Driver za PlayTV Cinema BX1500

poruka: 10
|
čitano: 1.668
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Driver za PlayTV Cinema BX1500

Imam hibridnu tv karticu PlayTV Cinema BX1500 PV-B885SEL(FRC)-F za koju ne mogu naći driver. Sve što mogu pronaći je instalacija Power cinema 4 od nekih 81 mb, a tamo se ne nalazi driver. Driver se vjerojatno nalazi u datotekama za win Vistu 64 bitnu veličine 3,5 megabajta  ali se sve redom nalaze na stranicama koje blokira antivirusni program. Molio bih ako netko ima driver za tu karticu ili ako zna ispravan link sa driverom za win 7 64 bitni da mi javi.

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500
Mac_os kaže...

Imam hibridnu tv karticu PlayTV Cinema BX1500 PV-B885SEL(FRC)-F za koju ne mogu naći driver. Sve što mogu pronaći je instalacija Power cinema 4 od nekih 81 mb, a tamo se ne nalazi driver. Driver se vjerojatno nalazi u datotekama za win Vistu 64 bitnu veličine 3,5 megabajta  ali se sve redom nalaze na stranicama koje blokira antivirusni program. Molio bih ako netko ima driver za tu karticu ili ako zna ispravan link sa driverom za win 7 64 bitni da mi javi.

Unaprijed hvala

 Probaj instalirati Driverbooster nek ti preskenira kompjuter pa možda nađe adekvatan driver.

 

http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500

Riješio....
Instalirao driver booster trial, ovaj je našao "unknovn device" ali je ponudio instalaciju prema čipu, to je prošlo i nakon što sam instalirao Power cinemu, tv (konačno) radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 20:12 (Mac_os).
15 godina
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500
Mac_os kaže...

Riješio....
Instalirao driver booster trial, ovaj je našao "unknovn device" ali je ponudio instalaciju prema čipu, to je prošlo i nakon što sam instalirao Power cinemu, tv (konačno) radi.

 

 Eto fino, inače koristan program.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Driver za PlayTV Cinema BX1500- CHIP CX23885

Trebam driver.

Ponovo otvaram ovaj problem jer sam morao reinstalirati sistem. Ovaj puta unos drivera preko Driver bustera ne radi. Probao sam hrpu programa, ništa od toga ne radi.

U device manageru mi samo prijavljuje "multimedia video controller"

Ponavljam podatke: hybrid  TV kartica, Prolink Pixelview, PlayTV Cinema BX1500, pci-e 1x, chip CX23885, hardware id:  PCI\VEN_14F1&DEV_8852&SUBSYS_49801554&REV_02
Hvala unaprijed.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Driver za PlayTV Cinema BX1500

Trebam driver za tv karticu.

Pošto sam reinstalirao sistem ponovo nemam driver za tv karticu.

Ovaj puta driver buster i slični programi ne pomažu.

Podaci o kartici: Hibridna TV kartica, PCI-e 1x, Prolink PixelWiew, PlayTV BX1500, cx23885, PCI\VEN_14F1&DEV_8852&SUBSYS_49801554&REV_02
Pošto ništa upotrebljivo ne mogu naći molim pomoć preko foruma.

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500
Mac_os kaže...

Trebam driver za tv karticu.

Pošto sam reinstalirao sistem ponovo nemam driver za tv karticu.

..

- stari proizvodi nemaju noviji support (recimo granica 5god.. proizvođač nema interesa), tv kartice su 'mrtve'.

- koji OS, jer driver se traži za konkretan OS.. (izuzetak kad ne postoji, kemijanje sa starim driverom). Ako ugooglaš nešto kao win10+driver šanse su nikakve, ali za xp daleko veće (a tad se možda pronađe i nešto novije za w7..) jedino važno, koliko bita, 32-64 se ne mixa.

- noviji win w8-10 ti neće dozvoliti instalaciju starijeg-necertificiranog drivera (ignorira), mada driver možda može raditi. Tad moraš u safemod-F7.. čitaj opcija za install drivera ali tad moraš biti 100% siguran što radiš.

.. pa do najjednostavnijeg načina.. pusti neko vrijeme, kroz par sati možda sam win povuče driver.

linux distre, bootaš nešto live (možda stariji ubuntu npr 9 ili artistx ili myth.. ili noviji mint..) i vidiš radi li kartica uopće, kako je prepoznata (jer generičko ime ili pixelview su sporedni, sam chip+verzije je važno) .. kad imaš sve podatke za chip, problem ti ostane npr installer (setup.exe) koji je vjerojatno za neku staiju winver a često je i neki ovisan soft kao međudriver (driver-app mix). Pogotovo što je 99% da postoji smao 32bitna verzija, do prije +5g se praktički nije ni koristio 64bitni OS..

 

traži, kemijaj .. provjeri postoji li koja nova TV kartica po trgovinama i probaj s tim driverom.. 50% da je upotrebljiv. (čitaš .inf popis chipova i zaključiš jel tvoj podržan, tad može F7-install na silu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500

Pustio sam Win da sami nadograde taj driver, i ubacili mi generički driver "multimedia device" koji sada dominira, i kada ga deinstaliram on se ponovo instalira kao takav, a ne povuče connexant driver...Prije mi je neki od programa za traženje drivera pronašao generički driver za ovaj čip i sve je radilo...ali ovaj puta baš i nije....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 21:52 (Mac_os).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500
Imam Win 7 64 bit. Koja varijanta prisilne instalacije tu ide?
15 godina
offline
Re: Driver za PlayTV Cinema BX1500

- ne sa setup.exe, ako postoji .inf (običan txt + ostali ..dll-sys fileovi), desni klik, install. Ako neće (win zaključi da nije pravi driver), tad kroz devicemanager.. pratiš ponuđene opcije.. upozorenja, forsiraš...

- tad moraš biti siguran da je OK driver, jer je kao pogrešno gorivo u autu.. i najvažnije, mora biti 64bitni jednako kao OS.. a to znači da 99% nećeš pronaći i moći iskoristiti neki od XPa jer ih nisu nikad napravili.. (tv kartice ugl nisu imale 64bitnu ver.).

- sam installer možeš raspakirati, kao folder.. (npr 7z-om) ako ne možeš drugačije do drivera..

- ili koristiti 7-x32.. i eliminirati problem nepostojanja 64bit drivera..

ili koristiti linux distru (ali pitanje što je u kojoj izbačeno od supporta..) ugl neku kao myth/ubuntu, možda probati novu, vidjeti.. pa ako ne podržava tad tražiti driver ili stariju distru (kao ubuntu9/myth).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice