ACER Aspire v17 - milion problema

poruka: 5
|
čitano: 1.046
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
ACER Aspire v17 - milion problema

poz, neka se nadje neka dobra dusa da pomogne...
moja agonija krece ovako:

Kupio ACER Aspire v17 nitro VN7-791G-77RG U Rusiji.
Došao sa ruskim WIN8.1 kojem nisam mogao promjeniti jezik pa instalirao novi WIN7. To vrlo kratko vrijeme koje sam imao ruski win čini mi se da je radio normalno brzo, a kad sam instalirao win7 win su bili uzasno spori.
Formatirao opet i stavio win10, i dalje komp jaako spor. Probao sve i svasta opet spor.
Posto ima m2 slot kupio m.2 SSD otvorio lap i stavio pločicu... ne prepoznaje nikako m.2 ssd, više nemam strpljenja nosim lap kod servisera.
Kažem mu sve sta sam napravio i on otvori lap, provjeri da je sve ok, pokusava naci zasto su win tako spori, ne pronalazi nista i vraća mi lap.
Reko ok, vadim bluray citac i stavljam 2.5" ssd umjesto njega.
Sada win rade ok, ali... sa grafičkom karticom problemi od početka. Nema igrice kojumogu vrtit, nakom par mjeseci!! izdali novi driver sa kojim je sada valjda sve ok.
Touchpad je uzasan, lijevi i desni klik svaki 5. put prihvati - neznam ako je do mene ili tako lose napravljeno...
I zadnji problem je video. Slika nekad toliko trza da nemogu uopce gledati film/ seriju koliko me bode u oci, dok ponekad radi normalno... Probao brdo playera i codeca..
Ovdje sam napisao cjelu bibliju, ako je netko imao sličnih problema da pomogne...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ACER Aspire v17 - milion problema

Teško je ovako napamet pričati "udaljeno" od laptopa. Pretpostavljam da je to ova konfiguracija Intel Core i7-4720HQ Processor (2.6 GHz), 16 GB DDR3 RAM, 1 TB 5400 rpm Hard Drive, 256 GB Solid-State Drive, 17.3-Inch Screen, NVIDIA GeForce GTX 960M Windows 8.1, 4-hour battery life. Pošto je laptop došao sa W8.1 na legalan način možeš imati W10 tako da pretpostavljam da se u servisima "ne vrte" nikakvi procesi u vezi aktivatora.

1.Pokušaj sa Driver Booster http://download.cnet.com/Driver-Booster-2/3000-18513_4-75992725.html?part=dl-&subj=dl&tag=button , neka skenira sve drivere pa nadogradi.

2.Druga opcija. Skini https://downloadcenter.intel.com/product/78934/Intel-Core-i7-4720HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3-60-GHz-  odaberi drivers i windows, to ti savjetujem pošto laptop koristi nvidiu samo za igranje, osim ako je ne narediš drugačije.  

3. Što se tice touchpada, da od proizvođača do proizvođača, neki su solidni, drugi su živi užas, kupi bluetooth miš.

Ako si blizu Osijeka javi pa osobno pogledam

 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: ACER Aspire v17 - milion problema

1. Instalacija Windowsa mora biti u AHCI modu, ne IDE (vjerovatno ti je ostalo zbog Windowsa 7 koji ne podrzava nove chipsete u AHCI/RAID modu).

2. Napravit novu instalaciju sa AHCI-em, Win 8.1 ili Win 10

3. Instalirati sve drivere sa sluzbene stranice:

https://www.acer.com/ac/en/IL/content/support-product/5615?b=1

4. Ako ti se neda zezat sa sluzbenim driverima sa Web-a, gledaj da ti je bar LAN ili WIFI instaliran,

pa skini Driver Booster, i nek ti instalira sve sto fali i azurira drivere

5. Ako ti fali koji software, skini sa njihove stranice gdje su inace driveri - ePower ti je za podesavanje snage, a QuickAccess ti je za brzo pokretanje stavki.

 

I to je to.

 

Sto se tice M.2 SSD-a, provjeri po SN-u dali imas novi BIOS za svoj laptop, pa ga flashaj, jer moguce da sa starom verzijom BIOS-a ne podrzava taj SSD.

Takodjer je moguce da ga ni sa novim BIOS-om nece prepoznati.

9 godina
offline
Re: ACER Aspire v17 - milion problema
g3arv8 kaže...

Teško je ovako napamet pričati "udaljeno" od laptopa. Pretpostavljam da je to ova konfiguracija Intel Core i7-4720HQ Processor (2.6 GHz), 16 GB DDR3 RAM, 1 TB 5400 rpm Hard Drive, 256 GB Solid-State Drive, 17.3-Inch Screen, NVIDIA GeForce GTX 960M Windows 8.1, 4-hour battery life. Pošto je laptop došao sa W8.1 na legalan način možeš imati W10 tako da pretpostavljam da se u servisima "ne vrte" nikakvi procesi u vezi aktivatora.

1.Pokušaj sa Driver Booster http://download.cnet.com/Driver-Booster-2/3000-18513_4-75992725.html?part=dl-&subj=dl&tag=button , neka skenira sve drivere pa nadogradi.

2.Druga opcija. Skini https://downloadcenter.intel.com/product/78934/Intel-Core-i7-4720HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3-60-GHz-  odaberi drivers i windows, to ti savjetujem pošto laptop koristi nvidiu samo za igranje, osim ako je ne narediš drugačije.  

3. Što se tice touchpada, da od proizvođača do proizvođača, neki su solidni, drugi su živi užas, kupi bluetooth miš.

Ako si blizu Osijeka javi pa osobno pogledam

 Da taj je lap, win su bili preinstalled i bez cd-a tako da mislim da nema spasa vise. driver booster vec probao, probavao sam da graf koristi i ne koristi bez uspjeha. Driver cu probati.

Imam miš naravno nego mi je čudno da tako skup laptop moze imati tako los TP, mislio da nije nesto do mene?!

 Thx za pomoc uzivo, malo sam dalje od Osijeka al respect

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 6:54 (ssectore).
9 godina
offline
Re: ACER Aspire v17 - milion problema
Čitatelj kaže...

1. Instalacija Windowsa mora biti u AHCI modu, ne IDE (vjerovatno ti je ostalo zbog Windowsa 7 koji ne podrzava nove chipsete u AHCI/RAID modu).

2. Napravit novu instalaciju sa AHCI-em, Win 8.1 ili Win 10

3. Instalirati sve drivere sa sluzbene stranice:

https://www.acer.com/ac/en/IL/content/support-product/5615?b=1

4. Ako ti se neda zezat sa sluzbenim driverima sa Web-a, gledaj da ti je bar LAN ili WIFI instaliran,

pa skini Driver Booster, i nek ti instalira sve sto fali i azurira drivere

5. Ako ti fali koji software, skini sa njihove stranice gdje su inace driveri - ePower ti je za podesavanje snage, a QuickAccess ti je za brzo pokretanje stavki.

 

I to je to.

 

Sto se tice M.2 SSD-a, provjeri po SN-u dali imas novi BIOS za svoj laptop, pa ga flashaj, jer moguce da sa starom verzijom BIOS-a ne podrzava taj SSD.

Takodjer je moguce da ga ni sa novim BIOS-om nece prepoznati.

 

Win su u AHCI, probao drivere sve sa stranice. Za m.2 cu probati flashat bios

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice