WLAN na bnetu

poruka: 39
|
čitano: 30.676
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

Pozdrav,

 

imam bnetov internet preko zicanog modema. Imam gigaset sx763 od tcoma i zelio bih ih spojiti tako da imam bnetov internet preko wlana. Receno mi je da je to moguce,ali ja nemam pojma kako to napraviti.

 

Molio bih nekog tko zna da objasni kako se to radili ili ako vec ima negdje opisano da posta link.

 

Unaprijed Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
WLAN na bnetu
Windows 7 SP4
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
Windows 7 SP4 kaže...

  je tamo ce mu sigurno pisat

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
14 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu
freez007 kaže...

Pozdrav,

 

imam bnetov internet preko zicanog modema. Imam gigaset sx763 od tcoma i zelio bih ih spojiti tako da imam bnetov internet preko wlana. Receno mi je da je to moguce,ali ja nemam pojma kako to napraviti.

 

Molio bih nekog tko zna da objasni kako se to radili ili ako vec ima negdje opisano da posta link.

 

Unaprijed Hvala!

uglavnom, da li ćeš uspjeti neznam, bnet ima one scientific atlanta routere ( i iz moga iskustva su promašaj ), no iskreno, mislim da bi najbolje bilo da nazove službu za korisnike -  062 100 101 i oni ti  moraju pomoći u roku od 15 minuta, ili šalju tehničara (besplatno) jedino ga se mora čekati par dana.. al, ajd.  

 

Iako, velika je vjerojatno da ćeš samo morati spojiti ruter sa kompoim i dalje na kabal od bneta i da sve radi kako treba

Windows 7 SP4 kaže...

to ti je kao da si mu dao jabuku a on te pitao bananu -.-

42
16 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

Ne jer tcomovi modemi imaju adsl modem unutra. Treba ti router sa wan portom, tipa linksys wrt54gl.

You are already dead!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu

- sx763, ima mogućnost WAN porta (samo LAN-1?), ali ovisi što je ISP napravio u firmwareu (onemogućio?). Možda je potreban originalan firmware.

-Dalje je jednostavno :)

-podesiti IP (da se ne svađa s bnetovim modemom), isključiti DHCP, spojiti na WAN, resetirati bnet ...

na računalu bi automatika (DHCP) trebala sve odraditi, može ručno, gateway i DNS adresa routera ili bnet-modema (isto je, jer ga siemens routa..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
WLAN na bnetu

To bi se dalo otključat, ali dosta je komplicirano, postoji i mogućnost da skuriš modem do kraja. Bolje prodaj toga sx763 i kupi si ovako nešto, nije skupo.

 

http://www.protis.hr/products/details/wireless-router-dlink-dir300/13417

 

Ovo je samo router, ima taj WAN port koji ti treba da ga nakačiš na bnetov modem (atlanta pretpostavljam).

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 10:58 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

Moja preporuka, ostavi se tog prepravljanja rutera, i ja sam to radio, i nakraju je svakak delalo, veza pucala i sve, na kraju kupio za 150 kn netgearov ruter na njuškalu i bok. Jednostavno taj ruter nije namjenjen takvom spajanju, nit je rađen da bi radio u takvom načinu rada. Ovaj ruter kaj ti je dao valentin17 ti je dobar ruter, za malu kučnu mrežu i običnog korisnika je i više nego dovoljan. Ako pak imaš više uređaja onda odi na D-Link DIR-635 ili Linksys WRT54GL koji je odličan ruter  


[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 13:25 (hazz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

Hvala na odgovorima.

 

Posto je ocito da je zeznuto za spajati preko jos jednog rutera uzet cu onda wlan.

 

U nbetu njihov wlan kosta 499kn. Pa me zanima da li da njega uzmem ili ima u nekim trgovinama nesto za manje novce? Ako ima koje mi preporucate? Inace wlan bi koristila 2 kompjutera.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: WLAN na bnetu
freez007 kaže...

Hvala na odgovorima.

 

Posto je ocito da je zeznuto za spajati preko jos jednog rutera uzet cu onda wlan.

 

U nbetu njihov wlan kosta 499kn. Pa me zanima da li da njega uzmem ili ima u nekim trgovinama nesto za manje novce? Ako ima koje mi preporucate? Inace wlan bi koristila 2 kompjutera.

 

Hvala!

Uzimat taj njihov je dosta skuplje i nepotrebno, možeš uzet ovaj kaj sam ja preporučil u postu prije, ako oćeš nešto bolje  i naprednije onda uzmi ovaj Linksys kaj je preporučil Hazz. Na njega onda staviš dd-wrt firmware pa dobiješ par dobrih mogućnosti.

 

EDIT: Bilo kojega uzel, nakačiš ga na bnetov modem i gotov si.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 14:20 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu
Valentin17 kaže...
freez007 kaže...

Hvala na odgovorima.

 

Posto je ocito da je zeznuto za spajati preko jos jednog rutera uzet cu onda wlan.

 

U nbetu njihov wlan kosta 499kn. Pa me zanima da li da njega uzmem ili ima u nekim trgovinama nesto za manje novce? Ako ima koje mi preporucate? Inace wlan bi koristila 2 kompjutera.

 

Hvala!

Uzimat taj njihov je dosta skuplje i nepotrebno, možeš uzet ovaj kaj sam ja preporučil u postu prije, ako oćeš nešto bolje  i naprednije onda uzmi ovaj Linksys kaj je preporučil Hazz. Na njega onda staviš dd-wrt firmware pa dobiješ par dobrih mogućnosti.

 

EDIT: Bilo kojega uzel, nakačiš ga na bnetov modem i gotov si.

 

Znaci te koje si stavio spajam na njohov modem,sta nema neki koji bi spojio direkt na kabal,pa da nemam njihov modem(nevidim smisao da kupim wlan i onda da jos njima placam taj zicani modem)?

14 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

U hrvatskoj nema, a i ti njihovi modemi su posebno konfiguirani od strane B-neta, tako da moraš imat taj modem kao i svi mi kaj imamo B-net, ili uzmi ruter od njih.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
WLAN na bnetu

Zašto se zamaraš s tim, uzmi neki od ovih modema, nakačiš ga na modem i dobit ćeš puno više mogućnosti nego sa bnetovim wlan uređajem, pogotovo ako uzmeš Linksys.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 16:15 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

evo imaš na njuškalu Linksys WRT54GL za 250 kn malo korištene, a to ti je puno bolji ruter od DIR-300. Pusti ta T-Comova smeča, i kupi normalni ruter

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: WLAN na bnetu
hazz kaže...

evo imaš na njuškalu Linksys WRT54GL za 250 kn malo korištene, a to ti je puno bolji ruter od DIR-300. Pusti ta T-Comova smeča, i kupi normalni ruter

Slažem se.

Valentin
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
freez007 kaže...

U nbetu njihov wlan kosta 499kn. ..

 -dobiješ ga, naravno moraš uzeti ugovor. Razlika je samo za mjesećnu naknadu. (15--30kn)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
WLAN na bnetu

I ja imam isti problem, slučajno imam doma Linksysov router (WRT54GH) i nikako ga ne uspijevam upjevati s Thomsonovim modemom. Sve varijante sam isprobao ali ne ide. Ono što sa sigurnošću znam je da kad spojim router i modem preko WAN/Internet priključka nemam internet uopće. Varijanta kad spojim na LAN priključak rezultira spajanjem na jedno računalo i to je to. Ni u jednom trenutku nisam uspio spojiti dva računala paralelno na Internet. Kada pristupim modemu (192.168.100.1) dobijem Basic postavke, koje nemogu mjenjati. U istim je vidljivo da modem prepoznaje samo jedno računalo (lijepo piše) što me navelo na zaključak da je broj računala koji se mogu istovremeno spojiti na NET ograničen s njihove strane. Još jedna čudna sitnica, IP adresa koja se pridjeljuje računalu (pregledano s naredbom ifconfig) je 109.XXX.XX.XXX unatoč adresi modema 192.168.100.1.

 

Možda je zaključak pogrešan ali mi se čini logičan način kako natjerati korisnika da uzme skuplji uređaj.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: WLAN na bnetu
@ mario, ako imaš t-com onda ti je adresa tomsona 192.168.1.1 pa moraš linksysu promjenit adresu u 192.168.1.x gdje je x broj od 2 do 254, pa tek onda počet podešavat
I don't need sex, T-com fucks me every day
13 godina
online
Re: WLAN na bnetu
mario.L_hr kaže...

I ja imam isti problem, slučajno imam doma Linksysov router (WRT54GH) i nikako ga ne uspijevam upjevati s Thomsonovim modemom. Sve varijante sam isprobao ali ne ide. Ono što sa sigurnošću znam je da kad spojim router i modem preko WAN/Internet priključka nemam internet uopće. Varijanta kad spojim na LAN priključak rezultira spajanjem na jedno računalo i to je to. Ni u jednom trenutku nisam uspio spojiti dva računala paralelno na Internet. Kada pristupim modemu (192.168.100.1) dobijem Basic postavke, koje nemogu mjenjati. U istim je vidljivo da modem prepoznaje samo jedno računalo (lijepo piše) što me navelo na zaključak da je broj računala koji se mogu istovremeno spojiti na NET ograničen s njihove strane. Još jedna čudna sitnica, IP adresa koja se pridjeljuje računalu (pregledano s naredbom ifconfig) je 109.XXX.XX.XXX unatoč adresi modema 192.168.100.1.

 

Možda je zaključak pogrešan ali mi se čini logičan način kako natjerati korisnika da uzme skuplji uređaj.

Jesi stavil linksysa u PPPoE tip konekcije, dal mu IP 192.168.100.2, ugasil DHCP, kod postavljanja PPPoE konekcije upisal user i pass bneta, stavil isti subnet mask? Ovaj bnetov Thomson ne dozvoljava nikakve promjene, ali one nisu niti potrebne, on radi u bridge modu i to se nema kaj dirat. E da DNS servere bneta isto moraš upisat u linksys kao kod mrežne.

 

PC mrežnu podesi ovako TCP/IP: IP-192.168.100.10

                                                     Subnet mask-255.255.255.0

                                               Gataway: 192.168.100.2

                                                     DNS od bneta - traži u google

 

Sljedeće računalo ip 192.168.100.11 itd. sv ostalo isto.

 

EDIT: Kolega je na bnetu, podešava ovako. Mario tvoja teorija pada u vodu.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145293

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 9:34 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
Valentin17 kaže...
mario.L_hr kaže...

I ja imam isti problem, slučajno imam doma Linksysov router (WRT54GH) i nikako ga ne uspijevam upjevati s Thomsonovim modemom. Sve varijante sam isprobao ali ne ide. Ono što sa sigurnošću znam je da kad spojim router i modem preko WAN/Internet priključka nemam internet uopće. Varijanta kad spojim na LAN priključak rezultira spajanjem na jedno računalo i to je to. Ni u jednom trenutku nisam uspio spojiti dva računala paralelno na Internet. Kada pristupim modemu (192.168.100.1) dobijem Basic postavke, koje nemogu mjenjati. U istim je vidljivo da modem prepoznaje samo jedno računalo (lijepo piše) što me navelo na zaključak da je broj računala koji se mogu istovremeno spojiti na NET ograničen s njihove strane. Još jedna čudna sitnica, IP adresa koja se pridjeljuje računalu (pregledano s naredbom ifconfig) je 109.XXX.XX.XXX unatoč adresi modema 192.168.100.1.

 

Možda je zaključak pogrešan ali mi se čini logičan način kako natjerati korisnika da uzme skuplji uređaj.

Jesi stavil linksysa u PPPoE tip konekcije, dal mu IP 192.168.100.2, ugasil DHCP, kod postavljanja PPPoE konekcije upisal user i pass bneta, stavil isti subnet mask? Ovaj bnetov Thomson ne dozvoljava nikakve promjene, ali one nisu niti potrebne, on radi u bridge modu i to se nema kaj dirat. E da DNS servere bneta isto moraš upisat u linksys kao kod mrežne.

 

PC mrežnu podesi ovako TCP/IP: IP-192.168.100.10

                                                     Subnet mask-255.255.255.0

                                               Gataway: 192.168.100.2

                                                     DNS od bneta - traži u google

 

Sljedeće računalo ip 192.168.100.11 itd. sv ostalo isto.

 

EDIT: Kolega je na bnetu, podešava ovako. Mario tvoja teorija pada u vodu.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145293

Probat ću još jednom kad dođem doma.

 

Manje više sam prošao većinu ovoga što si napisao. Ali ako kažeš da je on uspio onda moram pokušati još jednom. Linksysu sam dao IP 192.168.100.10, istina nisam dirao adrese od računala ali prema onome što sam pročitao za Thomsona (u postavkama a potvrdila SZK) isti ima aktivan DHCP.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
online
WLAN na bnetu

OK, ako ti kažu da taj Thomson ima aktivan DHCP onda samo u linksysu ga moraš ugasit, gataway kod podešavanja računala stavi IP od Linksysa (ako neće isprobaj i sa IPem od thomsona). Uključi mac adress clone u linksysu.

 

EDIT: U linksys moraš isto unest DNS servere bneta, kako to ide piše na 7. stranici manuala, to je tamo gdje se i gasi DHCP. DNSa su tamo tri, a bnet ima dva, treći ostavljaš prazan.

 

http://homedownloads.cisco.com/downloads/userguide/WRT54GH_V10_UG_NC-WEB.pdf

 

B net DNS serveri
Primary = 213.149.32.19
Secondary = 213.149.32.20

 

Sažetak:

 

Linksys: IP 192.168.100.2, PPPoE Tip konekcije (user i pass bneta), DHCP off (7. stranica manuala), unest DNS servere bneta (7. stranica manuala), mac adress clone ON.

 

PC 1 Mrežna TCP/IP: IP 192.168.100.10, subnet mask 255.255.255.0, Gataway - IP thomsona ili linksysa isprobat, DNS serveri benta.

 

PC 2 Mrežna TCP/IP: IP 192.168.100.11, ostalo isto kao za PC 1.

 

Javi jel proradilo?

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 11:58 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
Valentin17 kaže...

Javi jel proradilo?

Evo napokon sam uhvatio malo vremena i sredio sve što treba i radi ko bebica i to najviše zahvaljujući tebi.

 

Nadam se da će ovo što ću sada napisati pomoći nekom drugom koji ima sličan problem. Od B.Neta sam dobio kabelski modem marke Thomson. Doma imam Linksysov wireless router WRT54GH (mislim da je ovaj jedan od najjeftinijih koje Linksys prodaje). Ono što je bitno naglasiti da moj router ima WAN/Internet port + 4 Ethernet porta.

 

Postavke sam podesio na slijedeći način:

 

Internet Connection Type:   Automatic Configuration - DHCP

Router IP:                           192.168.100.2 (modem ima IP adresu 192.168.100.1)

Subnet Mask:                    255.255.255.0

Isključio sam DHCP server routera jer je isti uključen kod modema (info B.Net-a)

DNS1:                                 83.139.80.22

DNS2:                                 83.139.104.2

i naravno kod wirelessa je potrebno promjeniti SSID i promjeniti zaštitu u WPA2.

 

(sve ove postavke sam podesio prije spajanja routera i modema)

 

Zatim je potrebno ručno posetirati postavke mrežnih kartica za svako računalo koje se spaja na mrežu. Opisti ću što sam napravio na laptopu (gore su windows 7, na kućnom računalu je Linux). U Control panelu sam kliknuo na wireless network connection zatim na properties. U prozorčiću "This connection uses the folowing items" odabrao sam Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) te zatim kliknuo na properties. Odabrao sam ručno postavljanje IP adrese i DNS-a. Upisao sam slijedeće:

 

IP address:                          192.168.100.xxx (xxx sam mjenjao za svako računalo, počeo sam od 100)

Subnet Mask:                    255.255.255.0

Default gateway:                 192.168.100.2  (IP adresa routera)

 

Preferred DNS server:          83.139.80.22

Alternate DNS server:          83.139.104.2

 

Sada je završeno uređivanje svih postavki. Tek sada slijedi spajanje routera i modema. Modem se spaja na WAN/Internet port routera, računala i oprema (kod mene Asus O!Player) u Ethernet priključke. Nakon toga se resetira modem. Pričeka se podizanje veze i sve radi kao beba.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
mario.L_hr kaže...
..

Nakon toga se resetira modem. Pričeka se podizanje veze i sve radi kao beba.

- greška, ne treba gasiti DHCP na linksys (zato si morao ručno unositi IP na mrežnoj..) jer cable modem nije u mreži nego na WAN portu..

I subnet ne mora biti .100.x, wan port se routa, subnet je stvar izbora, npr. 1.1 i sl.

- također DNSovi, su opcija, uvjek možeš koristiti adresu routera (što bi i DHCP napravio). U slučaju da su dobri DNSovi OK, može i googleov itd.. enivej, kao univerzalno pravilo, router, sve ostalo je izbor. - česta greška (kad prvi put spajaš bnetov modem) što se ne zna za potrebu resetiranja-gašenja (ili kloniranja MACa), pa zato ima svakakvih uputa... koje na kraju i prorade, ali više slučajno. :))

 

-pokušaj sad ponoviti postupak i vidjet ćeš da zapravo problema nema... (osim bnetove politike da to malo oteža).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2011 0:19 (ihush).
13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
ihush kaže...

- greška, ne treba gasiti DHCP na linksys (zato si morao ručno unositi IP na mrežnoj..) jer cable modem nije u mreži nego na WAN portu..

I subnet ne mora biti .100.x, wan port se routa, subnet je stvar izbora, npr. 1.1 i sl.

- također DNSovi, su opcija, uvjek možeš koristiti adresu routera (što bi i DHCP napravio). U slučaju da su dobri DNSovi OK, može i googleov itd.. enivej, kao univerzalno pravilo, router, sve ostalo je izbor. - česta greška (kad prvi put spajaš bnetov modem) što se ne zna za potrebu resetiranja-gašenja (ili kloniranja MACa), pa zato ima svakakvih uputa... koje na kraju i prorade, ali više slučajno. :))

 

-pokušaj sad ponoviti postupak i vidjet ćeš da zapravo problema nema... (osim bnetove politike da to malo oteža).

Isprobao sam sve varijante, paljenje DHCP-a rezultira trenutni prekid veze i možeš se slikati.

 

DNS-ovi su od B.Neta (primarni i sekundarni).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
mario.L_hr kaže...
..

Isprobao sam sve varijante, paljenje DHCP-a rezultira trenutni prekid veze i možeš se slikati.

 

DNS-ovi su od B.Neta (primarni i sekundarni).

.. . jer si mjenjao subnet loveći bnetov .100.x, tad imaš konfikt. Da si ostavio defaultno, npr .1.1  spojio cablemodem i resetirao ga (zbog MACa) sve bi radilo (defautno).

S druge strane, moguće da razni modemi, razni firmwareovi ili su promjenili način zaštite... nisu svi rezultati isti. Može bit da sam zabrijao. :)

 

btw DNS saznaje router.. osim kad znaš neki brži (manje opterećen) nema nikakve koristi podešavati ga. tcom ih već ima 30tak (i više), pravilo da onda unosiš zadnji (da je manje opterećen) ili neki koji nije prvi na popisu jer njih svi unose. Ne znam koliko ih bnet ima, pokušaj koji broj dalje.. Prebacivanjem na DHCP sve to postaje 'nepotrebna gnjavaža'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2011 11:04 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
WLAN na bnetu

znam da možda ovo nema veze sa temom izravno, ali ima veze sa WLANOM i bnetom - naime kada skidam nešto što nije direktni link nego preko torrenata, onda mi net užano krahira - naime imam 8 megabitnu vezu i skidam recimo 5-20 kilobajta po sec, ja niti jednu stranicu više ne mogu pokreniti - dovoljno da samo upalim torrent klijent. to mi se uglavnom događa dok sam na winsima, ali i na linuxu se to zna ponekada dogoditi. {#}

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source freak, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN na bnetu
freez007 kaže...

Pozdrav,

 

imam bnetov internet preko zicanog modema. Imam gigaset sx763 od tcoma i zelio bih ih spojiti tako da imam bnetov internet preko wlana. Receno mi je da je to moguce,ali ja nemam pojma kako to napraviti.

 

Molio bih nekog tko zna da objasni kako se to radili ili ako vec ima negdje opisano da posta link.

 

Unaprijed Hvala!

 

Baci oko na moj tutorijal.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
ihush kaže...
mario.L_hr kaže...
..

Isprobao sam sve varijante, paljenje DHCP-a rezultira trenutni prekid veze i možeš se slikati.

 

DNS-ovi su od B.Neta (primarni i sekundarni).

.. . jer si mjenjao subnet loveći bnetov .100.x, tad imaš konfikt. Da si ostavio defaultno, npr .1.1  spojio cablemodem i resetirao ga (zbog MACa) sve bi radilo (defautno).

..

 primjer... :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: WLAN na bnetu
ihush kaže...

- greška, ne treba gasiti DHCP na linksys (zato si morao ručno unositi IP na mrežnoj..) jer cable modem nije u mreži nego na WAN portu..

I subnet ne mora biti .100.x, wan port se routa, subnet je stvar izbora, npr. 1.1 i sl.

- također DNSovi, su opcija, uvjek možeš koristiti adresu routera (što bi i DHCP napravio). U slučaju da su dobri DNSovi OK, može i googleov itd.. enivej, kao univerzalno pravilo, router, sve ostalo je izbor. - česta greška (kad prvi put spajaš bnetov modem) što se ne zna za potrebu resetiranja-gašenja (ili kloniranja MACa), pa zato ima svakakvih uputa... koje na kraju i prorade, ali više slučajno. :))

 

-pokušaj sad ponoviti postupak i vidjet ćeš da zapravo problema nema... (osim bnetove politike da to malo oteža).

Bio si u pravu. Kopkalo me cijelo vrijeme zašto ne radi na ovaj način. Posudio sam stari router od frenda (iz vremena kad su ISP-ovi ostavljali opremu korisnicima) iskonfigurirao i spojio i sve radi automatski i žična i bežična mreža.

 

Resetirao sam Linksy na tvorničke postavke i pokušao podesiti postavke i uspostaviti mrežu ali ne ide. Čim uključim DHCP gotovo je, više nema veze. Bez uključenog DHCP-a samo jedno računalo može ići na net (osim u situaciji koju sam opisao gore). Na routeru je zadnji dostupni firmware. Međutim nije greda frendu ne treba njegov...

 

.Još jednom, u pravu si i {#}.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: WLAN na bnetu

neobično da s linksysom nisi mogao.. evo što oni kažu:.

linksys, spajanje, postavka prije ISP modema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice