Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

poruka: 7
|
čitano: 1.944
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

Pozdrav! Nadam se da ne ponavljam već negdje raspravljenu temu. Pregledao sam teme sličnih naslova ali nigdje nije situacija slična mojoj pa otvaram novu temu.

Dakle, prije par dana sam prešao s B-neta na Iskon. Na B-netu sam imao paket sa 100Mbps download i 15Mbps upload i sve je radilo ok. Na Iskonu sam ugovorio sličan paket, sa 70-100Mbps downloadom i 35-50Mbps uploadom. Nakon prelaska na Iskon upload mi se umjesto 50Mbps pokazao svega 0,5Mbps! Zvao sam tehničku službu i majstor je došao i zamijenio router, ali problem se nastavio. Na kraju je ustanovio da je problem zapravo do mog PC-a, budući da je kad je spojio laptop na router tim istim kabelom imao normalan 50Mbps upload. E sad, zanima me kako je moguće da isti komp spojen istim kablom na router, preko B-neta ima normalan upload a preko Iskona jedva da ima uploada?!? Mislim, uvijek postoji mogućnost da je krepala LAN kartica ali onda valjda ne bih uopće ni imao interneta... Može li biti do drivera? Ili npr. da su LAN kartica od kompa i Iskonov router na neki način nekompatibilni? Ili možda samo trebam promijeniti neke postavke? Hvala na svakoj sugestiji!

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

prvo se uvjeri da je upload zbilja tako malen. Npr odes na speedtest.net pa testiras. Ne znam sto uploadas, ali ako se radi o torrentima, moguce da leecheri ne vuku maks brzinom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

Naravno da sam provjerio na speedtestu, više puta. Kako sam napisao, bio mi je i tehničar iz Iskona i ustanovio da je riječ o mom kompu jer drugi laptop spojen istim tim kablom ima normalan upload. 

15 godina
online
Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

-može li biti do drivera? -može. može do bilo čega, sve je soft, kvar, malware.. ili postavke, rezultat je isti.

-što je konkretno? Ako ti uz PC to ne možeš otkriti, tad ne možemo ni mi (jer znamo samo ono što napišeš).. možda driver, kabel nije ako radi na drugom.. a može biti konektor-spoj itd.

 

-što god bilo, kvar HWa ili SW problem/driver/postavka/malware.. klasična eliminacija, bootaš npr neku linux distru, vidiš, ako radi znači da ja HW ispravan. Ako otkriješ konkretan uzrok, fixaš, pa do clean installa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

Thnx! 

6 godina
protjeran
offline
Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

U kojem to gradu BNET koristi TCom infastrukturu (optiku) odn. Iskonovu ?

Kod mene u Osijeku BNEt je davno proveo svoju mrežu, no može da bidne, ne znam... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 23:04 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šugav upload na Iskonu, ali samo preko PC-a

I ja nedavno presao na Iskon, pa da se pohvalim :)

 

and the heavens shall tremble
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice