Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

poruka: 22
|
čitano: 4.917
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Pozzz

Novi notebook Lenovo ideapad 110 nema cd/dvd rom, pa sustav win7 (x86) dizem sa bootabilnog USB-a. Krene ok i onda javi poruku:"Nedostaje potrebni upravljacki program za CD/DVD pogon. Ako imate disketu,CD/DVD ili USB izbrisivi memorijski pogon s upravljackim programom,sada umetnite taj medij.
Napomena:ako je instalacijski medij sustava Windows u CD/DVD pogonu,ovom ga koraku mozete bez problema ukloniti."

 

Molim pomoć

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Prebaci u BIOSu iz UEFI/CSM/8.1/Secure moda u Legacy/Non-secure/nešto drugo.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 16:47 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Opet isto. Znaci, odabrem jezik hrv, pa stisnem instaliraj sada  i nakon nekoliko trenutaka opet ta poruka 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Jesi podesio kako sam ti rekao u BIOSu? Što je bilo postavljeno i što si ti stavio?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Boot mode: iz EUFI u Legacy

Boot prority: Legacy first

 

Inace, radi se o InsydeH2O setup utillity rev 5.0

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 18:13 (smudj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Otkud ti ta instalacija Windowsa? Je li čista (MSDN) ili je neki "delanac" sa torrenta?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

cist originalni  ISO , a usb napravljen sa rufusom (proban na jos jedan usb, ali javlja istu gresku)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack
smudj kaže...

cist originalni  ISO , a usb napravljen sa rufusom (proban na jos jedan usb, ali javlja istu gresku)

Blergh

 

Napravi USB sa Windows 7 USB/DVD Download tool pa probaj opet.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

S tim programom ne moze napraviti bootabilni usb. Javalja mi "We were unable to copy your file. pleas..."

Napominjem da je ISO datoteka original i da sa dvd radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

-nije original. (MSov tool radi isključivo s untouched-originalima..) :) i to ti porukom javi.

-nikakav driver, odnosno, promijeni USB port (3.0 radi probleme, mada bi morao bootati kao 2.0), podesi BIOS itd + ispravan ISO (dvd, usb..).. dok rufus nije kriv, ali to je alat kojeg treba malo razumjeti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 19:59 (ihush).
10 godina
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Skini Win 7 s updateima, očito mu fali driver. Ili instaliraj Windows 10.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Logicna stvar je otic na stranicu proizvodjaca laptopa i skinut potrebne drivere za sata i raspakovat na usb..kada ti trazi driver samo izaberi path..

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Ali taj nootebook uopce nema cd/dvd pogon :)   

Nije mi jasno zasto trazi driver.

Da li na taj komp uopce moze win7 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Nema drivera za SATA ili nisu ispravni.

 

Skini ispravan ISO - ako ti Win7DownloadTool ne može napraviti bootabilni USB, onda ISO ne valja!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Koristim "Rufus" godinama. Nisam imao nikad problema oko bootabilnog USB-a..

8 godina
odjavljen
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Stvarno, što nedostaje Rufusu? Osim što nije Microsoftov pa Sum_of_all_fears ne dobiva erekciju na njegov spomen?

vocap, bičz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack
Osim sto od njega dobijem erektilnu disfunkciju, Rufus u rukama neiskusnog korisnika ne napravi bootabilan USB. A nekad u odredjenim kombinacijama ISO img-a (funny verzije kao od dragog OPa) i BIOSa cak i sa ispravnim postavkama dobijete nebootabilan USB. Napravio sam ih podosta pa eto znam.

Win7DownloadTool svaki put napravi ispravan USB (ako je ISO dobar a ovdje nije) i nema puno kvacica koje (ab)user moze promasiti. Nema nijednu. To je idealno.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack
Arendelle kaže...

Stvarno, što nedostaje Rufusu? Osim što nije Microsoftov pa Sum_of_all_fears ne dobiva erekciju na njegov spomen?

- rufus (i bezbrojni drugi alati) je samo alat, nešto gui-kikabilnog. Nikakvo čudo.. tj sve to može i sam OS. Alat je pak zgodniji.

naravno, ako se zna, razumije.. kao i svaki drugi alat.

MSov, ne nudi nikakve opcije, download, kreiranje dvd-usb. Radi. Juzer tim načinom nema ni teoretsku šansu pogriješiti.

Kad je potreban rufus, tad je potreban.. u ovim primjerima nije i uzrok je problema jer juzer ne zna čemu služe opcije ili kako podesiti BIOS itd..

Pošto je u svim primjerima važno imati provjerenu referentnu točku, pošto se skida s MSovog sitea sam installer-ISO.. nema baš nikakvog razloga ne korsititi MSov alat ili probavljati drugi. KISS+eliminacija mogućih nesporazuma.

Obrnuto, u hrpi primjera se navodi Rufus. Bez imalo znanja, bez potrebe. To treba kritizirati. Alat i početnici = problemi.

Za 90% juzera Rufus je nepotreban, pogrešan. 1% ga koristi s razlogom (ostali su statistička greška, odstupanje) :)

 

-zato.

erekcija s time nema neke veze :) ili postoji neki skriveni razlog...

 

edit: btw, primjer kad preporučim Rufus.. (boot emulacije). S razlogom, ne zbog fahidiotizma ili navijanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 0:34 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Evo, nakon nekoliko neuspjelih pokusaja s Win7, problem je rijesen instaliranjem Win10.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Dobra večer. imam isti problem, tj. kad pokusavam instalirat windows neovisno o kojem se radi (probala sam i windows 10 i 7) sa usb mi ne zeli. uvijek mi piše da na računalu nema upravljačkog programa za dvd, usb ili tvrdi disk i ne znam šta da radim. molila bihpomoć. hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljack

Skini sata drivere i stavi ih na USB s kojeg dizes OS i kad te tijekom installa pita, daj mu path do drivera

6 godina
neaktivan
offline
Bootabilni usb -Nedostaje potrebni upravljacki..

Kad ti se javi ta poruka klikni ok, istekaj usb i stavi ga u drugi, i onda idi opet instalacija windowsa. (predpostavljam da reinstaliras kompletne windowse)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 20:41 (zuzy).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice