversions and port forwarding" postavim 3 porta, 80, 443 i 8000. Vidi sliku.

 

Međutim kada odem na PortCheckTool.com prijavi mi samo port 80 da je Open, ostala dva su blokirana? Iako su sva 3 navedena porta identično postavljena.

A da cijela stvar bude zanimljivija, kada otvorim stranicu putem preko "otvorenog" porta 80 dobijem login ekran od Speedport routera!? umjesto apache server welcome ekrana...

 

Pa ako je netko imao sličan problem ili ima bilo kakvu ideju što pokušati neka se javi jer ja sam izludio.

 

Hvala.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Dal ti se taj server nalazi na 192.168.1.100?

Kad se ulogiras u router i odes na http://192.168.1.1/html/engineer/ro_arp_table.htm dal vidis server tu na toj adresi?

 

Ne bi ti smio otvarat sucelje routera na 192.168.1.100

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

oprema (modem-router) operatera je ograničen, nisi pravi admin.. (neusporedivo s normalnim routerom tj firmwareom proizvođača). Operater ima pristup, podešavanje.. povremeno resetira uređaj neovisno što si ti podesio.. praksa, kupiš svoj router i zatražiš prebacivanje linije u bridge, tad sve što radiš, mora raditi.

-naravno, većina routera može obaviti navedeno.. ali ima i razlika, po cijeni-mogućnostima ili kategorija firewall.. pa usporedi i vidi što ti treba. Po navedenom može jeftikaner od 100kn.. jer svaki router ima osnovnu funkciju tj routanje. S porta a, prosljedi na port b.. bez tok se uređaj ne može nazvati router. (a ovo operaterovo zato nazivamo modem).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Isključi postavku na routeru da ga mozes administrirati izvana

"remote management" ili tak nešto

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Gdje ce to iskljucit? Koliko sam vidio, na speedportu nemozes ugasit port koji koristi tr069

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

sandokan111 Da, na 192.168.1.100 mi je spojen jedan mini PC (linux) sa apache serverom, i za njega je postavljen statični IP ručno, dakle ne preko DHCP-a.

Na adresi http://192.168.1.1/html/engineer/ro_arp_table.htm vidim server u tablici.

 

Na 192.168.1.100 mi ne otvara sučelje routera, već uredno prikazuje apache server.

Odnosno lokalno, unutar mreže, mi radi sve uredno, no kada pristupam izvan mreže, dakle ako ukucam svoju internet IP adresu eg. 93.115.83.152 onda umjesto da forwarda na server ja dobijem login ekran od rutera.

 

Dakle, dalje od rutera ništa ne prolazi izvana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 16:43 (bagud).
6 godina
neaktivan
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

ihush znam da su svi routeri od telekoma skljaštreni do zla boga, čudim se da nam daju da uopće ulazimo u administraciju i kao krajnja mjera će biti nabavka drugog routera.

 

No imam dojam kao da sam promašio neku kvačicu negdje u postavkama routera, negdje gdje je nebi očekivao i kad ju odznačim da će sve raditi uredno.

Mislim Speedport W724 je standardni router od telekoma sada, pa rekoh valjda je nekome u hrvatskoj pošlo za rukom da forwarda port, ako već ima u administraciji ta opcija. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 16:37 (bagud).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
bagud kaže...
no kada pristupam izvan mreže, dakle ako ukucam svoju internet IP adresu eg. 93.115.83.152 onda umjesto da forwarda na server ja dobijem login ekran od rutera

Ajde forwardaj si apache server na neki bzvz port i onda otvori 93.115.83.152:tajport i vidi dal ga otvara.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
sandokan111 kaže...
bagud kaže...
no kada pristupam izvan mreže, dakle ako ukucam svoju internet IP adresu eg. 93.115.83.152 onda umjesto da forwarda na server ja dobijem login ekran od rutera

Ajde forwardaj si apache server na neki bzvz port i onda otvori 93.115.83.152:tajport i vidi dal ga otvara.

 

 Tu u biti leži prvi dio mog problema, ako pročitaš moj originalni post.

 

"Međutim kada odem na PortCheckTool.com prijavi mi samo port 80 da je Open, ostala dva su blokirana? Iako su sva 3 navedena porta identično postavljena."

 

Dakle ako otvorim adresu/IP s portom 80 (koji je kao otvoren), onda dobijem login routera, a bilo koji drugi port npr. 93.115.83.152:8000 je blokiran odnosno ne otvara ništa.

 

6 godina
neaktivan
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Pronašao sam problem na forumu:http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270478

 

Ukratko, čini se router (firewall?) blokira pristup kada ulazite sa javne adrese a spojeni ste na istu lokalnu mrežu.

Dakle sve radi ako se spaja sa računala koje nije u lokalnoj mreži.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
bagud kaže...

Ukratko, čini se router (firewall?) blokira pristup kada ulazite sa javne adrese a spojeni ste na istu lokalnu mrežu.

Dakle sve radi ako se spaja sa računala koje nije u lokalnoj mreži.

 ??

Pa to bit znacilo da bi ti stranica ocitala port kao otvoreno...

 

Inace, kod tcoma se nesto s tim adresama promjenilo jer se meni dogadja ista stvar pa mislim prije da je do toga. Znaci imam otvoren port za torrent. Na nekim adresama je otvoren na nekim nije, kao da sam iza cgn-a na tim adresama. Prije je bilo uvijek na 78. da je zatvoreno a na 93 otvoreno, sad je random jer mi je non stop ista konfiguracija u routeru.

6 godina
neaktivan
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

U biti kod mene su bila 2 problema, prvi je bio što nisam pravilno postavio apache da sluša druga dva porta, a kako 80 sluša po defaultu, on je očitan izvana kao otvoren, samo što meni to nije radilo jer su mi oba računala na istoj mreži i to me bunilo.

 

Kada sam otvorio s druge mreže (mobitelom preko podatkovnog prometa) radilo je, a kada sam pravilno postavio ostale portove u serveru i oni su proradili. Jedino mi tu nije jasno zašto je to tako konfigurirano!!?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 1:17 (bagud).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
bagud kaže...

..

Kada sam otvorio s druge mreže (mobitelom preko podatkovnog prometa) radilo je, a kada sam pravilno postavio ostale portove u serveru i oni su proradili. Jedino mi tu nije jasno zašto je to tako konfigurirano!!?

 -to je tako, normalno.. fizički tako mora biti, tj to je routanje s wan na lan.. i zato moraš biti spojen s 'internetske' strane da bi ušao na taj ulaz (port) i da bi te daje rulovi propuštali.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Imam isti problem. Portovi nikako da se otvore. Nije mi jasno radim li štogod pogrešno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Glupo pitanje, stavio si TCP, ne UDP?

Jer ak jesi onda tak treba i biti.

 

Drugo pitanje, probaj sa ovime skenirat svoju IP adresu. Pa napravi C/P, samo zamaskira svoju adresu u paintu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 19:24 (filter160).
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Glupo pitanje, stavio si TCP, ne UDP?

Jer ak jesi onda tak treba i biti.

 

Drugo pitanje, probaj sa ovime skenirat svoju IP adresu. Pa napravi C/P, samo zamaskira svoju adresu u paintu.

 

Naravno.

 

Ovo je rezultat. Ako odaberem da me ne pinga onda kaže da niti jedan port nije otvoren.

10 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Da, da.. to sam zaboravio, pokreni sa don't ping. Jer router vjerojatno dropa nove ICMP pakete koji dolaze izvana.

 

Da, onda ni jedan port nije otvoren :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 19:34 (filter160).
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Da, da.. to sam zaboravio, pokreni sa don't ping. Jer router vjerojatno dropa nove ICMP pakete koji dolaze izvana.

 

Neobično, jer ne bi trebao.

 

Kažem, ne detektira niti jedan jedini port.

10 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Ako si napravio save postavka na routeru, i nakon restarta su te postavke i dalje na njemu, postoje dvije mogućnosti.

1. ISP ti je blokirao te portove

2. U carrier grade NAT-u si

 

Još glupih pitanja, jel ti IP adresa WAN interface-a na routeru počinje sa 10.x.x.x

 

Jer sam to već vidio kod jednog domaćeg ISP-a.

 

EDIT:

3. (manje vjerojatno) Router je smeće na kojem port forwarding ne radi iz ovih ili onih razloga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 19:44 (filter160).
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Ako si napravio save postavka na routeru, i nakon restarta su te postavke i dalje na njemu, postoje dvije mogućnosti.

1. ISP ti je blokirao te portove

2. U carrier grade NAT-u si

 

Još glupih pitanja, jel ti IP adresa WAN interface-a na routeru počinje sa 10.x.x.x

 

Jer sam to već vidio kod jednog domaćeg ISP-a.

 

EDIT:

3. (manje vjerojatno) Router je smeće na kojem port forwarding ne radi iz ovih ili onih razloga.

 

Da mi barem stari router nije otišao u vječna lovišta. Sve je radilo...

 

Koliko vidim, ne.

Probao sam još nekoliko portova. Čini se da niti jedan ne mogu otvoriti.

10 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Meni ovo i dalje smrdi na CGN.

 

Dakle dal http://www.whatsmyip.org/ ovo pokazuje istu IP adresu kao i tvoj router?

Moraš negdje nać koja ti je IP adresa od WAN porta na routeru, pa usporedi jesu li jednake.

Obično pod internet pa status ili tak nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Meni ovo i dalje smrdi na CGN.

 

Dakle dal http://www.whatsmyip.org/ ovo pokazuje istu IP adresu kao i tvoj router?

Moraš negdje nać koja ti je IP adresa od WAN porta na routeru, pa usporedi jesu li jednake.

Obično pod internet pa status ili tak nešto.

 

Ovo je zanimljivo. Ta stranica mi ne očitava ništa - doslovno ništa. IP Chicken, s druge strane, uredno pokazuje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 20:21 (NiramX).
10 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Dakle ista je adresa sa IP Chicken i routera?

12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Da koliko ja vidim adresa je ista. To bi trebalo pisati u Internet WAN sekciji? Jedino VoIP WAN adresa počinje s 10.x...

10 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Jebeni HT, dakle prije su postojale stranice user.t-com.hr

Tamo si mogo ukljucit nekakv njihov firewall (moglo bi biti do toga), al mislim da se to tog nemre vise doc nego sve ide preko nekog njihovog portala.

 

Čudan problem al možeš vidit u ovoj temi da se čovjek izjebo, a zna o čem priča.

I kako je sredio problem.

 

 

NiramX kaže...

Da koliko ja vidim adresa je ista. To bi trebalo pisati u Internet WAN sekciji? Jedino VoIP WAN adresa počinje s 10.x...

 Da, za VoIP i maxgovno je normalno.

 

EDIT: I da, ako ti neki robot na tehničkoj kaže da ne pružaju podršku za port forwarding, reci da nije stvar u tome, nego da si probao sve živo, razumiješ materijal i da ne želiš podršku za port forwarding, nego da želiš uslugu koja se trenutno ne radi kako bi trebala i da piše case.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 20:34 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Jebeni HT, dakle prije su postojale stranice user.t-com.hr

Tamo si mogo ukljucit nekakv njihov firewall (moglo bi biti do toga), al mislim da se to tog nemre vise doc nego sve ide preko nekog njihovog portala.

 

Čudan problem al možeš vidit u ovoj temi da se čovjek izjebo, a zna o čem priča.

I kako je sredio problem.

 

 

NiramX kaže...

Da koliko ja vidim adresa je ista. To bi trebalo pisati u Internet WAN sekciji? Jedino VoIP WAN adresa počinje s 10.x...

 Da, za VoIP i maxgovno je normalno.

 

Ah, valjda će se nekako riješiti... Ne znam kako, ali dobro. Hvala ti na trudu.

10 godina
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v

Ma zovi tehničku odmah i reci da ti usluga ne radi kako bi trebala. Ak ne dobiješ nekog limuna, možeš mu objasnit o čemu se radi (reci da si probo sa više routera i u bridge modu, makar lagao). I da piše case.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 20:37 (filter160).
12 godina
protjeran
offline
Re: Port forward problem sa Speedport w724v
filter160 kaže...

Ma zovi tehničku odmah i reci da ti usluga ne radi kako bi trebala. Ak ne dobiješ nekog limuna, možeš mu objasnit o čemu se radi (reci da si probo sa više routera i u bridge modu, makar lagao). I da piše case.

 

Nakon natezanja s korisničkom podrškom i osobno s tehničarima jedini odgovor koji sam dobio je da oni, neovisno o uređaju, ne podržavaju port forward. I ne možeš im dokazati suprotno. Divno. Zaista divno.

10 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Nije do port forwardinga... niti ti treba pomoć sa samim forwardingom, reci im da USLUGA ne radi kako treba. Jer realno forwardo si portove dobro.

Problem je što ti paketi uopće ne dolaze do tvog routera. I nemoj spominjat port forwarding. Inzistiraj da pišu case jer ti komunikacija ne prolazi kroz njihovu liniju kako bi trebala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 10:53 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Port forward problem sa Speedport w724v

Probaj ovako podesiti ako još nisi riješio ,npr. za dvije kamere ,jedna je na 192.168.1.218 port 80 a druga je na 192.168.1.244 port 8080.

Poanta je i TCP i UDP. Meni radi.

Podrav!

Tomi
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice