Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

poruka: 7
|
čitano: 1.765
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

Imam par screenshoootova u kojima mi pokazuje da mi ne želi formatirat disk. U standardnom postupku, preko disk managmeta i HPUSBDISK programa... 

Priča počinje ovako mislio sam napravit Win7 USB za instalaciju Win7 u Rufus USb toolu. Prvi put kada sam radio mi je uspjelo kreirat Win7. Nisam uspio instalirat winse jer mi kompjuter nakon boot->F12 nije želi prepoznat USb. Nije da inaće ne čita, već mislim da kompjuter korist onaj stari "sivo-plavi" bios od prije 10 god, a ne ovaj noviji UEFI za koji je Rufus Usb tool napravio instalaciju na usb stricku.

Ne kužim se baš u taj dio sa UEFI/legacy instalacijama, ali sam ovaj put u rufusu krenuo ponovno napravit novu win7 instalaciju preko stare, ali bi ovaj put umjesto GPT izabrao MBR partition (što god to značilo). Uglavnom nije mi uspjelo. Dobivam razne errore.

Imam 2 problema. Kako formatirat ovaj usb i kako napravit bootablini Win7 usb za stariji bios?

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 8:43 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

bump

 

sad sam formatirao u macOSu. Formatiralo se neko vrijeme no nije uspjelo.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

Uzmi drugi usb, tome se nešto dogodilo, uopće nije particioniran. na taj stari bios ne pokušavaj sa usb_a instalaciju, jedino možda u biosu podesi da ti je usb disk prvi, pa onda kod prvog restarta, opet stavi hard disk kao prvi.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu format usb i problem sa instalacijom W
bruno03 kaže...

Imam par screenshoootova u kojima mi pokazuje da mi ne želi formatirat disk. U standardnom postupku, preko disk managmeta i HPUSBDISK programa... 

Priča počinje ovako mislio sam napravit Win7 USB za instalaciju Win7 u Rufus USb toolu. Prvi put kada sam radio mi je uspjelo kreirat Win7. Nisam uspio instalirat winse jer mi kompjuter nakon boot->F12 nije želi prepoznat USb. Nije da inaće ne čita, već mislim da kompjuter korist onaj stari "sivo-plavi" bios od prije 10 god, a ne ovaj noviji UEFI za koji je Rufus Usb tool napravio instalaciju na usb stricku.

Ne kužim se baš u taj dio sa UEFI/legacy instalacijama, ali sam ovaj put u rufusu krenuo ponovno napravit novu win7 instalaciju preko stare, ali bi ovaj put umjesto GPT izabrao MBR partition (što god to značilo). Uglavnom nije mi uspjelo. Dobivam razne errore.

Imam 2 problema. Kako formatirat ovaj usb i kako napravit bootablini Win7 usb za stariji bios?

 je, postoje neka rješenja za uklanjanje "write protect" pogreške no ne bih se u to pouzdao. baci ovaj i nabavi novi usb (ali ne Toshiba) pa probaj ponovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

 

I rufusom možeš formatirati stik, meni to upali čak i nakon kaj win kaže da ga nemreju formatirati.

 

A novi usb bi svakako bila preporuka.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu format usb i problem sa instalacijom W

-neispravan stikić.. da bi radio mora biti ispravan :)

-beskorisno je probavati druge alate-oseve

-rufus je samo alat i poželjno je razumjeti.. može se kreirati boot za stari bios, mbr shema ili za novi uefi-gpt (isključivo za 64bitn os) ili za oba. MCtool radi oba, skineš s msove stranice win 7-8-10 čist origigi iso.. i snimiš. Tad radi-boota ako mbo-bios uopće podržava boot s usb medija. (kad je to uvođeno nije postojao standard.. ponekad ne radi, ovisi koja mbo-proizvođač-bios-chipset itd.. tad možda rufusom MORAŠ prilagoditi emulaciju.. i tad se koristi rufus s razlogom jer je samo alat + nudi opcije koje moraš znati-razumjeti da bi napravio ono što odgovara tvojim potrebama-kompatibilnost-bios-hw..).

 

ako imaš neki stari win7-iso tad takav medij nema uefi (jer nije postojato) i ako njega kopiraš imaš samo stari legacy-mbr boot, ali taj boot radi na svim računalima, nova podržavaju oba moda naravno ovisno kako se podesi bios, jer postoje opcije jedno-drugo ili oba moda, npr CMS/legacy/UEFI.. i koristi F-tipku za quick/CMS boot meni, jer tad konkretno vidiš jel medij bootabilan i u kojem modu. Ako je u oba moda i ako ih bios podržava, tad takav medij možeš odabrati u kojem modu želiš dalje install... koja tipka? f-nešto, 8-12 ili esc google + mbo + boot.. i znaš. Order je sporedan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Ne mogu format usb i problem sa instalacijom Win7

Može se probati i s HDD LLF-om. No, najčešće je razlog defekt u samom USB sticku, zbog čega firmware USB sticka zaključa stick od zapisivanja. Dakle, spasiti podatke ako se ima što za spašavati, probati formatirati, ako ne ide - u tehnički otpad.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice