Pokupio sam virus na USB, pomoć

poruka: 15
|
čitano: 6.958
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pokupio sam virus na USB, pomoć

Pozdrav, pokupio sam virus na USB u jednoj kopirnici. Kada sam ponovo ubacio taj USB u računar kući javio mi je antivirus da imam virus i da je izbrisano "nešto"... sad mi na USB ostala dva bezvrijedna posljednja dokumenta a sve ostalo otišlo (SLIKA 2)

 

ali, piše da je još uvijek zauzeta memorija na USB (SLIKA 1) ali nikako doći do podataka... probao sam sa Recover My Files v5 i Undelete 360, u oba programa se vide ti dokumenti, ali kad ih vratim i spremim na komp onda su oni prazni... 

 

Ima li neko neki prijedlog kako doći do tih podataka? Oni još uvijek zauzimaju memoriju ali nema ih ni kada uključim da se vidi "hidden files"

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Vidi jeli ti izbrisao ili poslao u karantenu, ako je izbrisao pokusaj ova cuda: https://www.techradar.com/news/software/applications/best-free-data-recovery-tools-1321723

http://www.aocsource.com/
15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Pretpostavljam da nije izbrisano čim je zauzeto puno prostora na USB

6 godina
protjeran
offline
Pokupio sam virus na USB, pomoć

Pokusaj te programe u tom linku.

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Evo pokušavam, ali nema vele uspjeha...

6 godina
protjeran
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Gledaj i na jubitu videa mozda netko zna neki bolji nacin https://www.youtube.com/results?search_query=recover+deleted+files

http://www.aocsource.com/
15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć
kemal_r kaže...

.. "hidden files"

-hidden & sys/zaštićene.. dvije opcije.

-ili isključi AV (to nije pametno, može na npr linux distri, skini npr mint, pokreni live..)

-ako AV ne može počistiti fileove, tad je beskorisno.

-ako je crypt-ransm, ugl platiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Inače, instaliraj si ako želiš MCShield koji služi upravo za ovakve stvari - blokira malware s USB memorija odnosno svih "removable drives".

15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć
ihush kaže...
kemal_r kaže...

.. "hidden files"

-hidden & sys/zaštićene.. dvije opcije.

-ili isključi AV (to nije pametno, može na npr linux distri, skini npr mint, pokreni live..)

-ako AV ne može počistiti fileove, tad je beskorisno.

-ako je crypt-ransm, ugl platiš..

 Mogu li ja ikako doći do ovih podataka? ovu prvu tačku te nisam razumio, kakva je razlika između hidden i sys zaštićene, svakako ih ne vidim...

 

kada isključim AV opet ne vidim ove dokumente na USB-u

 

Preskenirao sam Avastom opet taj USB nije našao viruse ali i dalje stoji da je memorija zauzeta a nema dokumenata...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 8:30 (kemal_r).
15 godina
offline
Pokupio sam virus na USB, pomoć

Probaj ovo pod Step 2.

A možeš i sve tri probati....

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć
kemal_r kaže...
..

 Mogu li ja ikako doći do ovih podataka? ovu prvu tačku te nisam razumio, kakva je razlika između hidden i sys zaštićene,..

-attribut filea, podešava se na istom mjestu, normalan file/folder može biti skriven, sys-file (OSovski) je skriven s razlogom.. i kad uključiš prikaz win te dodatno upozori na rizik. (same riječi-nazivi bi trebali biti samoobjašnjivi..)

-svi OSevi nudue iste opcije, razlika može biti samo u defaultnom prikazu-opciji ili poneki filemanager koji defaultno prikazuje (kategorija NC-klonova).

-ako bootaš linux, jednako može biti skriveno dok ne uključiš prikaz, ali si bar miran za virus..

-dok AV ne uspjeva ukloniti virus (počistiti i spasiti file).. što ćeš s tim fileom? zaraziti win?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Već godinama još od NC , VC , win commander i sad koristim sličan program "Total commander" .

U "Configuration /Option/Display imaš u prvom redu za uključiti prikaz hyden i system datoteka.

Kad označiš jednu ili više ( desni klik) pod  "Files" ima opcija "Change attributers" pa kvačicama radiš što te volja , skrivaš ili omogućuješ vidljivost.

 

ps: ... ne diraj po hdd disku sistemske datoteke koje tako ugledaš da ne napraviš štetu već samo na tom stiku vidi da li ima datoteka koje trebaš pa ih možeš kopirati  na drugu stranu prozora ovog programa ( prije podesi na drugoj strani disk/folder u koji ćeš prebacivati).

15 godina
offline
Pokupio sam virus na USB, pomoć

Tek sam sada došao, sad ću prvo probati što je Srednji napisao, pa ću onda ovo ostalo.... 

 

Javim rezultat...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć

Svi AV programi i malwerbyte skaniraju i skrivene datoteke pa je nelogično starinskim načinom (DOS) mjenjanja atributa da budu vidljive pa tek onda preskanirati ??

15 godina
offline
Re: Pokupio sam virus na USB, pomoć
Srednji kaže...

Probaj ovo pod Step 2.

A možeš i sve tri probati....

 Ovo sam probao, program ništa nije našao kad sam uključio USB i kada sam ono ukucao u CMD ništa mi nije izbacilo... čekao nekolike minute i ništa....

ihush kaže...
kemal_r kaže...
..

 Mogu li ja ikako doći do ovih podataka? ovu prvu tačku te nisam razumio, kakva je razlika između hidden i sys zaštićene,..

-attribut filea, podešava se na istom mjestu, normalan file/folder može biti skriven, sys-file (OSovski) je skriven s razlogom.. i kad uključiš prikaz win te dodatno upozori na rizik. (same riječi-nazivi bi trebali biti samoobjašnjivi..)

-svi OSevi nudue iste opcije, razlika može biti samo u defaultnom prikazu-opciji ili poneki filemanager koji defaultno prikazuje (kategorija NC-klonova).

-ako bootaš linux, jednako može biti skriveno dok ne uključiš prikaz, ali si bar miran za virus..

-dok AV ne uspjeva ukloniti virus (počistiti i spasiti file).. što ćeš s tim fileom? zaraziti win?

 Ovako sam uspio, došao sam do podataka, ništa više nije zaraženo, vjerovatno što je bilo zaraženo uklonjeno je a ovo ostalo "sakriveno"... Hvala ti 1.000.000 puta

AF139 kaže...

Već godinama još od NC , VC , win commander i sad koristim sličan program "Total commander" .

U "Configuration /Option/Display imaš u prvom redu za uključiti prikaz hyden i system datoteka.

Kad označiš jednu ili više ( desni klik) pod  "Files" ima opcija "Change attributers" pa kvačicama radiš što te volja , skrivaš ili omogućuješ vidljivost.

 

ps: ... ne diraj po hdd disku sistemske datoteke koje tako ugledaš da ne napraviš štetu već samo na tom stiku vidi da li ima datoteka koje trebaš pa ih možeš kopirati  na drugu stranu prozora ovog programa ( prije podesi na drugoj strani disk/folder u koji ćeš prebacivati).

 Hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice