Nemam zvuka na kompjuteru?

poruka: 28
|
čitano: 26.150
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?

Evo nestalo mi zvuka neznam sta da radim...imam drivere i sve probavbo sam sa slusalicama ali neradi moja maticn:MSI KT4AV (MS-6712)....  :) Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nemam zvuka na kompjuteru?

Zna neko? hitno je... :/

13 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?

Uvijek prvo reinstaliraj drivere i provjeri da je u device managmentu sve OK (a i postavkama zvuka u control panelu), zatim očisti računalo od malware-a (preporuka Malwarebytes i/ili SuperAntiSpyware), pročisti registry Glary Utilities-om. Ništa te ne košta malo do službenih str. proizvođača pogledati teme na forumima ili eventualno progooglati neki error ako ti se javlja, barem dok ti netko ovdje ne priskoči u pomoć.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Nemam zvuka na kompjuteru?
Meni je jednom takodjer odjednom nestao zvuk, napravio sam System Restore i proradio je.
the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
12 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?

Moze pomoc,instalirao sam novi win xp sp3 2012,sve sam drivere skinuo preko driver geniusa,ali zvuk ne radi :\ radio sam sve i svasta,ali nece,skidao razne drivere ali zvuk ne radi,maticna ploca mi je GX620. U device menageru imam zuri uzvicnik na "digital audio.." i idem update driver nece pa nece,ako znate sta bi moglo biti... pomozite.. hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?

Moguće da je problem u windowsima, pogotovo ako su neki divlji (kakvi su to SP3 2012???).

 

Desni klik na taj "Digital audio", propeties, Details, odaberi hardware IDs i prepiši oznake uz DEV_ i VEN_

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
igor-ze1 kaže...

Moze pomoc,instalirao sam novi win xp sp3 2012,sve sam drivere skinuo preko driver geniusa,ali zvuk ne radi :\ radio sam sve i svasta,ali nece,skidao razne drivere ali zvuk ne radi,maticna ploca mi je GX620. U device menageru imam zuri uzvicnik na "digital audio.." i idem update driver nece pa nece,ako znate sta bi moglo biti... pomozite.. hvala

Dali si skinuo sa ove stranice i vidi za Audio SoundMAX driver za XP?

Sam svoj majstor. :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
igor-ze1 kaže...

Moze pomoc,instalirao sam novi win xp sp3 2012,sve sam drivere skinuo preko driver geniusa,ali zvuk ne radi :\ radio sam sve i svasta,ali nece,skidao razne drivere ali zvuk ne radi,maticna ploca mi je GX620. U device menageru imam zuri uzvicnik na "digital audio.." i idem update driver nece pa nece,ako znate sta bi moglo biti... pomozite.. hvala

Koja je to matična?

Da to nije Dell Optiplex računalo?

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 18:36 (F1-IVO).
12 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?
Imam isti problem ako ko moze da pomogne matinca mi je HP 0A64h a chipset ATI RS482

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
GHOSTT kaže...
Imam isti problem ako ko moze da pomogne matinca mi je HP 0A64h a chipset ATI RS482

Malo više detalja nebi škodilo.

Koji operativni sistem koristiš, jel to neko HP brandirano računalo? (npr. HP Compaq DC5750 i slično).

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
GHOSTT kaže...
Imam isti problem ako ko moze da pomogne matinca mi je HP 0A64h a chipset ATI RS482

Probaj preko Windows Update-a skinut odgovarajući driver,ili skini AIDA64/Everest program i vidi koji ti driver treba (u everestu pogledaj koji Realtek ili koji već čip imaš na ploči) i skini s interneta. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?

Meni je prvo nestalo zvuka na win7, a evo sta pise VEN_8086 DEV_27DE,ako moze pomoc hvala..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
jeste to racunalo..
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
igor-ze1 kaže...

Meni je prvo nestalo zvuka na win7, a evo sta pise VEN_8086 DEV_27DE,ako moze pomoc hvala..

To je ALC850, realtekov čip.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
operativni sistem je xp sp2 32 bit jest hpcompaq dc 5750 small form factor jos neke informacije ?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
nemoze probavo sam preko svakog programa da skinem driver al nemoze .
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
GHOSTT kaže...
nemoze probavo sam preko svakog programa da skinem driver al nemoze .

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3253423&prodTypeId=12454&prodSeriesId=3253421&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=1093#113165

 

spusti se do Driver-Audio pa skini driver.. javi jel radi   {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
GHOSTT kaže...
operativni sistem je xp sp2 32 bit jest hpcompaq dc 5750 small form factor jos neke informacije ?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3253423&prodTypeId=12454&prodSeriesId=3253421&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=1093#113165

 

World Championships: 7, GP started: 289, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
jel moze link da skinem driver?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
Nello kaže...

 

Dali si skinuo sa ove stranice i vidi za Audio SoundMAX driver za XP?

dao ti je nello link jesi skinio taj driver

12 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?
skinuo sam taj driver,ali opet nece zvuk,uvijek mi stoji zuti uzvicnik na soundmax u device menageru.. :(
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?

Možda si nešto prčkao po BIOSU pa ti se postavke poremetila???

To se zna često  dogoditi ako su ti zvučnici ili slušalice spojene na prednjem priključku na kučištu jer se ti priključci zeleni i žuti (ako su na prednjoj strani kučišta) nalaze na matičnoj

Pogledaj u BIOSU koja ti je vrijednost za Msi Controller pod audio

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 16:45 (kule93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
BIOS nisam dirao,evo sad cu sve pogledati pa ti javim.
12 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?
S obzirom da ne znam napraviti,moze neko da mi pomogne,tacnije da mi udje u komp preko teamviewer-a pa da mi pokusa napraviti,ako neko zeli pomoci samo neka mi da link sa fb. da mu mogu reci sifru i ID. hvala IGOR
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
e brate hvala radi :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?
igor-ze1 kaže...
S obzirom da ne znam napraviti,moze neko da mi pomogne,tacnije da mi udje u komp preko teamviewer-a pa da mi pokusa napraviti,ako neko zeli pomoci samo neka mi da link sa fb. da mu mogu reci sifru i ID. hvala IGOR

Prije ćeš doći do odgovora ako postaš u temi:" pomoć forumašima preko Team Viewera" s tim da dobro pogledaš prve stranice teme jer je na njima navedeno tko je za koje područje spreman i sposoban intervenirati

12 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka na kompjuteru?

e ljudi  opet imam problem komp mi je radio sasvim u redu  ali prije neko vece nije htio da upali ocistio sam ga i izvadio mu jednu ram plocicu upalio je ali nije bilo zvuka pokuso sam instalirati ponovo drivere za kompijuter ali opet nema zvuka pomoccc ?? {#} E LJUDI AKO MOZE BRZ ODG HITNO MI JE :D POLUDICU BEZ ZVUKAAAA -_-'' xD

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 18:59 (GHOSTT).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka na kompjuteru?

Nađi u "device manager" koja ti komponenta drži zvuk,pa ako nije,stavi "eneble" i "roll back driver",

ili "update driver".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice