WiFi bzina

poruka: 2
|
čitano: 934
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
WiFi bzina

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje. Imam optiku od tcom-a i opciju turbo 200 znači brzina 200/100. Ruter je Speedport W 724V Type Ci. Kada spojim laptop na ruter preko kabela brzina je 204/103, ali kada se spajam preko WiFi-a bilo preko laptopa ili preko mobitela brzina nikad ne prelazi više od 85-90 download i 80 upload. Znam da je kabel uvijek brži ali me zanima dali je normalna tolika razlika ili postoje neke postavke kojima se može povećati brzina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: WiFi bzina

moraš imati .. za žicu npr 100mbit-fast nije dovoljan, gbe-1000.. jednako za wlan, neki n-standard, n-a mix (nestandardizirano, 3x n). n ide od 3-do-6 x g (54) dakle do 300mbita, da bi se dva uređaja spojila na nekom standardu, oba moraju podržavati standard. Kupiš svoj router ili AP ili pogledaš postavke i ako je pogrešno, podigneš na n. .. ali, to ovisi i o ostalim uređajima kao mobitel, jer i oni se spajaju i rade promet. Bežično nije konkretno kao žica i može biti bezbroj problema pa i smetnji (automatika spušta brzinu na pouzdanu itd.).

 

btw, nije kabel uvijek brži, pogotovo za router (često je lan na 100, stari switchevi, GBE oprema je dvostruko skuplja, tako da router s wlan-n može bežično biti brži.. ali i nestabilno).

.. ako ubaciš takav router (lan 100mbps) tad će to biti ograničenje, tj tad bi to bilo usko grlo i imao bi istu brzinu kao i sad. Mora biti 1000mbps na lan portu ili neki od n standarda, jer tako se određuje brzina connecta, ne samo žica :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 11:33 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice