Prospero 632+ router problem

poruka: 4
|
čitano: 5.727
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
IskratelProspero 632+ router problem

Imam navedeni router, i problem je što ne mogu uopće ući u firmware, jer su ovi iz BT-neta stavljali svoj firmware na njega izgleda, pa default user i password ne rade.

rekao bih da su mi portovi zatvoreni, jer mi uTorrent neće uploadat, uopće nema spojenih peerova. Download radi najnormalnije. Probavao sam sve moguće cake i tutoriale za uTorrent, ali ništa ne pomaže.

 

Ovo ne bi bio ni toliki problem da nemam yebenih 30Mbit uploada (jer sam na optici) i stvarno mi žao da to tako propada. Sve ostale aplikacije rade sasvim normalno.

Obavio sam i par testova koji pokazuju da li mi ISP radi "throttling" veze, i na svakom je rezultat: ne, ne rade mi throttling.

U utorrentu se ona ikona dolje svako malo mjenja iz žutog trokuta   u zelenu kvačicu, ali opet ni u jednom slučaju ne želi uploadat.

Odem na rapidshare, nešto da testno uploadam, i brzine su oko 1-1.3 MB/s, sasvim zadovoljavajuće

 

Pitanje:

Da li će se vratiti defaultne postavke routera ako ga hardverski resetiram (na onu tipku u rupici koja se nabode s iglom) i da li ću onda moći ući u njegove postavke da otvorim portove ako je do toga?

Također jako važno, da li ću se u slučaju reseta moći odmah spojiti na net ili ću morati nešto namještati naknadno, ako da što?

 

Ako znate neko drugo rješenje kako da si   omogućim upload slobodno recite.

 

Nisam ih probao zvat (znamo svi kakvi su stručnjaci u SZK-ovima) ali nekako sumnjam da će mi dati login info za router.

 

Tražio sam po netu, al ništa našao, još je sve na slovenskom, pa me odmah boli glava...

 

 

 

 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 15:42 (FlyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prospero 632+ router problem

BUMP2*

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IskratelProspero 632+ router problem
FlyBoy kaže...
Pitanje:

Da li će se vratiti defaultne postavke routera ako ga hardverski resetiram (na onu tipku u rupici koja se nabode s iglom) i da li ću onda moći ući u njegove postavke da otvorim portove ako je do toga?

Također jako važno, da li ću se u slučaju reseta moći odmah spojiti na net ili ću morati nešto namještati naknadno, ako da što?

Ima nešto ovdje o navedenom ruteru.

Ako ga resetiraš trebao bi se vratit na tvorničke vrijednosti (default) a za ponovni pristup internetu trebao bi ruter ponovno konfigurirati.

Za otva<ranje porta pogledaj ovdje. Neznam kakvo ti je sučelje. Ovdje je isto neki Iskratel model.

World championships: 7, GP started: 255, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,391
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 23:43 (F1-IVO).
16 godina
neaktivan
offline
Prospero 632+ router problem

Evo, zvao sam ih u SZK, nadajući se da će mi htjeti poslati   user/pw. Da nisam čekao 3 dana da mi odgovore, još nekako. ali ne, ne mogu mi dati te podatke, jer eto s*ebat ću si nešto (ko da je filozofija portove otvorit -.-

 

Uglavnom, dobio sam toooplu preporuku da si kupim jos jedan router i spojim ga na taj router/homebox. Dakle nekih 200-500Kn troška, fino a samo hoću otvorit portove.

Veli mi frajer, da s RJ11 spojim wan port novog routera i bilo koji ethernet port ovog prosperoa.

Dobro, iskopam ja od negdje staru kasdu kakvu su djelili u tcoma, spojim to sve. Sad, uspio sam dobit lan, čak je otvarao i google i forum (iako jako jako sporo) ali sam mogu ući u postavke te kase pa namjestiti tamo sta zelim. Opet, forwardo sam portover tamo, ali je i dalje sve bilo jako sporo, tako da sam vratio na staro.

 

 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice