4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa....

poruka: 11
|
čitano: 2.995
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa....

Pozdrav, imam LG 4K tv i na PCu instaliranu LG aplikaciju koja čita sve filmove na PCu i preko wifi mreže se spaja na TV i tako gledam filmove i serije sa PCa. Sve dosad, kad sam skinuo 4K film kojeg kada sam pokušao na isti način pokrenuti na TV, dobijem poruku da TV ne podržava tu varijantu filma. Zašto se to događa? Zašto mogu sve ostalo što mi je na PCu gledati preko TVa a 4K filmove ne? Da li bih uspio pokrenuti 4K filmove na TVu da ga stavim na USB stick pa onda u TV? Vjerovatno bih bez problema pokrenuo da spojim komp sa HDMI kablom na tv, no to mi je zadnja opcija. Savjeti? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa
nisi napisao ni kojimodel tv-a, ni koji format filma...
5 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, imam LG 4K tv i na PCu instaliranu LG aplikaciju koja čita sve filmove na PCu i preko wifi mreže se spaja na TV i tako gledam filmove i serije sa PCa. Sve dosad, kad sam skinuo 4K film kojeg kada sam pokušao na isti način pokrenuti na TV, dobijem poruku da TV ne podržava tu varijantu filma. Zašto se to događa? Zašto mogu sve ostalo što mi je na PCu gledati preko TVa a 4K filmove ne? Da li bih uspio pokrenuti 4K filmove na TVu da ga stavim na USB stick pa onda u TV? Vjerovatno bih bez problema pokrenuo da spojim komp sa HDMI kablom na tv, no to mi je zadnja opcija. Savjeti? Hvala

 Player u tvu ti ne podrzava taj audio ili video codec. Nije ti napisao da ne podrzava tu varijantu filma vec codec. Ne bi nista postigao ni sa stickom. Sa hdmi bi jer onda bi ti film pokretao player na kompu a ne na tvu.....

Nabavis neki android box koji podrzava 4k i onda nemas tih problema jer s playse lako nadogradi na nove codece....

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 8:25 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa

-konvertiraj/rekodiraj u podržan format.

Podržan format je: kompresor-codec koji se koristi + kontejner kao avi-mkv.. sve je to neki video-audio file ali su razni standardi i stalno se pojavljuje novo, novi software kojeg tv nema, tv brzo zastarjeva.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa....

Programom MediaInfo (https://sourceforge.net/projects/mediainfo/) pogleda se kodek za video i zvuk i onda čovjek zna na čemu je.

 

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa
mbaksa kaže...

Programom MediaInfo (https://sourceforge.net/projects/mediainfo/) pogleda se kodek za video i zvuk i onda čovjek zna na čemu je.

 

 Ako zna sta treba gledati i kuzi se u to.... 

 

14 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa
Možda ti wifi signal nije dovoljno jak. Za 4k minimum 25mbps moraš imat, zavisi od bitrate filma. Ako je 4k blue ray brzina ti treba biti cca 100mbps.
Čak i sa starim Usbom ne mogu 4k film pokrenut, a da ne trza slika.
16 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa

Kao što kolege kažu trebalo bi pristupiti transkodiranju filma. Neznam da li koristiš plex ili servio, ali mislim da oni imaju tu mogućnost transkodiranja u letu (makar nisam siguran kako to funkcionira kod 4K). Kakav si film skinuo. Imam doma 4K Samsunga i kod njega bi bila šema kad bi skinuo 4K film koji je koristio neki divlji bit rate imao bi štucanje slike, artefakte i bio je poprilično ne gledljiv.

 

 

 

Praise the sun
14 godina
neaktivan
offline
4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa....

zanima me pitanje u vezi televizije koja mi treba ovih dana stići. model televizije je ovaj: https://www.nabava.net/televizori/grundig-43-guw-8960-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-86555651

televizija je 4k ili uhd. pa me sad zanima pošto sam kupio laptop Lenovo IdeaPad L340, cpu: Ryzen 5 3500U, ram: 8 GB ddr4, gpu: radeon rx vega 8... pa me sad zanima kako se ta grafička nosi s 4k videima i dali ću imat kakvih problema kod 4k filmova. 2160p. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Hvala.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa

Kod kolege smo na tom Ryzenu probali 4K na Youtubeu, i probao je neke testne uzorke 4K i sve radilo ok.

Skini neki 4K video te kvalitete pa probaj.

Jedino kaj moraš pripaziti da kupiš dobar hdmi kabel s kojim budeš spajao na TV.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: 4K televizor nemože pokrenuti 4K film sa kompa
Problematican film iz nekog razloga , ili cak I neispravan po meni. Imam LG iz 2016 i jos nisam vidio da nesto ne mogu pokrenut ma koliki bitrate bio ( pa i 100 Mbps) , i to preko mreze . Koristim serviiio media server ,transkodiranje je onemoguceno i sve radi za pet, nikakvih stucanja, bufferinga i pm, nevazno jel preko 2.4GHz ili 5 GHz wi-fi-a. Do TV nije 99% , los film ili neki divlji codec nema drugo sta bit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 22:54 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice