Convert FAT32 to NTFS

poruka: 11
|
čitano: 4.303
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Convert FAT32 to NTFS

Imam My Book od 1 tb vanjski hard kad ga hoću convertirati u NTFS preko cmd-a javlja ovo:

This drive is dirty and cannot be converted.You will need to clear the dirty bit on this drive.

 

KAko znam što trebam makunuti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2009 17:01 (PC(komp)).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Convert FAT32 to NTFS
Napravi CHKDSK X: /F gdje je X oznaka tvog diska. Nakon toga pokusaj ponovo.
Preimenujmo smjeska *namigiva* u *namiguje*!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Convert FAT32 to NTFS
PC(komp) kaže...

Imam My Book od 1 tb vanjski hard kad ga hoću convertirati u NTFS preko cmd-a javlja ovo:

This drive is dirty and cannot be converted.You will need to clear the dirty bit on this drive.

 

KAko znam što trebam makunuti?

Napravi Disk Cleanup i onda pokušaj konvertirati disk.

8 godina
neaktivan
offline
Convert FAT32 to NTFS

Molim pomoć ako ima netko da zna kako.

Uzeo sam neko kinesko smeće od usb-a. Ima puno skladišnog prostora,ali nikako ne mogu konvertat FTA32 u NTFS.

Pokušao sam na my computer pa tamo format,pokušao sam u cmd konvertirat i nista nisam uspio. Da li je moguće da se neda usb konvertat na NTFS?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Convert FAT32 to NTFS
Moralo bi, dali ti uopce ne nudi opciju da ga formatiras kao ntfs, ili samo ne uspije format?

Jesi siguran u kapacitet, da nije mozda friziran kapacitet?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Convert FAT32 to NTFS

vrlo moguće , ipak iz Kine je.

 

Probaj još u "Disk Menagment" obrisati particiju pa napraviti novu i tada formatirati na NTFS.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Convert FAT32 to NTFS

Ako je puno GB za malo USD, onda je vjerojatno lažirani kapacitet.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
neaktivan
offline
Convert FAT32 to NTFS

Dao mi je opciju spori format za NTFS,sad ga vrti pa ću vidjet da li će biti štogod na kraju. Ljudi hvala na pomoći :)

Još jedno pitanje usput,stavio sam ssd u laptop i clonirao win system sa hdd na ssd. Znači windows se pokreće sad sa ssd.

Formatirao sam hdd,lijepo očistio i maknuo windows s njega i sad kad nešto instaliram na hdd neće ćitat.

Što učiniti da rade oba diska istovremeno?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Convert FAT32 to NTFS

dosta nejasno..

Ako si formatirao HDD tada iza toga nisi mogao brisati windowse jer nakon formatiranja na toj particiji nema više ničega.

Ako si taj HDD formatirao sa windowsima u tom svom laptopu koji ima system na SSD , morao bi raditi normalno read/write.

Vidi sa "Disk Menagment" što prikazuje za te diskove i njihove particije ... (može se i slika ovdje staviti).

5 godina
offline
Re: Convert FAT32 to NTFS
Artiljero kaže...

Dao mi je opciju spori format za NTFS,sad ga vrti pa ću vidjet da li će biti štogod na kraju. Ljudi hvala na pomoći :)

Još jedno pitanje usput,stavio sam ssd u laptop i clonirao win system sa hdd na ssd. Znači windows se pokreće sad sa ssd.

Formatirao sam hdd,lijepo očistio i maknuo windows s njega i sad kad nešto instaliram na hdd neće ćitat.

Što učiniti da rade oba diska istovremeno?

 Kao pto kolega reče totalno je nejasno šta si ti tačno uradio i šta tačo ne radi.

Šta si konkretno uradio kad si clonirao? Šta znači maknuo windowse sa njega? Šta znači instaliraš na hdd i neće očitati? Opiši konkretno šta si radio i izbjegavaj stručne izraze...

 

Generalno je preporuka ne clonirati HDD na SSD.... Čista instalacija je way to go.....

8 godina
neaktivan
offline
Convert FAT32 to NTFS

Stavio sam na hdd igru koju bas nije htio citat,to cu dalje gogolat pa vidjet kako to rijesit. Ugl probao sam drugu igru i radi sve,probao sam film i sve ok radi.

Poslušat cu savjet za instalaciju novih windowsa,a sto se tiče usb,on sigurno nije ok jer sam probao format ali onu sporu verziju,znaci desni klik i opcija format...Formatirao ga je 3 dana ali doslovno i na koncu je rekao da ne moze izvršiti format. Tako da to je propalo ali nije kraj svijeta,bitno da ssd i hdd funkcionoraju :)

Ljudi svima hvala na savjetu

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice