VIP optika - 500/120 - spor download

poruka: 58
|
čitano: 24.242
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Neki dan sam prešao na optiku gdje imam 500/120 Mbit i sve šljaka osim torrenta. Naime, download speed kod torrenata je nekih 1-2Mb/s sa pristojnim brojem seedera, nekad 3-4 Mb/s.
Brzina na speedtestovima je tu negdje, čak i malo viša od ove navedene.
Port je otvoren tako da to nije problem.
Što se tiče samih postavki u uTorrentu, ništa nisam mijenjao, sa prethodnih 20Mbit koje sam imao je sve išlo na ful ovisno o seederima. Jedino sam jučer stavio disk cache na maksimalnih 1800 Mb.
Ne znam zbilja u čemu bi mogao biti problem.
Utorrent je dodan u firewallu tako da ni to ne bi trebao biti problem. Probao sam skinuti nekoliko fileova na ssd ali identična stvar, ne znam zbilja.
Static IP je također postavljem.
Eventualno ako možda treba neku opciju disableati/enableati u postavkama rutera.
Ruter je Huawei HG8245.

Što se tiče opcija pod security tabom jedino što je enableano je "Prevent ICMP redirection attack:".
Ove opcije su isključene:
Prevent SYN flood attack
Prevent ICMP echo attack
Prevent LAND attack
Prevent Smurf attack
Prevent WinNuke attack

U browseru download normalno ide 45-60 Mb/s.

Vidio sam da kolege forumaši sa PC ekspert foruma sa VIP-ovom optikom na torrentima normalno postižu 60Mb/s.

Već sam stvarno očajan i unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Da li igdje dobijas puni download/upload speed?

Pokusaj download/upload obavit preko ftp-a ili recimo https://speed.hetzner.de/ ili https://bwm.carnet.hr/

Vidi koje ti to brzine daje.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Možda ti je VPN spor.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Neki dan sam prešao na optiku gdje imam 500/120 Mbit i sve šljaka osim torrenta. Naime, download speed kod torrenata je nekih 1-2Mb/s sa pristojnim brojem seedera, nekad 3-4 Mb/s.
Brzina na speedtestovima je tu negdje, čak i malo viša od ove navedene.
Port je otvoren tako da to nije problem.
Što se tiče samih postavki u uTorrentu, ništa nisam mijenjao, sa prethodnih 20Mbit koje sam imao je sve išlo na ful ovisno o seederima. Jedino sam jučer stavio disk cache na maksimalnih 1800 Mb.
Ne znam zbilja u čemu bi mogao biti problem.
Utorrent je dodan u firewallu tako da ni to ne bi trebao biti problem. Probao sam skinuti nekoliko fileova na ssd ali identična stvar, ne znam zbilja.
Static IP je također postavljem.
Eventualno ako možda treba neku opciju disableati/enableati u postavkama rutera.
Ruter je Huawei HG8245.

Što se tiče opcija pod security tabom jedino što je enableano je "Prevent ICMP redirection attack:".
Ove opcije su isključene:
Prevent SYN flood attack
Prevent ICMP echo attack
Prevent LAND attack
Prevent Smurf attack
Prevent WinNuke attack

U browseru download normalno ide 45-60 Mb/s.

Vidio sam da kolege forumaši sa PC ekspert foruma sa VIP-ovom optikom na torrentima normalno postižu 60Mb/s.

Već sam stvarno očajan i unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

 slican problem sam imao i ja...koristio sam jako dugo utorrent, al uvijek su to bile manje brzine jos na bakru dok sam bio...i kad sam dobio optiku, nece veca brzina od 5 Mb/s, na kraju kad sam instalirao vuzee(tak nesto drugi bittorrent client) brznila je skocila preko 30 Mb/s , probaj promijenit program...odavno je utorrent pregazilo vrijeme

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 0:45 (dado16).
12 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
sandokan111 kaže...

Da li igdje dobijas puni download/upload speed?

Pokusaj download/upload obavit preko ftp-a ili recimo https://speed.hetzner.de/ ili https://bwm.carnet.hr/

Vidi koje ti to brzine daje.

 Na prvom linku mi je povukao download 35-55 Mb/s na fileu od 10Gb.

Carnetov speed pokazuje 495.55 Mb/s a up je 104.54 Mb/s... Varira od testa do testa.

191x7 kaže...

Možda ti je VPN spor.

 VPN ne koristim.

dado16 kaže...
big smoke kaže...

Neki dan sam prešao na optiku gdje imam 500/120 Mbit i sve šljaka osim torrenta. Naime, download speed kod torrenata je nekih 1-2Mb/s sa pristojnim brojem seedera, nekad 3-4 Mb/s.
Brzina na speedtestovima je tu negdje, čak i malo viša od ove navedene.
Port je otvoren tako da to nije problem.
Što se tiče samih postavki u uTorrentu, ništa nisam mijenjao, sa prethodnih 20Mbit koje sam imao je sve išlo na ful ovisno o seederima. Jedino sam jučer stavio disk cache na maksimalnih 1800 Mb.
Ne znam zbilja u čemu bi mogao biti problem.
Utorrent je dodan u firewallu tako da ni to ne bi trebao biti problem. Probao sam skinuti nekoliko fileova na ssd ali identična stvar, ne znam zbilja.
Static IP je također postavljem.
Eventualno ako možda treba neku opciju disableati/enableati u postavkama rutera.
Ruter je Huawei HG8245.

Što se tiče opcija pod security tabom jedino što je enableano je "Prevent ICMP redirection attack:".
Ove opcije su isključene:
Prevent SYN flood attack
Prevent ICMP echo attack
Prevent LAND attack
Prevent Smurf attack
Prevent WinNuke attack

U browseru download normalno ide 45-60 Mb/s.

Vidio sam da kolege forumaši sa PC ekspert foruma sa VIP-ovom optikom na torrentima normalno postižu 60Mb/s.

Već sam stvarno očajan i unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

 slican problem sam imao i ja...koristio sam jako dugo utorrent, al uvijek su to bile manje brzine jos na bakru dok sam bio...i kad sam dobio optiku, nece veca brzina od 5 Mb/s, na kraju kad sam instalirao vuzee(tak nesto drugi bittorrent client) brznila je skocila preko 30 Mb/s , probaj promijenit program...odavno je utorrent pregazilo vrijeme

 Probao sam skinuti qbittorrent i maksimalno mi je povuklo 12Mb/s.

Stvarno ne znam koje bi više moglo biti rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 13:16 (big smoke).
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...
sandokan111 kaže...

Da li igdje dobijas puni download/upload speed?

Pokusaj download/upload obavit preko ftp-a ili recimo https://speed.hetzner.de/ ili https://bwm.carnet.hr/

Vidi koje ti to brzine daje.

 Na prvom linku mi je povukao download 35-55 Mb/s na fileu od 10Gb.

Carnetov speed pokazuje 495.55 Mb/s a up je 104.54 Mb/s... Varira od testa do testa.

191x7 kaže...

Možda ti je VPN spor.

 VPN ne koristim.

dado16 kaže...
big smoke kaže...

Neki dan sam prešao na optiku gdje imam 500/120 Mbit i sve šljaka osim torrenta. Naime, download speed kod torrenata je nekih 1-2Mb/s sa pristojnim brojem seedera, nekad 3-4 Mb/s.
Brzina na speedtestovima je tu negdje, čak i malo viša od ove navedene.
Port je otvoren tako da to nije problem.
Što se tiče samih postavki u uTorrentu, ništa nisam mijenjao, sa prethodnih 20Mbit koje sam imao je sve išlo na ful ovisno o seederima. Jedino sam jučer stavio disk cache na maksimalnih 1800 Mb.
Ne znam zbilja u čemu bi mogao biti problem.
Utorrent je dodan u firewallu tako da ni to ne bi trebao biti problem. Probao sam skinuti nekoliko fileova na ssd ali identična stvar, ne znam zbilja.
Static IP je također postavljem.
Eventualno ako možda treba neku opciju disableati/enableati u postavkama rutera.
Ruter je Huawei HG8245.

Što se tiče opcija pod security tabom jedino što je enableano je "Prevent ICMP redirection attack:".
Ove opcije su isključene:
Prevent SYN flood attack
Prevent ICMP echo attack
Prevent LAND attack
Prevent Smurf attack
Prevent WinNuke attack

U browseru download normalno ide 45-60 Mb/s.

Vidio sam da kolege forumaši sa PC ekspert foruma sa VIP-ovom optikom na torrentima normalno postižu 60Mb/s.

Već sam stvarno očajan i unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

 slican problem sam imao i ja...koristio sam jako dugo utorrent, al uvijek su to bile manje brzine jos na bakru dok sam bio...i kad sam dobio optiku, nece veca brzina od 5 Mb/s, na kraju kad sam instalirao vuzee(tak nesto drugi bittorrent client) brznila je skocila preko 30 Mb/s , probaj promijenit program...odavno je utorrent pregazilo vrijeme

 Probao sam skinuti qbittorrent i maksimalno mi je povuklo 12Mb/s.

Stvarno ne znam koje bi više moglo biti rješenje.

 jesi ga ispravno konfigurirao....da dopustis vise seedera da ti mogu seedat

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

 Probao sam skinuti qbittorrent i maksimalno mi je povuklo 12Mb/s.

Stvarno ne znam koje bi više moglo biti rješenje.

 

Pa jesi siguran da seederi mogu isporučit više od toga ?

Sad je očito bolje nego sa utorrent, probaj na nekom privatnom trackeru nać torrent sa par boxeva u seederima i vidi koliko je max.

 

9 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Na prvom linku mi je povukao download 35-55 Mb/s na fileu od 10Gb.

Carnetov speed pokazuje 495.55 Mb/s a up je 104.54 Mb/s... Varira od testa do testa.

 Dobro znaci pipa je otvorena.

Koji OS koristis? Nesto ti koci brzinu na torentima, ili nema dovoljno seedera. Vidi jedan od ovih high seeder linux distroa http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/ ili https://btguard.com/test.torrent

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 14:30 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
Upravo to sto su kolege rekli, probaj sa tim novim clientom torrenta, pokrenit neki sa visokim brojem seedera. i samo konfiguriraj da mozes skidati datoteke vise od tipa 50 seedera, stoji ti to u opcijama
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download

Što se tiče OS-a, koristim Windows 10 64 bit.
Sa qbittorrentom sam na javnom torrentu sa velikim brojem seedova dobio maksimalno 12Mb/s, više od toga nije povuklo.

Ne znam koju sam opciju u Utorrentu ugasio ili upalio pod disk cache ali sad imam problema sa freezom utorrenta.
Cache size je stavljen na 1799 Mb.
Rečeno mi je da probam maknuti kvačicu sa "apply rate limit to uTP connections" pod bandwith tabom ali ni to nije pomoglo što se tiče brzine.

Ako ograničim upload na recimo 5 kb/s, utorrent normalno funkcionira ali čim stavim na 0, konstantno se zamrzava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 17:35 (big smoke).
10 godina
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Probaj onu staru verziju utorrenta, mislim da je bila 2.2.1 ili tako nešto. Sjećam se da čim bi se utorrent updateao na neku noviju verziju odmah bi stvarao probleme. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Što se tiče OS-a, koristim Windows 10 64 bit.
Sa qbittorrentom sam na javnom torrentu sa velikim brojem seedova dobio maksimalno 12Mb/s, više od toga nije povuklo.

Ne znam koju sam opciju u Utorrentu ugasio ili upalio pod disk cache ali sad imam problema sa freezom utorrenta.
Cache size je stavljen na 1799 Mb.
Rečeno mi je da probam maknuti kvačicu sa "apply rate limit to uTP connections" pod bandwith tabom ali ni to nije pomoglo što se tiče brzine.

Ako ograničim upload na recimo 5 kb/s, utorrent normalno funkcionira ali čim stavim na 0, konstantno se zamrzava.

 Opet si se vratio na utorrent , kazem ti odjebi taj program za sva vremena jer je full loš zadnjih par godina....javni torrent pa nije ni cudo, ja neznam jel mi bilo koji javni torrent iskorištava full potencijal moje brzine....Aj fino private tracker nadi, ak ga nemas poslat cu ti invite pa tamo isprobaj..

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Nemojte pričati bedastoće za uTorennt klijent.

Radi isto kao i BitLord, BitComet, QBittorent i sl.

 

Pretpostavljam da je problem kod providera koji moguće blokira veći seed i leech kod manipulacije torrentima ili je problem s routerom ili loše podešen Torrent klijent.

 

Idi na public tracker na torrent gdje je veliki seed i isprobaj bilo koji torrent klijent.

Ako su ispravno podešeni svi će skidati max "dostupnom" brzinom.

Poneki kao bitcomet će vam prikazivati da skidate 10% većom brzinom nego što realno skidate.

 

Nema tu magije.

Svaki torrent klijent je programski jednostavan komad softvera koji ne utječe na brzine ako je pravilno podešen i ako su svi ostali parametri OK.

Da, JA osobno JA !
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
Anđeo bez falinge kaže...

Nemojte pričati bedastoće za uTorennt klijent.

Radi isto kao i BitLord, BitComet, QBittorent i sl.

 

Pretpostavljam da je problem kod providera koji moguće blokira veći seed i leech kod manipulacije torrentima ili je problem s routerom ili loše podešen Torrent klijent.

 

Idi na public tracker na torrent gdje je veliki seed i isprobaj bilo koji torrent klijent.

Ako su ispravno podešeni svi će skidati max "dostupnom" brzinom.

Poneki kao bitcomet će vam prikazivati da skidate 10% većom brzinom nego što realno skidate.

 

Nema tu magije.

Svaki torrent klijent je programski jednostavan komad softvera koji ne utječe na brzine ako je pravilno podešen i ako su svi ostali parametri OK.

 Ne pricam bedastoce, govorim iz vlastitog iskustva....provider nije problem jer sam zaposlenik vipneta i ne blokiramo ništa oko toga....Public tracker i sa velikim seedom ne garantira brzinu ako nije dobro konfiguriran torrent klijent, i stim da na public nece biti instant velika brzina, nego se kroz odredeno vrijeme popne do full brzine, tak meni barem(osim ako je full dobar)....

 

I ponavljam sto se tice zadnje recenice, nije svaki torrent klijent samo komad softvera...utjece na brzinu i sam sam se uvjerio u to...

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
dado16 kaže...

 I ponavljam sto se tice zadnje recenice, nije svaki torrent klijent samo komad softvera...utjece na brzinu i sam sam se uvjerio u to...

Sorry, nisam mislio nikoga uvrijediti s tim "bedastoćma" niti je bitno radiš li u Vipu ili si developer u Microsoftu.

 

Kod mene svaki torrent klijent radi isto i jednostavan je komad softvera, složio se ti s tim ili ne.

Pitaj bilo kojega programera, reći će ti što i ja.

Problem NIJE u Utorrent klijentu ako je pravilno podešen.

 

lp

Da, JA ! Osobno i lično.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 19:39 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
Anđeo bez falinge kaže...
dado16 kaže...

 I ponavljam sto se tice zadnje recenice, nije svaki torrent klijent samo komad softvera...utjece na brzinu i sam sam se uvjerio u to...

Sorry, nisam mislio nikoga uvrijediti s tim "bedastoćma" niti je bitno radiš li u Vipu ili si developer u Microsoftu.

 

Kod mene svaki torrent klijent radi isto i jednostavan je komad softvera, složio se ti s tim ili ne.

Pitaj bilo kojega programera, reći će ti što i ja.

Problem NIJE u Utorrent klijentu ako je pravilno podešen.

 

lp

 Naglasio sam to jer si spomenio da isp mozda blokira, pa to mogu sasvim sigurno reci da nije problem...(iz tog razloga je bitno jel radim ili ne)

 

Slozio bi se da nisam imao sam tih problema, i sam znam na koji nacin funkcionira program, ali nesto ne stima u utorrentu vec zadnjih godinu dana....

Ja slobodno mogu snimiti video i pokrijepiti da vidis kad skida nekim drugi torrent klijentom i kad skidam utorrent klijentom da mi je razlicita brzina, ista konfiguracija..

 

Mozda je do mene, al gle imamo sad jos jednog tu kolegu sa slicnim problemom....Nek isproba sve solucije i moje i tvoje, pa nadam se da cemo kolegi pomoci :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download

Torrent klijent može utjecati na brzinu preuzimanja jer nisu svi torrent klijenti isti i neki ne podržavaju sve novije protokole. uTorrent je preporučeno izbjegavati jer su ga unakazili oglasima, čak je i neko vrijeme dolazi s BitCoin minerom. qBittorrent nema nikakvih oglasa i odličan je.

6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
Marko :D kaže...

Torrent klijent može utjecati na brzinu preuzimanja jer nisu svi torrent klijenti isti i neki ne podržavaju sve novije protokole. uTorrent je preporučeno izbjegavati jer su ga unakazili oglasima, čak je i neko vrijeme dolazi s BitCoin minerom. qBittorrent nema nikakvih oglasa i odličan je.

Utorrent koristi još uvijek 80% korisnika torrent privatnih siteova i svima i najnovija izdanja rade kao i meni, bez problema.

Ne treba skidati novije verzije samo zbog oglasa, pa sam na 2.1.0 verziji koja ih nema, no klijent radi besprijekorno i kolegama s trackera koji imaju najnovije verzije.

vidim im po brzinama skidanja, tako da ne ponavljam što već rekoh.

qBittorent skida potpuno isto kao i Utorrent...

 

Da, JA ! Osobno i lično.
12 godina
offline
VIP optika - 500/120 - spor download

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ?

 

 

 

 

 E to je vec pomak, onda znamo di je problem...budem ja skinio qbittorrent pa vidio kak da konfiguriras....sto se tice piratebaya, tu si preko onog magnet torrenta najvjerojatnije stisnuo da ti skida, i tu i meni pokazuje downloading metadata...Taj se problem pojavljuje kod nekoliko torrent klijenata.... inace imas stranice magnet 2 torrent i preko toga konvertiraj u torrent i pokreni i radit ce ti

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download

Brkaš Mb - megabit i MB - megabajt. 1 MB ima 8 Mb. Dakle, ako skidaš nešto brzinom od 55 MB/s, zapravo skidaš 440 Mb/s što je ok brzina s obzirom da plaćaš 500/120.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 20:25 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ? 

 Kad skidaš nešto, otvori task manager i pogledaj koliko tamo megabita piše po Ethernet jer se vrlo često brza MB i Mb, ne samo kod korisnika već i neki programi imaju problem s time.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ?

 

 

 

 

danas poslije podne...ću ti poslati postavke za Qbittorent, ponavljam, ići će bez problema ako je sve OK s mrežom i ostalim a da sad ne nabrajam već 1000000000 puta rečeno na 100 foruma i trackera.

skidam od 2001 pa mislim da imam nekakvo malo znanje.

za skidanje s piratbay kofiguriraj BitComet koji odlično podnosi razne konfige magneta a tu Qbittorent kašlje.

Qbittorent ti je odličan za privatne trackere kao i uTorrent, a za public je neprehebiv BitComet. BitComet je opet neprikladan za privatne trackere jer ćeš upasti u problem vraćanja odn slanja skinutih datoteka.

ako ti smetaju reklame na novom, skini stariju verziju uTorrenta, ako misliš s njim skidati jer radi besprijekorno i na privatnim i na public trackerima.

nema tu puno filozofije.

filozofija nastaje kad nešto ne štima na relaciji provider:router>vatrozid>konfiguracija klijenta>portforward u routeru i sl.

 

 

Da, JA ! Osobno i lično.
16 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
Ja na javnim trekerima nikad ne povucem punu brzinu. Imam optiku i 130 megabita mi je pusteno. Dok skidam sa Steama brzina mi je nekakvih 16 megaBajta u sekundi. Torrenti max kaj sam videl je bilo 7 megaBajta. Play store od googla mi povuce cca 10 megaBajta dok skidam velike igre (nije limitirano wifijem). Stel sam uzeti i vece brzine ali kolko vidim ne isplati se bas nekaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
ukay1000 kaže...
Ja na javnim trekerima nikad ne povucem punu brzinu. Imam optiku i 130 megabita mi je pusteno. Dok skidam sa Steama brzina mi je nekakvih 16 megaBajta u sekundi. Torrenti max kaj sam videl je bilo 7 megaBajta. Play store od googla mi povuce cca 10 megaBajta dok skidam velike igre (nije limitirano wifijem). Stel sam uzeti i vece brzine ali kolko vidim ne isplati se bas nekaj.

 

Ja bih iskreno mijenjao box za kućnih 100/20 Mbit/s, no ko me šta pita kad je to nemoguće i imam ušljivi turbo 30 vdsl.

Zato box+kodi i Bog te veselio.

Ne znam kako vi ne možete izvuć maximum sa torrentima kad je skoro na svakom dobrom torrentu desetke box usera.

O stranim trackerima da i ne govorimo.

15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
ukay1000 kaže...
Ja na javnim trekerima nikad ne povucem punu brzinu. Imam optiku i 130 megabita mi je pusteno. Dok skidam sa Steama brzina mi je nekakvih 16 megaBajta u sekundi. Torrenti max kaj sam videl je bilo 7 megaBajta. Play store od googla mi povuce cca 10 megaBajta dok skidam velike igre (nije limitirano wifijem). Stel sam uzeti i vece brzine ali kolko vidim ne isplati se bas nekaj.

 Uvijek se isplati veca brzina, ja imam 220/120 , i uvijek mi skida cca od 25 do 30 mb/s....Bit je da se izbjegavaju public torrenti i to je to....

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
protjeran
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
dado16 kaže...

 Uvijek se isplati veca brzina, ja imam 220/120 , i uvijek mi skida cca od 25 do 30 mb/s....Bit je da se izbjegavaju public torrenti i to je to....

 

Više je uvijek bolje.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
dado16 kaže...

 Uvijek se isplati veca brzina, ja imam 220/120 , i uvijek mi skida cca od 25 do 30 mb/s....Bit je da se izbjegavaju public torrenti i to je to....

 Koji provajder nudi 220/120?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
JozoBozo121 kaže...
dado16 kaže...

 Uvijek se isplati veca brzina, ja imam 220/120 , i uvijek mi skida cca od 25 do 30 mb/s....Bit je da se izbjegavaju public torrenti i to je to....

 Koji provajder nudi 220/120?

 T-com, 200/100, ali ne filtrira dobro brzinu pa dobijam više...pocne skidat sa 500 pa se spusti na 220 mbps(takoder i za upload), i tak stoji...tak da je ocito mal više pušteno

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 13:32 (dado16).
12 godina
offline
Re: VIP optika - 500/120 - spor download
dado16 kaže...
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ?

 

 

 

 

 E to je vec pomak, onda znamo di je problem...budem ja skinio qbittorrent pa vidio kak da konfiguriras....sto se tice piratebaya, tu si preko onog magnet torrenta najvjerojatnije stisnuo da ti skida, i tu i meni pokazuje downloading metadata...Taj se problem pojavljuje kod nekoliko torrent klijenata.... inace imas stranice magnet 2 torrent i preko toga konvertiraj u torrent i pokreni i radit ce ti

 Može, hvala.

Marko :D kaže...

Brkaš Mb - megabit i MB - megabajt. 1 MB ima 8 Mb. Dakle, ako skidaš nešto brzinom od 55 MB/s, zapravo skidaš 440 Mb/s što je ok brzina s obzirom da plaćaš 500/120.

 Da, bio sam umoran i uopće nisam skužio sam da sam krivo napisao mjerne jedinice. Povuklo je oko 55MB/s sa privatnog trackera.

JozoBozo121 kaže...
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ? 

 Kad skidaš nešto, otvori task manager i pogledaj koliko tamo megabita piše po Ethernet jer se vrlo često brza MB i Mb, ne samo kod korisnika već i neki programi imaju problem s time.

 Može, javim kad dođem doma.

Anđeo bez falinge kaže...
big smoke kaže...

Probao sam povući jedan torrent sa IPTorrentsa koristeći qbittorrent i povuklo je 55 Mb/s, qbitorrent prikazuje da je prosjek 51.3 Mb/s. Probati ću još sa Iptorrentsa skinuti par fileova pa ćemo vidjeti da li je problem riješen.

Jedino imam problema sa torentima sa piratebaya jer nikako da krene down, piše samo "downloading metadata" i stoji sve na 0%.

Kada odseedam budem downgradeao na 2.2.1 pa ćemo vidjeti da li se isti problem i tamo pojavljuje.

 

Može li samo netko postati optimalne postavke za qbitorrent ?

 

 

 

 

danas poslije podne...ću ti poslati postavke za Qbittorent, ponavljam, ići će bez problema ako je sve OK s mrežom i ostalim a da sad ne nabrajam već 1000000000 puta rečeno na 100 foruma i trackera.

skidam od 2001 pa mislim da imam nekakvo malo znanje.

za skidanje s piratbay kofiguriraj BitComet koji odlično podnosi razne konfige magneta a tu Qbittorent kašlje.

Qbittorent ti je odličan za privatne trackere kao i uTorrent, a za public je neprehebiv BitComet. BitComet je opet neprikladan za privatne trackere jer ćeš upasti u problem vraćanja odn slanja skinutih datoteka.

ako ti smetaju reklame na novom, skini stariju verziju uTorrenta, ako misliš s njim skidati jer radi besprijekorno i na privatnim i na public trackerima.

nema tu puno filozofije.

filozofija nastaje kad nešto ne štima na relaciji provider:router>vatrozid>konfiguracija klijenta>portforward u routeru i sl.

 

 

Ne bih znao koji je razlog ali izgleda da se problem nalazi u samom torrent klijentu.

Kažem, čim odseedam ovo šta mi je ostalo staviti ću 2.2.1 verziju pa ćemo vidjeti je li ima kakvog poboljšanja, ako ne, ostati ću na qbittorentu.

Reklo mi je već par ljudi da im se dogodio identičan problem i jedino što im je pomoglo je promjena klijenta. Što se tiče port forwarda i firewalla kažu da je sve poštelano kako treba biti a sad, iz kojeg razloga je bio problem u klijentu, ne znaju ni oni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice