Windows 10 hotspot abnormalan lag (ping)

poruka: 4
|
čitano: 973
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 hotspot abnormalan lag (ping)

Pozz ljudi, imam jedan čudan problem, imam jedno računalo koje je smješteno u studenskome domu, zbog činjanice da je domski wifi zakrčen preko dana ping u online igramabude užasan i nije baš igrivo, jedno rješenje bi bilo da se prikačin kabelom ali ot nije moguće jer nije moja soba pa su svi priključi zauzeti.

Rješenje koje mi je palo na pamet je da kupim vlasniku sobe wifi adapter pa da mi on sharea net preko win 10 hotspota (to računalo je spojena na net žicon i ima odličan ping).

Rješenje ne radi baš - meni opet laga ALI samo s vremena na vrijeme i to kada laga nema nikakvog uzroka, nema veze skida li nešto računalo na koje sam spojen ili ne koristi vezu na net opće (osim shareanja) meni s vremena na vrijeme laga užasno, znali itko kako ovo riješiti?

 

Dodatni info:

Oba kompa imaju PCI-e mrežne koje imaju propusnost do 150Mbps

Kompovi su 40-ak cm jedan od drugoga, u istoj prostoriji

Komp koji sharea internet ima konstantu vezu od oko 90Mbps bez ikakvog laga, čak i kad meni laga

Komp koji sharea ima Quad core proc, čija razina opterećenja ne utječe na hotspot

Količina "izrabljivanja" neta ne utječe na ping

Oba kompa imaju dograđene drivere za wifi kartice i updatean windows

Ukoliko se spojin na wifi hotspot sa mobitela, ne laga mi nimalo ali to mi je pre skupo

Zna biti perioda od tipa 4-5 sati gdje internet bude savršen, pa iza toga počme užasno lagat, bez ikakvog očitog uzroka...

 

 

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 hotspot abnormalan lag (ping)

Itko?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 hotspot abnormalan lag (ping)

Nisam citao sve. Spoji se mobitelom na wifi i onda preko mobitela share internet na drugi pc. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 hotspot abnormalan lag (ping)

Za vezu na 40cm udaljenosti se moglo uzeti mrežnu LAN karticu 100/10 u prvo računalo i spojiti se kablom na drugo računalo (bridge) i u netvork podesiti da djeli net.

To kad ti laga je vjerovatno neki smartfon u istoj sobi na istom wifi kanalu surfa...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice