Microsoft Word

poruka: 22
|
čitano: 9.151
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Microsoft Word

Moze li mi samo netko reci kako je ovoliki spacing izmedu redova a sve je na 0pt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft Word

Kako ukljuciti provjeru krivo napisanih rijeci u wordu 2013?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word

Označiš tekst u čitavom dokumentu kombinacijom tipki Ctrl+A, pa ako je isto kao u Wordu 2017, onda pri dnu prozora, s lijeve strane, imaš odabir jezika. Tj. klikom na to ti se prikaže dijalog za odabir jezika pa tu odabereš Croatian i makneš kvačicu s Do not check spelling or grammar. Možeš eventualno maknuti kvačicu i Detect language automatically - ako ti je tu kvačica onda će Word sam mijenjati jezik dijelova teksta u ovisnosti o tome koji tipkovnički raspored trenutačno koristiš.

14 godina
offline
Re: Microsoft Word
mbaksa kaže...

Označiš tekst u čitavom dokumentu kombinacijom tipki Ctrl+A, pa ako je isto kao u Wordu 2017, onda pri dnu prozora, s lijeve strane, imaš odabir jezika. Tj. klikom na to ti se prikaže dijalog za odabir jezika pa tu odabereš Croatian i makneš kvačicu s Do not check spelling or grammar. Možeš eventualno maknuti kvačicu i Detect language automatically - ako ti je tu kvačica onda će Word sam mijenjati jezik dijelova teksta u ovisnosti o tome koji tipkovnički raspored trenutačno koristiš.

 Sve isto izgleda samo sta nema croatian za izabrati... U postavkama kad gledam i kad oden pod languages tamo gdje je croatian pod grammar and spelling pise not installed

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 18:05 (mbaksa).
14 godina
offline
Re: Microsoft Word

 e sada radi nakon instaliranja tog.. hvala :)

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft Word

Pozdrav svima, 

zanima me sljedeće. Naime, iskopiram sliku u Word i onda namještam njenu veličinu. No nikada ne uspjevam tu sliku namjestiti kako ja hocu. Recimo, zelim da bude 3cm x 2cm. I kada namjestim dužinu na 3cm, predjem na širinu, čim tu stavim 2, gore mi se automatski ta trojka prebaci u recimo 3,14. Karikiram sad, ali poanta je tu. Ista stvar se dogodi ako prvo namjestim širinu pa onda dužinu. Uvijek se promijeni ono što sam prvo upisao, odnosno nikako ne mogu dobiti željene dimenzije. Kako rješiti ovaj problem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Microsoft Word

moze pomoc, samo na jednom, nazalost "kucnom" kompu mi je word takav da bijeli papir na kome cu kucati tekst zauzima lijevu polovinu ekrana, a desno nikako...kako da narihtam da je na sredini , kako je i normalno pri 100% zoomu??? tek bude na sredini kad je na 120% zoom, a to necu ...hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Microsoft Word
speedlink kaže...

Pozdrav svima, 

zanima me sljedeće. Naime, iskopiram sliku u Word i onda namještam njenu veličinu. No nikada ne uspjevam tu sliku namjestiti kako ja hocu. Recimo, zelim da bude 3cm x 2cm. I kada namjestim dužinu na 3cm, predjem na širinu, čim tu stavim 2, gore mi se automatski ta trojka prebaci u recimo 3,14. Karikiram sad, ali poanta je tu. Ista stvar se dogodi ako prvo namjestim širinu pa onda dužinu. Uvijek se promijeni ono što sam prvo upisao, odnosno nikako ne mogu dobiti željene dimenzije. Kako rješiti ovaj problem?

To se dogadja jer su ti zakljucane proporcije slike.

Desni klik na sliku -> Veličina i položaj -> I tu skini kvacicu kod Zakljucaj proporcije.

 

 

8 godina
online
Re: Microsoft Word
dadotb kaže...

moze pomoc, samo na jednom, nazalost "kucnom" kompu mi je word takav da bijeli papir na kome cu kucati tekst zauzima lijevu polovinu ekrana, a desno nikako...kako da narihtam da je na sredini , kako je i normalno pri 100% zoomu??? tek bude na sredini kad je na 120% zoom, a to necu ...hvala 

 To se dogadja jer imas widescreen monitor.

U Wordu odi na Prikaz (View) -> klikni na Raspored za Web (Web Layout) -> sad klikni na Raspored za ispis (Print Layout)

Papir bi se trebao centrirati na sredinu zaslona.

16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word
speedlink kaže...

zanima me sljedeće. Naime, iskopiram sliku u Word i onda namještam njenu veličinu. No nikada ne uspjevam tu sliku namjestiti kako ja hocu. Recimo, zelim da bude 3cm x 2cm. I kada namjestim dužinu na 3cm, predjem na širinu, čim tu stavim 2, gore mi se automatski ta trojka prebaci u recimo 3,14. Karikiram sad, ali poanta je tu. Ista stvar se dogodi ako prvo namjestim širinu pa onda dužinu. Uvijek se promijeni ono što sam prvo upisao, odnosno nikako ne mogu dobiti željene dimenzije. Kako rješiti ovaj problem?

Ključnu stvar si izostavio - koje su dimenzije slike koju namjeravaš ubaciti u dokument.

 

Recimo, upravo sam si pripremio sliku dimenzija 3000x2000 piksela i kad je ubacim u Word i promijenim joj širinu na 3 cm, visina mi ispadne točno 2 cm. Drugim riječima, ako ti je ključno da ti slike u dokumentu budu baš 3x2 cm, pobrini se da slike koje ubacuješ imaju točno taj omjer stranica (3:2), a ako i tada ima malih odstupanja, prije ubacivanja ih resizeaj (bez promjene omjera) i obreži (tako da dobiš točni omjer) na neku veličinu koja će se lako skalirati, znači na neki lijepi, okrugli broj.

 

Ovo što je kolega aleng3 napisao, da isključiš proporcije, je također moguće. Time se doduše zaobilazi pravi uzrok problema, a i kod malo većeg odstupanja slike će ti ispasti zgnječene ili rastegnute (veće odstupanje od omjera stranica 3:2 znači da će slike biti jače zgnječene, odnosno jače rastegnute).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 12:52 (mbaksa).
9 godina
online
Re: Microsoft Word
aleng3 kaže...
dadotb kaže...

moze pomoc, samo na jednom, nazalost "kucnom" kompu mi je word takav da bijeli papir na kome cu kucati tekst zauzima lijevu polovinu ekrana, a desno nikako...kako da narihtam da je na sredini , kako je i normalno pri 100% zoomu??? tek bude na sredini kad je na 120% zoom, a to necu ...hvala 

 To se dogadja jer imas widescreen monitor.

U Wordu odi na Prikaz (View) -> klikni na Raspored za Web (Web Layout) -> sad klikni na Raspored za ispis (Print Layout)

Papir bi se trebao centrirati na sredinu zaslona.

genijeee, hvala punoooo punoooooooooo.....pozzzz iz Beograda

11 godina
offline
Filtriranje fontova

Imam Windows 10 i Word 2013. Uz standardne fontove imam instaliranih još stotinjak coustom fontova kao što su fontovi od Adobe programa i fontovi preuzeti sa interneta. Zanima me mogu li u Wordu ili Windowu nekako privremeno iskuljučiti one fontove koji nemaju znakove za naša slova š,đ,č,ć,ž. S time bih mogao puno brže odabrati font koji ima sva slova hrvatske abecede.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Filtriranje fontova

-grafički soft kao npr corel/adobe ima i fontmanager.. koji služi i tome, (ne)instaliranju fonta na nivou win.. i paljenja-gašenja po potrebi (iz doba kad je prosječan grafičar koristio nekoliko tisuća fontova, + ako pređeš cca 500-1000 očekuj usporenje sysa). Google će sigurno pronaći poneki fontmanger, ali pazi na generaciju, nikako starije od xp-win, drugačiji način rada-instaliranja (recimo iz ovog milenija), dok bi trebalo biti dovoljno free (bez crackova)..

-a može i 'na žganjce'.. tj svi fontovi su u fonts folderu, možeš probrati i muvnuti ih u neki drugi (kreiraš naziv po želji i smjestiš ga negdje).. običan copy-paste/delete u tom folderu i font je (de) instaliran, dok drugi folder (ne u sys-font folderu) možeš dodati, kao browsanje-link (odabereš opciju ne kopirati.. i tad na žganjce dalje.. nepraktično, to je praktičlnije fontmanagerom ako pronađeš neki koji zadovoljava .. danas nisu popularni pa je možda problem pronaći + tko zna što imaju ispod haube i koje probleme mogu uzrokovati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
online
Microsoft Word

pomoc opet, kako da formatiram tekst da lijepo izgleda, naime kucam neke izjave pa pod rednim brojevima, ali imam velike rupe praznog prostora, umjesto da sve strane na 4 strane rasirilo se na 7 ? probao sam sve one kombinacije line and page breaks, ma nista ne pomaze hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 8:07 (dadotb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word
Slabo si objasnio što te muči.
13 godina
offline
Microsoft Word

Pozdrav,

 

zanima me kada bi se u wordu moglo napraviti da recimo od 7 lista papira krene broj stranice 1 pa tako nadalje , znači 8 llist papira da bude broj str 2 itd....

dali se to ikako može automatski napraviti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word

Od stranice od koje želiš početi brojanje moraš napraviti section break i onda za header ili footer te stranice isključiti Link to Previous - to ti znači da će onda zaglavlja ili podnožja od te stranice nadalje biti zasebna, odnosno odvojena od zaglavlja i podnožja do te stranice. Nakon što ubaciš broj stranice, ako ti ne ide od 1, onda formatiraš broj stranice i odabereš da počne od 1.

9 godina
online
Re: Microsoft Word

da osvjezim temu..skenirao sam neke spise, otvorio u abby fine readeru i kucao novi dokument copy paste...ali ostali su neki artefakti sa skeniranog dokumenta sada u wordu, kako da ih uklonim ? hvala 

16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft Word

Daj primjer, komadić dokumenta da vidimo o kakvim artefaktima se radi.

15 godina
offline
Re: Microsoft Word

''rafiniraj'' .. kroz npr nptepad (ostane samo txt.. kojeg tad pasteaš u word).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
online
Re: Microsoft Word
ihush kaže...

''rafiniraj'' .. kroz npr nptepad (ostane samo txt.. kojeg tad pasteaš u word).

 oooo puno hvala, uspjelo, spasio si me, jos u frci sa vremenom

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice