Router/ wifi access point za kafić

poruka: 6
|
čitano: 5.563
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Router/ wifi access point za kafić

Pozdrav, trebao bih savjet za wifi router ili wifi access point uređaj na koji ću ja moći postaviti svoj captive page kada se gosti spoje na wifi.

Znaci kad se spoje, otvori im se moja welcome stranica koja moze biti hostana lokalno na routeru ili moze biti neka externa web stranica, znate na šta mislim, to ima u svim kaficima.

Treba mi bas da mogu editirat tu welcome stranicu, da nije ono samo za username i password da gosti unose pošto mi to nije potrebno jer wifi već ima šifru.

 

Netreba mi nešto jako profesionalno nije velik birc.

 

Hvala za pomoc.

web design/development & android apps
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Router/ wifi access point za kafić

To što tražiš se zove hotspot mogućnost. Više manje svi bolji AP imaju to.

 

Što se tiče custom login stranice, moguće je, al na svakoj opremi to ide drugačije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 11:26 (filter160).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Router/ wifi access point za kafić

Mikrotik ili UniFi. Zavisi kolik bude istovremeno online korisnika. Ne treba štediti 100-200 kn, pa da kod većeg broja spajanja dolazi do zagušenja i pucanja veze

 

Evo ovaj imam ja. Hvata mi po cijelom stanu i bližoj okolici (ima unutarnju antenu) i ima Hotspot mogućnost (testirao sam je)

 

https://www.nabava.net/routeri/mikrotik-rb951ui-2hnd-router-cijena-wireless-5x-1gbps-4529131

http://www.plesnistudiovem.com | https://www.robertobilic.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 20:43 (Robi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Router/ wifi access point za kafić

Ne volim preporučati unifi, niti mikrotik jer ljudi misle da je to jednostavno za konfigurirati. Bar ne prosječnim korisnicima. Unifi ima svoje probleme jer trebas softver da bi uopce pristupio konfiguraciji, dok mikrotik je sve samo ne user friendly. Ako je netko tko ide istraživati i igrati se, tog sigurno neće obeshrabriti par riječi na forumu.

 

UniFi je zamišljen za manage velike mreže i di je sva oprema od ubnt, routeri switchevi, ap.. i to sve iz unifi linije. Dok je mikrotik malo preblizu "metalu", jer iako možeš napraviti svašta s njim, zahtjeva razinu stručnosti i razumjevanja koncepta kao packet flow

 

I ak bi već uzmo AP za birc uzeo bi stropni ili drugi stropni

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 9:43 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Router/ wifi access point za kafić

Da ne otvaram novu temu, imam t-com router Speedport W 724V u jednoj sobi, sad bi htio spojiti s kablom još jedan router/ap u drugoj sobi al da istovremeno rade switchevi i wireless na oba uređaja. Dal bi to mogao postiči nekim routerom/ap tipa asus rt-ac51u, asus dsl-n12e ili prvo trebam postaviti jedan switch pa onda na switch spojiti jedan ap da dijeli wifi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Router/ wifi access point za kafić

-uzmi router (pravi, s wan portom).. 99% routera ima i AP mod, većina AP ima i router mod, nelogično, često su ap skuplji dok je jedina fizička razlika 4-ili-1 LAN porta + soft (sve je soft, firmware koji omogućuje nešto..). Router u rangu 150+kn će obaviti sve, spojiš modem lan na router wan, imaš dvije odvojene mreže (pošto je tad router unutarnja, može u modemsku, obrnuto ne ako ne dovoliš). Kad je u AP modu, kad je isključen dhcp.. tad je router kao glupi switch/repetitor/ap..

-osim mikrotka (poznat po 'jačem' softu) zgodna ponuda je asusa.. dlink/tplink itd. Routeri ugl nude i više dodatnih opcija npr usb port, pa do tog da mogu biti nas, mediaplayeri itd. a stvar je samo u količini novca :)

-jedina prednost APa je u defaultu ako ti treba AP, resetiraš i 99% radi automatika, jednako vrijedi za router u router modu tj defaulti ako resetiraš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice