Problem s eksternom memorijom

poruka: 7
|
čitano: 728
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Problem s eksternom memorijom

Pozdrav ekipa,

dakle imam problem s maxtorovim eksternim hard diskom od 1TB kupljen prije malo manje od godinu dana u linksu.

Disk mi nije nikako ispadao ili da je imao slicna ostecenja,danas prilikom kopiranja nekih datoteka s tog diska na usb stick kopiranje je 2-3 puta zaredom prekinuto na pola

tj brzina prebacivanja podataka bi pala na nulu i tako ostala.Nakon toga probao sam prebacivati datoteke jednu po jednu i to je islo,ali disk je poceo sve sporije reagirati (vise vremena

je trebalo da se pristupi podatcima na disku odnosno duze je trajalo ucitavanje) da bi na kraju dosao do toga da windows uopce vise ne prepoznaje disk,a ni televizija na kojoj je jutros 

najnormalnije radio. Sada kada spojim disk s racunalom cuje se onaj zvuk kada se on spoji pa nakon nekih 30 sekundi zvuk odspajanja, opet nakon nekih 10 sekundi cuje se zvuk kao da je nesto

spojeno a u computer managementu se pojavi Unknown USB device, odmah da napomenem da se to ne vidi odmah kada se spoji vec nakon ovih 40-ak sekundi.

Ako netko zna kako se ovaj problem moze rjesiti bio bih zahvalan, probao sam vec deinstalirati drivere pa da se oni sami instaliraju, ali neide i razlog sto je ova tema u podforumu softver je moja

nada da je ovo samo softverski problem te da ipak ima nade za spas mojih podataka sa diska 

 

Dakle nakon sto se cuje odspajanje pa ponovno spajanje diska on se ovako pojavi u computer managementu Dakle nakon sto se cuje odspajanje pa ponovno spajanje diska on se ovako pojavi u computer managementu
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Problem s eksternom memorijom

Ladica vjerovatno ne valja, a hard je ispravan.

Nadaj se.

Probaj izvaditi hard iz ladice, malo očistiti konektor i ponovno vratiti unutra.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
online
Re: Problem s eksternom memorijom

Nažalost ne zvuči kao softverski problem, više kao disk na izdisaju.

Provjeri sa SeaTools stanje diska, a svakako probaj kopirati što se da i nosi na reklamaciju.

 

Da dodam ovo što fer-de-lance predlaže ... ti Maxtori su nezgodni za rastavljanje, pa možda bolje ne dirati (ako ti još vrijedi garancija).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 16:56 (Mladen).
6 godina
neaktivan
offline
Problem s eksternom memorijom

Hvala vam obojici na brzom odgovoru, ali evo ni sa seatoolsom nema nigdje tog drivea, imam li neku alternativu za izvlacenje podataka ako ga nigdje nemogu nac?

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Problem s eksternom memorijom

Jedino izvadit i stavit u drugu ladicu, ako nemaš garanciju.

A inače ne znam kakva je situacija ako ga nosiš na reklamaciju, jedino se nadat da ti budu htjeli izvadit podatke prije zamjene.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
online
Re: Problem s eksternom memorijom

Spomenuo je u prvom postu da je star nešto manje od godinu a takvi obično imaju 2 ili 3 godine garancije.

 

Iako bih i ja to odmah raskopao :), pitanje je još kakav je disk unutra, nije naveden točan model. Za Maxtora su velike šanse da je normalan SATA disk sa odvojenim USB<->SATA konverterom pa se lako kopiraju podaci ako je disk ispravan (neki WD-ovi imaju USB zalemljen direktno na elektroniku diska).

6 godina
neaktivan
offline
Problem s eksternom memorijom

Ekipa hvala puno, da disk je jos uvijek pod garancijom tako da ga saljem u servis ako kazu da ce pokusat izvuc podatke, jer ja 

iako sam laik teski vjerujem da nije problem u samom disku nego u necem drugom svakako hvala jos jednom 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice