Prevelika temparatura procesora

poruka: 20
|
čitano: 4.300
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Temparatura procesora mi je kad odem na internet 73 stupnja i kad nesto radim  do 90(u speciju je narancaste boje nekad zna i biti crvene boje)?Jeli to normalno  ?frend mi kaze da je normalna temp 30 stupnjeva i da ga odnesem na sevis?imam pc ne laptop

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:00 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Prevelika temparatura procesora

Nije to normalna temperatura.

Očisti hladnjak i zamijeni pastu na procesoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Imam 2 antivirusa avast i malwarbytes ali sam primjetio da kad surfaš i trzis igru (torrente) da je jako puno virusa na netu nisam neki pro za kompove ali nisam znao da je toliko stranica s virusima (lažnih stranica s igrama za skidanje).da nije neki virus??Stavio sam previse paste jeli to problem ili moram bas ko zrno graska??

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 0:53 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Prevelika temparatura procesora

obriši pazljivo pastu sa procesora i hladnjaka sa vlažnom maramicom  te kad se sve osusi nanesi zrno paste u sredinu i dobro sve ucvrsti.ako nisi to radio nikada radje pitaj nekog frenda da ti pomogne.i naravno ocisti cijelo kuciste od prasine pomocu kompresora.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Taj procesor bi trebao biti na max. 63 stupnja.
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20X2%206000+%20-%20ADX6000IAA6CZ%20(ADX6000CZBOX).html
Ponovi instalaciju hladnjaka, ako i dalje budu visoke temperature onda ti je procesor degradirao i treba ga mijenjati.
Vrijeme ti je da skupljaš novac za novi komp.

 

Hladnjak dobro stoji i uopce nije bilo prašine (ocistio sam ga za svaki slučaj) i jos nesto gledao sam na netu kako ubrzati windows pa sam napravio sve te promjene (ali sumnjam da je to).Pod power option ima opcija high peformance (favors pewormance but may use more energy) dali mogu to koristiti (vidio sam da to ubrzava windows)??

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 11:01 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Prevelika temparatura procesora
zaclee kaže...

Hladnjak dobro stoji i uopce nije bilo prašine (ocistio sam ga za svaki slučaj) i jos nesto gledao sam na netu kako ubrzati windows pa sam napravio sve te promjene (ali sumnjam da je to).

 Daj provjeri da li se ventilator na hladnjaku uopće okreće.

Pipni hladnjak rukom kad pokazuje visoku temperaturu, jer možda senzori pokazuju krivo.

 

EDIT: Windows ne utječe na temperaturu procesora.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 11:04 (Mile 74).
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

vrti se normalno.Tu i tamo mi se pojavi plavi ekran i windows se resetira.Koliko dugo traje procesor uopce??Idem stavit novu pastu

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 11:09 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Prevelika temparatura procesora

Ovdje ću ti odgovoriti.

Procesor traje dok ne krepa.

Obično svakodnevnom upotrebom mogu raditi dobrano preko 10 godina.

Bolje paste(skuplje) mogu izdržati nekoliko godina, a one loše treba često mijenjati.

Nije to egzaktna znanost pa da se može točnije reći.

Kad vidiš da su se temperature povećale, onda je vrijeme za očistiti komp i promijeniti pastu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Pogledaj preko teamwievera poslao sam ti porukom id i sifru

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

evo temp procesora speccy i cpuid hw monitor

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Prevelika temparatura procesora

Da li je to temperatura kad ništa ne radiš(idle) ili kad radiš (load)?

Jesi li clockao procesor?

Vcore ti je prevelik (1.45V), probaj ga smanjiti na 1,35 ili 1.37V ako ne može ući u Winse i postaj temperature.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

to je temparatura kad ne radim nista(kad sam na netu) .Kad sam ubrzavao windows pod power options mozes izabrati balanced ili high performance,napisali su da izaberem high performance (kazu da ako imas pc ne laptop da izaberes to).Neznam overclokat i neznam dali je to uopce potrebno(volio bi znati sto vise o overclokanju)??

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:14 (zaclee).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Prevelika temparatura procesora

Ako komp koristiš samo za surfanje i filmove onda ti ne treba overclock.

Želiš li brži komp onda kupi na njuškalu Phenom II X4 procesor i AM2/AM2+ hladnjak da nije stock.

Još ako dodaš 2-4GB memorije imat ćeš puno brži i hladniji komp.

Je li ovo tvoja matična? Arock ALiveXFire-eSATA2

Ako je ovdje su ti podržani procesori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Pozz ljudi da se javim sa slicnim problemom... Danas sam uzeo drugo kućište za računar i premjestio sve komponente u njega, procesor hladnjak nisam skidao sa maticne sve sam komplet prebacio spojio sve radi. Ali ne znam jel slučajnost il sam u procesu nešto zahebao ali uglavnom hladnjak mi se neće da vrti preko 2500rpm i procesor mi se pregrijava. Nikad nije išlo preko 75C sa overclockom sa 2.4 na 2.8ghz. Radi se o stock intel hladnjaku , zamijenio sam pastu ponovo stavio sve hladnjak i opet isto. Kad isključim u biosu auto fan control onda ga ne mogu ni preko 2200 dići u speedfan iako je na 100% kao postavljeno.. dok bi prije na 100% najmanje 2800rpm pa do 3100rpm išao ovisno o koristenju.. Kad ukljucim u bios auto fan control onda ga uspije do 2500 dići nakon 5min prime95 pokrenutog ali mi temp ide preko 85C na default postavkama bez OC... Ne znam sta se desava. Probao sam ventilator ukljuciti u drugi prikljucak na matičnoj ali ništa i dalje 2200rpm.. 

21.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Prevelika temparatura procesora

Ja sam imao slican problem a onda sam skontao da hladnjak nije sjeo na procesor kako treba haha

 

Pritisni prstom hladnjak i usput vidi kakva je temp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prevelika temparatura procesora

Evo slike kad neradim nsita ;

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevelika temparatura procesora

Nešto ti opterečuje proc na 100%, pogledaj task manager koji je to proces, moguće neki program radi ili više pa i virus možda.Očito da ti puno toga radi šta se ne vidi.

Ako ti ništa ne radi pod cpu stavku mora ti bit ovako:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 16:36 (dery).
10 godina
offline
Re: Prevelika temparatura procesora

..vidim po slikama da još nisi spustio vcore na 1.35V

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 23:57 (AF139).
15 godina
offline
Re: Prevelika temparatura procesora
zaclee kaže...

Evo slike kad neradim nsita ;

 -to su 'normalne' temp za tu generaciju CPUa.. + starenje (povećava se otpor, smanjuje efikasnost to dodatno podiže napon-temperaturu.. to je tako, fizika na djelu).

-podesi-provjeri bios, svaka mbo voli malo OCati (do 10% su tolerancije ako nemaš problema tad ok, ako problemi počnu tad spusti napon na 'normalan' i bez OCa jer OC često traži podizanje za stabilan rad..). .. pa do postavljanja jačeg hladnjaka.

-temp koje su važne, od 70-90 unutar granica (ali je naravno poželjno što niže, ako može ispod 40-50.. kao današnji i to je osnovna razlika u jezgrama-naponima) s višim tem se pale alarmi ovisno o postavkama  biosa.. dok je gašenje iznad 100-110.. ako se pod opterećenjem temp penju preko 90 prema 100 tad si blizu granice, ako ne prelazi.. možeš ignorirati ili što god da radiš pitanje je isplativosti i sve crkne kad-tad.. čak i da je temp 50c .. nije vječno pa na starom računalu nema smisla kupovati hladnjak (ili vodeno) koje bi bilo skuplje od vrijendosti cpua itd..

 

sve je povezano, možda zato mbo podiže napon, automatska regulacija, to ekšli mbo radi dobro-pametno.. i 'popravljaš' samo ako imaš problema.. ne zato jer ti je sumnjiva temperatura, jer to je stara generacija i nije suporedivo s novim cpu temeraturama. Viši napon => viša temp, ako staranjem raste otpor za toliko je više temperature + mora se podići napon .. itd. pošto je napon Xmnožitelj clocka direktno vezano za temp (inače bi OC bio lagan) normalno da u opterećenju skoči npr sa 70 na 90.. važno da je hlađenje adekvatno i da ne ide iznad i da se nakon prestanka opterećenja relativno brzo spusti.. tad je ok, ako se sporo spušta tad imaš problem npr loš kontakt-pasta-prašina..

+moguće da imaš malware/miner i sl. ako odvrtiš prime95 recimo desetak min.. tu temp možeš uzeti kao neku max.. ako je do 90 ok, ako je do 100 .. smisli što ti se isplati, jer crknuti mora jednog dana, možda sad, možda za 100godina.. ako radi ili se smrzava i sve to je pozvezano s vga-cpu-mbo-ram + napajanje a mbo sve to stabilizira VRMoma.. može ti u trenu otići 'sve'.. dok je najčešći uzrok vga kao najveći potrošač koji vuče najviše struje, time zagrijava chipset, temepraturom raste otpor/pada efikasnost pa mora još više struje a to je još viša temeratura..

 

:) jasnije?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevelika temparatura procesora

Hvala , sve jasno!Nisi se trebao toliko mucit (toliko pisati)!Sad je temp 53 stupnja kad odem na internet ,otvorio sam kuciste valjda zato!

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 14:16 (zaclee).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice