Savijet za extender ili ac point.

poruka: 4
|
čitano: 791
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savijet za extender ili ac point.

Ekipo prvo isprike ako tema vec postoji.

 

 

Naime problem je u wifi signalu.

Kuca ima tri etaze (prizemlje prvi kat drugi kat).

Ruter (speedport HT) se nalazi na drugom katu i signala u prizemlju nema nikako a tamo je najpotrebniji.Ruter se zbog telefona i maxtv-a ne moze micat sa drugog kata.

Pokušao sam sa extenderom onim od tp linka sa jednom antenom malo je pomoglo ali ne previse.

Wifi mi potreban za kamere.

 

Moje pitanje glasi koji bi bio najbolji nacin za poboljsat signal dal da uznem neki drugi ruter pa da na njega zakacim neku wifi antenu ili da pokusam sa ac-om sa tri antene?

Bilo kakav savijet je dobrodošao.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savijet za extender ili ac point.

Ako možeš provuć (kroz cjev od TV koaksa ili tel. linija pa čak dimnjakom ako se ne koristi) UTP kabal do prvog kata i prizemlja pa na njih spojiš AP.

Razlika od AP sa jednom antenom naprema AP sa2 ili 3 nije domet koji je čak manji nego kod jedne antene več oni mogu umjesto n150 raditi na n300 modu.

11 godina
offline
Re: Savijet za extender ili ac point.
AF139 kaže...

Ako možeš provuć (kroz cjev od TV koaksa ili tel. linija pa čak dimnjakom ako se ne koristi) UTP kabal do prvog kata i prizemlja pa na njih spojiš AP.

Razlika od AP sa jednom antenom naprema AP sa2 ili 3 nije domet koji je čak manji nego kod jedne antene več oni mogu umjesto n150 raditi na n300 modu.

Zahvaljujem se na odgovoru i savijetu budem pokušao.

Fora je u tome da mora signal biti jak oko cijele kuce zbog tih dviju kamera koje bi se nalazile ispred i iza kuce.

Budem nekak provukao kabel pa ga spojio na ac.

Dal bi onda bilo ok da stavim nekakvu jacu antenicu na taj ac?

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
16 godina
moderator
offline
Re: Savijet za extender ili ac point.

Možeš probati i s powerline adapterima ako ne možeš provući kabel. Jedan u prizemlju (tu bi možda mogao iskoristiti WiFi extender u AP načinu rada, ako taj može tako raditi), jedan na drugom katu (na tog spajaš router-modem od ISP-a), a po potrebi treći na prvom katu.

 

Eventualno još jedno rješenje bilo bi ti neki mesh sustav, recimo Ubiquity Amplifi s routerom i dva satelita, samo što to košta preko 2000 kuna.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice