Naknadno particioniranje diska

poruka: 12
|
čitano: 13.238
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Naknadno particioniranje diska

Imam jedan problemčić...

Naime prije par mjeseci formatirao sam disk i napravio jednu glupost. Napravio sam 3 particije (10, 50 i 100 GB) i Windowse sam stavio na ovu od 10 GB. Sad mi se događa da imam vrlo malo mjesta na C disku što mi znatno usporuje komp.

 

Zanima me postoji li način ili alat kojim mogu naknadno promijeniti veličine particija ili čak spojiti sve particije? Cilj je, dakle, povećati ovu particiju od 10 GB na kojoj su Windowsi.

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Naknadno particioniranje diska

Naravno da ima...

Partition magic, Paragon Hard disk manager... tomu slično...

 

Osobno radim na Partition Magicu.

 


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Naknadno particioniranje diska

Hvala.

16 godina
neaktivan
offline
Naknadno particioniranje diska

Ja koristim Paragon Hard Disk Manager i baš sam s njim napravio sličnu stvar. Proširio sam si particiju na kojoj se nalaze windowsi bez gubitka podataka.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Naknadno particioniranje diska

Zašto koristit crackirani komercijalni software kad postoji Free software rješenje: GParted liveCD, koje podržaje daleko najviše različitih file systema. Naravno, drsko i bezobrazno je od mene šta san predpostavija da se najviše koristu crackirani proizvodi, jer ipak većina posjetitelja ovog foruma su IT profesionalci s prosječnim primanjima većin od 10.000kn misečno Namigiva. Šalu na stranu, ako komu triba još i Free zamjena za Norton Ghost, pogledajte GParted-Clonezilla LiveCD.


anonimni privremeni email je zakon
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Naknadno particioniranje diska

ja imam sličan problem,al neznam kako bi spojio dvije particije u jednu  s Partition magic-em

dal bi mogao netko s nekim slikama ili konkretnim savjetima mogao pomoći?

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 19:05 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Naknadno particioniranje diska

ma kakvi programi i komplikacije... klikni desnom tipkom misa i idi na manage te u storage izaberi disk management. tu mozes praviti particije.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naknadno particioniranje diska

pokusaj koristeci program PartitionMagic imas opciju merge partition gdje odaberes dvije particije koje

zelis spojiti te upises ime foldera za filove s particije  #2 kasnije kad ti se particije spoje jednostavno filove iz foldera particije #2

razvrstas  simply  copy  paste  Smijeh    naravno ako ih imas ako ti particija #2 nije prazna.

Cool

 

16 godina
protjeran
offline
Naknadno particioniranje diska

               Probao sam Partition Magic 8.0, na savjet s ove teme, te se može reći da je resizenje diska uspješno izvedeno, bez po muke!Smijeh


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naknadno particioniranje diska
igy kaže...

ma kakvi programi i komplikacije... klikni desnom tipkom misa i idi na manage te u storage izaberi disk management. tu mozes praviti particije.....

 ja bih htio spojiti c i d particiju(obje imaju podatke) pomoću toga kako si rekao ali kako spojiti particije s tim(ne da mi se čitati help) i da li se onda gube podatci ,da napravim backup oba diska

H-MAN RULES!!!11
12 godina
offline
Re: Naknadno particioniranje diska
Danny_HR kaže...

Naravno da ima...

Partition magic, Paragon Hard disk manager... tomu slično...

 

Osobno radim na Partition Magicu.

 

a jel se može time particionirat usb stick

15 godina
offline
Re: Naknadno particioniranje diska
Tony1999 kaže...
Danny_HR kaže...

Naravno da ima...

Partition magic, Paragon Hard disk manager... tomu slično...

 

Osobno radim na Partition Magicu.

 

a jel se može time particionirat usb stick

 -tema je od 2008, ...

- može, beskorisni jer je USB-flash disk zbog standarda neiskoristiv, nije isto kao HDD. Potreban je tad neki alat kojim ćeš ga 'pretvoriti' u HDD, povezano s BIOSom (MBO-chipset) i opcijama emulacija u BIOSu itd. itd. (previše komplikacija i kombinacija, moraš isprobati dali na tvojoj konfiguraciji sve radi).

- danas imaš izbor besplatnih alata kao EASEUS-PM (HomeFree), kao i ostali komercijalni koji često nude neku free verziju, koristeći OS npr diskpart, razne utilse (HP-tols) itd. itd. više tema npr za izradu install USBa, na kojima imaš sve potrebno, potraži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 10:47 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice