AMD Ryzen i Virtualne mašine

poruka: 6
|
čitano: 1.226
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen i Virtualne mašine

Pozdrav ljudi. Već sam lagano očajan. Procesor je ryzen 5 1600 a matična je aorus gaming 5, OS je win 10 sa origigi ključem.

Problem je sljedeći. Probao sam dići win xp u virtual boxu i nakon loading screena dobijem crni ekran. Također se ista stvar događa u VMwareu.

Naime u Virtualboxu sam isprobao sve moguće opcije te i dalje ništa. Probao sam pod Paravirtualization Interface staviti na "Legacy" ali i dalje ništa.

SVM opcija u BIOSU je uključena. U windows features sam probao enableati Hyper V i svaki put kada sam pokrenuo win xp u virtualboxu dobio sam BSOD.

Iskreno ne znam više šta bi isprobao od opcija. Probao sam i VM od Windowsa sa uključenim Hyper V ali i dalje zapinje poslije loading screena.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen i Virtualne mašine
Hyper V ne mora biti ukljucen da bi VirtualBox radio.
Da li si probao sa iskljucenim HyperV?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen i Virtualne mašine
big smoke kaže...

Pozdrav ljudi. Već sam lagano očajan. Procesor je ryzen 5 1600 a matična je aorus gaming 5, OS je win 10 sa origigi ključem.

Problem je sljedeći. Probao sam dići win xp u virtual boxu i nakon loading screena dobijem crni ekran. Također se ista stvar događa u VMwareu.

Naime u Virtualboxu sam isprobao sve moguće opcije te i dalje ništa. Probao sam pod Paravirtualization Interface staviti na "Legacy" ali i dalje ništa.

SVM opcija u BIOSU je uključena. U windows features sam probao enableati Hyper V i svaki put kada sam pokrenuo win xp u virtualboxu dobio sam BSOD.

Iskreno ne znam više šta bi isprobao od opcija. Probao sam i VM od Windowsa sa uključenim Hyper V ali i dalje zapinje poslije loading screena.

 

Probao i nisi uspio ili jesi uključio Hyper-V na kraju?  Ako ti baca error, onda ti vjerojatno nije uključena virtualizacija u biosu?


Pošto je to XP, možda te virtualni secure boot zeza, probaj ga isključiti? Također za Windows XP moraš koristiti Generation 1 Virtual PC.

 

Kad uključiš Hyper-V, ispod samog HOST OS-a ti se stvori Hyper-V layer pa može uzrokovat probleme nekim programima, npr. CPU-Z poblesavi i frekvencija vrluda gore dolje. Na LAN partyu sam imao problema sa povezivanjem sa ostalim PC-ima i tek kada sam Hyper-V isključio je sve proradilo, itd. Ne znam da li uopće drugi virtualizacijski programi rade ako je uključen Hyper-V.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2017 20:37 (Hyperion).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen i Virtualne mašine
djigibao kaže...
Hyper V ne mora biti ukljucen da bi VirtualBox radio.
Da li si probao sa iskljucenim HyperV?

 -hyperV od CU-1703 mora biti ISKLJUČEN.. :)) najs fičer by MS. (ometa vbox, ne radi pola VMova koji su do jučer radili u hypervu i sl..) nešto spetljano s direktnim pristupom HWu i željama MSa za onemogućavanjem korištenja (nepoderivog-beskonačnog-starog) SWa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
AMD Ryzen i Virtualne mašine

Pozdrav svima.

Nisam dugo dolazio ovdje.

Što se tiče xp-a u virtualci, jednostavno sam odustao. Windows 7 i Ubuntu najnormalnije rade.

Što se tiče opcija u BIOS-u, jedinu opciju koju imam a koja se tiče virtualizacije je SVM koji sam naknadno stavio na Enabled ali i dalje je ista stvar.

Što se tiče samih postavki u VB-u pod "Paravirtualization Interface" je odabrano "Default" i stavljene su kvačice na "Enable VT-x/AMD-V" i "Enable Nested Paging" i s tim postavkama šljaka i Ubuntu i Win 7

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 18:33 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen i Virtualne mašine

Za XP stavi 1 jezgru i isključi akceleraciju.

 

Sa sljedećim updateom VritualBoxa trebalo bi biti fixano, ima fix za trenutnu verziju na forumu pa pogledaj i tamo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice