Bios update - fail

poruka: 10
|
čitano: 2.849
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Bios update - fail

Pozdrav svima,

 

Imam laptop i danas mi je dosla obavijest da je izasao bios update. Instalirao sam update i sada mi se na ekranu pojavljuje sljedeće (slika).

 

Zna li netko kako rijesiti ovo?

 

Unaprijed hvala

Može!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 14:06 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bios update - fail

Kad odabereš taj prvi boot device samsung jel se pale windowsi?Uglavnom čini mi se da ti je BIOS resitirao postavke, neznam sad napamet za taj model al moraš u BIOS-u vjerojatno upaliti UEFI koji ti se isključio.

15 godina
online
Re: Bios update - fail

-podesi BIOS (update resetira postavke..).

 

+btw, update BIOSa se ne radi 'automatikom'.. to se radi, kad je potrebno (razlog) i kad se zna što se radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 15:51 (ihush).
14 godina
offline
Bios update - fail

Probo sam 3 stvari:

1) probo sam pritisnit enter na ovo samsung i ostale stavke - opet mi isto izbaci

2) u biosu sam promjenio da je hard prioritet kod dizanja windowsa - opet isto

3) u biosu sam postavke vratio na default - opet isto

Može!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bios update - fail

default=factoryreset=reset.. ako ti to ne radi, tad očigledno nisu 'dobre' defaultne postavke (jer tad ne bi ni postojao problem tj nije problem nego razlika, tj postavka koja je bila drugačija..).

.. npr možda ti win nije instaliran na UEFI (sec.boot, gpt itd..).. možda je na MBR modu, možda ide-ahci itd.

-zato se BIOS mora PODESITI (kompatibilnost), tj win ne želi promjenu, tj to su stvari koje se podese prije instalacije OSa, ne nakon i ne mijenjaju se.. pa do alternativnog, clean instalal s ovakvim postavkama..

 

edit: ili ovako..

-da sad na ovim defaultnim postavkama instaliraš OS, radio bi.. ako promjeniš neku postavku, tad ne mora raditi. Nije stvar u pogrešno-dobro, postavkama/opcijama nego su povezane, nasljedne, ne mogu se samo tako mijenjati tj posljedica je nebootanje i sl. tj. to se podešava prije instalacije OSa, ovisno o potrebama i ne dira se.

-fix? .. podesiti, onako kako je bilo prije. Ako ne znaš, možeš ići redom, ćorava koka metodom.. kad se win boota, pogodio si (uz rizik da zbrljaviš sve u nekim pokušajima bootanja, npr ako ugrađena zaštita-licenca nešto posumnja, killswitch..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 16:18 (ihush).
14 godina
offline
Re: Bios update - fail
ihush kaže...

default=factoryreset=reset.. ako ti to ne radi, tad očigledno nisu 'dobre' defaultne postavke (jer tad ne bi ni postojao problem tj nije problem nego razlika, tj postavka koja je bila drugačija..).

.. npr možda ti win nije instaliran na UEFI (sec.boot, gpt itd..).. možda je na MBR modu, možda ide-ahci itd.

-zato se BIOS mora PODESITI (kompatibilnost), tj win ne želi promjenu, tj to su stvari koje se podese prije instalacije OSa, ne nakon i ne mijenjaju se.. pa do alternativnog, clean instalal s ovakvim postavkama..

 Jel to ova postavka "Reset to setup mode"?

 

Može!
15 godina
online
Re: Bios update - fail

-ne. (čitaj post iznad..) -sve mora biti odgovarajuće podešeno, npr sec.boot ako je bio isključen, tad mora biti isključen. Nije to točno-krivo, nego različito od prijašnje postavke. Pošto ne znaš kako je bilo prije.. ni jedan odgovor-pitanje ne pomaže.  ili ''možda''..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 16:20 (ihush).
12 godina
offline
Re: Bios update - fail

Probaj ubacit instalaciju i otic popravljanje sustava i onda na command prompt.

zatim tamo imas neke opcije bootrec. Tipa uneses sve 3 komande jednu po jednu bootrec/fixboot, bootrec/fixmbr bootrec/rebuildbcd itd.

Buduci da je windows vjerovatno bio instaliran u gpt i uefi modu, onda bi ti trebalo bit "windows boot manager", ali to se  izbrisalo tijekom flashanja biosa.

Probaj gornju opciju sto sam naveo ili googlaj na tu temu.  

Evo nesto sam nasao slikovito 

https://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

15 godina
online
Re: Bios update - fail
antimon95 kaže...

Probaj ubacit instalaciju i otic popravljanje sustava i onda na command prompt.

zatim tamo imas neke opcije bootrec. Tipa uneses sve 3 komande jednu po jednu bootrec/fixboot, bootrec/fixmbr bootrec/rebuildbcd itd.

Buduci da je windows vjerovatno bio instaliran u gpt i uefi modu, onda bi ti trebalo bit "windows boot manager", ali to se  izbrisalo tijekom flashanja biosa.

Probaj gornju opciju sto sam naveo ili googlaj na tu temu.  

Evo nesto sam nasao slikovito 

https://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

-primjer kako ne treba pomagati.. mada je s dobrim namjerama..

-prvo, pretpostavke.. (kako je bilo podešeno, gpt..) zatim link na repair win7 (99% win10).. koji može dodatno napraviti probleme i najvažnije, MS ne želi takve 'fixeve' tj stvar je u licenci-zaštiti, ne u nemogućnosti win-a za bootanjem. Popravlja se nešto što nije uzrok-kvar, jer je uzrok reset BIOSa (ne boot sektor, kvar diska i sl.). Problem je kad netko neiskusan, početnik, dobije alate-upute i krene redom, veća šansa da će doći do još gore situacije. Ovo je u dobroj namjeri, treba pomoći, ali jednako kao da netko bolestan dođe u ljekarnu i krene redom piti tablete.. veća je šansa da će ga to ubiti nego spasiti.

 

nhf

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Bios update - fail

jesi u BIOSU provjerio je li Boot mode - Legacy ili UEFI?

 

Također, za sam SATA, provjeri je li IDE/AHCI/RAID ukopčan - najčešće je izbor između IDE i AHCI, tj. prebaci na drugi pa probaj...

 

kad ti proradi, odi u BIOS, snimi si postavke (ili ako nudi, izvezi ih na USB) i obavezno si stavi lozinku (ja stavljam 1234 ili do 8 ako treba više znakova)

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice