H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

poruka: 47
|
čitano: 14.779
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdravljeni bili.

Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

Probao sam gledati na MPC HC, VLC player, 5K player, DIVX player, interni Windows10 video player. Niti na jednome ne može ispravno prikazati seriju.

Jako šteka, a ne samo da šteka (što bih razumio, možda mi računalo nije dovoljno snažno) nego je slika skroz isprekidana, puna nekakvih distorzija, player se sam od sebe sruši nakon par sekundi, itd. Očito da ovaj format još nije podržan na playerima.

Tražio sam svojevrsni codec, ali on ne postoji. Koliko vidim on bi trebao biti direktno ugrađen u video player.

 Probaj i BS Player. Mene je spasio kad sam nabavio prvi H.265 film.

 

Ako ne radi, pronađi i druge 265 filmove, neke u 1080p rezoluciji, a neke u 4K.

Ako rade sve, znaš gdi je problem.

Ako ne rade ni ovi 4K, onda opet otprilike znaš gdi je problem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Ja koristim MPC-HC x64 sa Windows 7 Codecs na i7-4970 trenutno bez grafičke.

Na računalu sa monitorom 1080 rezolucije (čekam kabel za spojit na tv) kad pokrenem

Pacific Rim 2013  (2160p x265 10bit Joy).mkv zauzeće procesora oko 15%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Za igrati se bih ti preporučio da tu poskidaš filmiće, kreneš od nižeg bitrate-a i gledaš kad će početi problemi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 1
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Dardevil kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Skinuo sam prvu epizodu serije "Planet Earth II" u 4K rezoluciji, piše da je codec H.265 (oko 15Gb download)

 


Laptop je spojen na UHD TV preko HDMI kabela koji podržava 4K rezoluciju (ne znam da li je HDMI 1.4 ili 2.0)

 

 

 

Molim vas za odgovore. Nisam jedini kojem nije radilo.

 Ti tu imaš više problema. Prvo, skini najnoviju verziju K-Lite Codec Pack-a, pa sa HC playerom koji dolazi s instalacijom pokreni video, prvo probaj na laptopu. Onda, ako na laptopu radi, a na TV-u problemi, onda nemaš potreban HDMI kabel (2.0a). A i ne znam što se uopće mučiš s tim, prebaci na stick seriju, ubodi u TV i uživaj.

 

Hej imao si pravo! Radi jedino preko MPC HC i to kada sam instalirao drivere! Hvala ti puno.

Sada je jedino problem što mi se prikazuje u 10 FPSova ali bojim se da tu nema pomoći. Budem probao s još nekoliko navedenih playera (POT player, BS Player, ...), možda neki od njih može brže dekodirati sadržaj.

 

Edit:

Probao i s POT, KMPlayer-om i GOM player-om (potonja dva donose brdo adwareova i od jednom sjajnih playera postali su bloatware govno), situacija je ista. Prikazuje se ispravno ali trza. Biti će da mi i7 6500U ipak nije dorastao 4K sadržaju.

 

Ali zato kad sam prebacio na USB disk pa pustio direktno preko TV-a gledati sam odjednom doživio eksploziju audio vizualnih emocija i skoro svršio u gaće. JE-BA-TE ovo izgleda predobro!!! 4K je zakon hahaha!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 23:14 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Ocigledno mi je promaklo ali ako radi na tvu sto si se uopste zaj....o na lapu???????????

Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Torent kaže...

Ocigledno mi je promaklo ali ako radi na tvu sto si se uopste zaj....o na lapu???????????

 

pa nisam znao u čemu je problem. Tek sam danas navečer išao tesitrati kako radi direktno na TVu. A i lakše je preko laptopa, ne moraš kopirati na USB pa opet taj USB uštekavati na TV, preswitchati se na sučelje od TVa itd.

Mislio sam da mogu preko VLCa jednostavno pustiti i uživati. Za tako nešto ipak će mi trebati malo jači stroj, daleko od toga da je i7 6500U sada slab ali za H.265 4K definitivno nije.

8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
A zasto ne pokusas ukljuciti media server na lapu? Tada ce sve odradjivati tv a lap ce samo proslijediti film tvu oreko dlna....
14 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

To je nemoguce jos imas gtx 950m mora ici 4k bez greske ja imam na laptopu amd A10 i dediciranu r7 pa vrti normalno 4k

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Torent kaže...
A zasto ne pokusas ukljuciti media server na lapu? Tada ce sve odradjivati tv a lap ce samo proslijediti film tvu oreko dlna....

 

Imaš pravo. Pogledati ću kako mogu ovo jednostavno napraviti. Imam na Samsung TV-u i PLEX aplikaciju, pa bih vjerojatno i nju mogao iskoristiti.

 

 

CroVandal kaže...

To je nemoguce jos imas gtx 950m mora ici 4k bez greske ja imam na laptopu amd A10 i dediciranu r7 pa vrti normalno 4k

 

Da li gledaš baš H.265 sadržaj, i to 10 bitni?

Da li ti je rezolucija ekrana 4K ili 1080p?

 

Imaš ovdje epizodu od 14Gb (ali ima i testni file unutra od svega 150mb, da vidiš da li ti radi ili ne) koja šteka

https://tinyurl.com/y7lj66rp

 

Ako oboje jest, onda stvarno ne znam :-) Vrijeme je da si moj laptop od 6500kn star 6 mjeseci bacim u smeće 

16 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Hej imao si pravo! Radi jedino preko MPC HC i to kada sam instalirao drivere! Hvala ti puno.


 

Ali zato kad sam prebacio na USB disk pa pustio direktno preko TV-a gledati sam odjednom doživio eksploziju audio vizualnih emocija i skoro svršio u gaće. JE-BA-TE ovo izgleda predobro!!! 4K je zakon hahaha!

 

 

Nema na čemu, i ja sam se "napatio" s tim, bogte imam sasvim solidan komp, a takve muke sa 4K... a da stvar bude gora, igre igram preko TV-a u 4K bez problema.

 

Što se tiče samog TV-a, i ja sam stvarno uživao gledajući seriju, i ne žalim ni kune što sam kupio UHD sa HDR-om. Obožavam takve vrste dokumentaraca, a još kad je onakva slika...

8 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Torent kaže...
A zasto ne pokusas ukljuciti media server na lapu? Tada ce sve odradjivati tv a lap ce samo proslijediti film tvu oreko dlna....

 

Imaš pravo. Pogledati ću kako mogu ovo jednostavno napraviti. Imam na Samsung TV-u i PLEX aplikaciju, pa bih vjerojatno i nju mogao iskoristiti.

 

 

....

 Ne treba ti plex. Win 10 to odradjuje odlicno. Sve mi proradilo iz prve pa i titlovi sa kojima je bilo more problema na win 7 za podesiti....

Ukljucis media streaming i u windows media playeru dodas foldere sa filmovima i to je to. Jednostavno radi.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 8:56 (Torent).
12 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

sva sreća pa mene nisu zapali ti problemi.

skinuo sam ovaj planet earth 2 cijelu 1. epku, spojio 5 godina star laptop (dvojezgreni i5 3210 2.5 - 3.1 ghz, 6gb ram i nvidia gt 650m) putem hdmi-a na telku, sve je prošlo bez beda. od playera koristim samo vlc, nisam ništa morao namještati u opcijama. nema cukanja ni artefakata, isto kao da puštam preko usb-a.

 

zauzeće proca bilo je oko 30-40%, sa time da je u pogonu bila i odvojena grafička.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

grafa u tom intelovom procesoru ne može akcelerirati 10 bitni hevc ali nvidiina 950 može, treba podesiti da ti nvidia akcelerira video, već sam ti postavio slike na stranici prije kako ćeš to provjeriti, nisam siguran kako namjestiti defaultni VPU, probaj u nvidiinim driverima i/ili energetskim postavkama windowsa, u potplayeru možeš u postavkama renderera namjestiti def. gpu/vpu...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Znaci meni isto steka kad mi se koristi samo cpu i integrirana dok kad odaberem u amd control panelu preferiranu karticu kao dediciranu onda radi normalno trebala bi i za nvidia graficke negdje opcija biti...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?
Komplicirate a ima android boxova za kupit po tridesetak dolara na snizenju koji vrte 4K H.265 sadrzaj samo tako. Neki dan sam kupil za tridesetak dolara ima 17.nesto kodi, 7.1 android, 2 GB rama i 32 GB interne memorije. Sve radi savrseno brzo i razmisljam kupiti jos dva komada.
12 godina
offline
H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

probaj pokrenuti te playere sa gtx-icom. desni klik na player i pod "run with graphic processor" odaberi "run with high performance nvidia processor".

ako nemaš taj izbornik, moraš ga uključiti u nvidia control panelu, pod karticom desktop se nalazi, ne sjećam se točno naziva, ali ne možeš fulat.

 

isto tak u opcijama samog playera potraži ako ima izbor između intel hd i dedicirane grafike.

taj cpu u kombi sa 950m trebao bi pokretati taj video bez ikakvog problema, ako ja mogu sa gt 630m i dvojezgrenim i5

 

ali opet najjednostavnija solucija je usb sa barem 16 gb :)

 

 

edit: NEW_MAN  aj plz daj neki link na neki takav box, nisam to čudo još vidio 

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 20:43 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: H.265 codec, 4K serija, na čemu gledati?

Ima tih boxova brdo aliexpress ili ebay i rade dobro ja sam imao jedan pa poklonio sestri ima navodno hardverski dekoder za h265 pa zato nema problema. Meni je ipak moj punokrvi HTPC drazi 😁

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice