Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

poruka: 22
|
čitano: 3.555
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Imam navedeni kontroler u racunaru kada povezem LAN na maticnu plocu jednostavno ga ne prepoznaje u opciji "upravljanje racunalom" pise da je driver 12.6.2018 ali na intel sajtu nema tog drivera ima samo 2017 kada pokusam snimiti taj driver sa intel sajta kaze mi na kraju instalacije da intel kontroler ne postoji na racunaru pored ikone mi ima uzvicnik (slika) kada hocu da brisem driver obrise mi cijeli uređaj iz "upravljanje racunalom" je li to znaci da ne postoje driveri za win 10? I kako da izbrisem driver i da pomocu opcije kompaktibilnost snimim driver za win 8?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 15:25 (Adoxxxxxsdi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Desni klik na tu ikonu s uskličnikom i bude ti ponudilo uključiti/isključiti uređaj, pa budeš vidio jel javlja kakvu grešku.

Tebi su driveri očito ok ali nekaj drugo zeza, a smrdi mi da se mrežna kartica ugasila i ima problema u radu.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Ima neku gresku pise nesto kao pogreska kod 11 

 

 

7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Ima neku gresku pise nesto kao pogreska kod 11

 probaj, desni klik na ikonu, uninstall device, nakon toga, action - scan for hardware changes... pa će sam reinstalirati

 

btw. koristi, snipping tool (sada se zove snip & sketch u win 10) za screenshot

edit, ah to ti šalješ s moba...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 19:16 (Louis Pluto).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Radio sam to ali mi opet snimi isti driver iz 2018. God

 

7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Radio sam to ali mi opet snimi isti driver iz 2018. God

 

 desni klik, update driver - browse my computer for driver... - let me pick from a list... i pogledaj nudi li ti više od jednog drivera (compatibility kvačicu ostavi uključenu)... probaj restartati... kad ti se počeo dešavati problem? jesi li što novo instalirao, restore ukoliko ništa ne pomaže...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Nudi mi isti ovaj driver,kada sam dobio maticnu je pocelo ne znam da li radi na win 7 nisam pokusavao

7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Nudi mi isti ovaj driver,kada sam dobio maticnu je pocelo ne znam da li radi na win 7 nisam pokusavao

 gledam sada i intel nudi samo driver za win 8 i ranije... međutim ukoliko ti je uređaj prepoznat od windowsa tada je podržan od ms odnosno driver postoji (taj instalirani)... dakle kažeš to je svježa instalacija?

probaj skinuti najnoviji paket drivera od intela 24.3, moguće da i unutar njega postoji driver za tvoju mrežnu

 

https://downloadcenter.intel.com/product/36773/Ethernet-Products

 

ukoliko ni to ne pomaže probaj s win7, linux

 

btw, koja je to matična ploča?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2019 19:57 (Louis Pluto).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Fazon je sto mi ne da instalirat driver ne prepoznaje intel adapter za internet

7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Fazon je sto mi ne da instalirat driver ne prepoznaje intel adapter za internet

 koja je to ploča?

možeš i ručno instalirati taj driver, u zipu ti je, extrahiraj i instaliraj iz device managera... da ponovim pitanje koja je to matična ploča?

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Ploca je neka starija 1. Gen i5 650 i da ne da mi ni tako jednistavno mi nista ne dozvoljava samo kaze da su najnoviji driveri instalirani 

7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Ploca je neka starija 1. Gen i5 650 i da ne da mi ni tako jednistavno mi nista ne dozvoljava samo kaze da su najnoviji driveri instalirani 

 pitam koja je ploča da vidimo što ima na stranici proizvođača ploče i kakve su specifikacije, moguće je da winsi pogrešno vide mrežnu...

ako je sve po po speckama, probaj reinstalirati winse ili probati sa sedmicom, ako ni to onda je crkla i kupi si mrežnu karticu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 0:26 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

-može biti bilo koji problem od žice-kabla, do kvara mrežnog adaptera. Driver bi trebao biti najmanji problem.

-odspoji kabel, win mora reagirati, gledaj i ledice na konektoru (mrežne i routera) kad spojiš kabel ledice moraju zasvijetliti, ako su žuta-zelena boje .. ovisno o brzini na kojoj se spaja. To je prvi indikator radi li sve, tj ako to ne reagira tad je crklo ili loš kabel-žica. Ne mora biti kvar u računalu, može jednako biti pregoren port routera/switcha tj sam port, promijeni u drugi .. ponovi i možda proradi.

-ako ne tad kupi novu mrežnu, 30-300kn..

 

-prije je ipak preporučljivo ''testirati'' i najbrže je bootanjem neke live-linuc distre kao ubuntu/mint (usb stik..) i vidiš radi li mreža.

-ako ne radi tad je kvar.

-ako radi pod live osom tad nije hardware kvar, i tad to znači da je nešto s win problem, software.. postavke, malware ili pogrešan driver.

 

-za mrežu nije važno stari-novi driver (datum), jer se mreža ne mijenja. Nije važno što piše u win driveru, ali mora biti odgovarajući driver (pravi). Vjerojatnije kvar ili žica nego driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
ihush kaže...

-može biti bilo koji problem od žice-kabla, do kvara mrežnog adaptera. Driver bi trebao biti najmanji problem.r.

 ne vjerujem da je problem sa žicom ukoliko je code 11 device failure odnosno nebitno (žica može biti u prekidu, ruter mrtav, adapter će se bez greške prijaviti winsima)... dakle ili je stvarno device failure ili je problem s instalacijom winsa... ili sam što propustio uočiti, što misliš?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 14:47 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Louis Pluto kaže...
ihush kaže...

-može biti bilo koji problem od žice-kabla, do kvara mrežnog adaptera. Driver bi trebao biti najmanji problem.r.

 ne vjerujem da je problem sa žicom ukoliko je code 11 device failure odnosno nebitno (žica može biti u prekidu, ruter mrtav, adapter će se bez greške prijaviti winsima)... dakle ili je stvarno device failure ili je problem s instalacijom winsa

 -previše 'vjeruješ' errorcodu .. :) tj tko zna što je već juzer radio, npr pogrešan driver (jer je gledao verzije-datume..) tj juzer gleda i čačka kad ima problem, greška koju možda kasnije dobije ne mora biti povezana s konkretnim kvarom-uzorkom nego može biti poslejdica čačkanja itd. .. tj ne mora nikad biti samo jedan uzrok problema, može ih biti više, jedan uzrok je smao minimum :)

-umjesto nagađanja, postoji procedura, ideš redom i tad znaš što (ne)radi ili ako je ispravno tad mora raditi.

-malo grešaka-kvarova daje smislene errore tj srž kvara je takav da je RND i moguće je svašta. npr što ako je bio problem strujni udar i ako je crkao port na routeru + mrežna.. i juzer pokušava updateati driver-reinstalirati i sl.. ili koristi driverboostere i sl pakete koji možda imaju stariji necertificiran driver (kojeg win može blokirati) + moguće i malware-virus ili antivirus koji ovisno o postavkama paranoično blokira sve .. itd.

-nikad ne čitati juzera doslovno, samo kao info-moguće ali ne kao 100% činjenicu jer tad se često zaluta na pogrešan put :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
ihush kaže...

 -previše 'vjeruješ' errorcodu .. :) tj tko zna što je već juzer radio, npr pogrešan driver (jer je gledao verzije-datume..) tj juzer gleda i čačka kad ima problem, greška koju možda kasnije dobije ne mora biti povezana s konkretnim kvarom-uzorkom nego može biti poslejdica čačkanja itd. .. tj ne mora nikad biti samo jedan uzrok problema, može ih biti više, jedan uzrok je smao minimum :)

-umjesto nagađanja, postoji procedura, ideš redom i tad znaš što (ne)radi ili ako je ispravno tad mora raditi.

-malo grešaka-kvarova daje smislene errore tj srž kvara je takav da je RND i moguće je svašta. npr što ako je bio problem strujni udar i ako je crkao port na routeru + mrežna.. i juzer pokušava updateati driver-reinstalirati i sl.. ili koristi driverboostere i sl pakete koji možda imaju stariji necertificiran driver (kojeg win može blokirati) + moguće i malware-virus ili antivirus koji ovisno o postavkama paranoično blokira sve .. itd.

-nikad ne čitati juzera doslovno, samo kao info-moguće ali ne kao 100% činjenicu jer tad se često zaluta na pogrešan put :)

 ok, ali prvenstveni problem (radi kojeg je postao je na relaciji driver-uređaj), to što će eventualno morati mijenjati ruter-žicu nema veze s problemom mrežne kartice a nju pokušavamo osposobiti, na slici koju je postao se jasno vidi žuti trokutić a juzer nam je otkrio i koji je kod erora (juzer nije totalni početnik što se vidi kroz konverzaciju) nemam što vjerovati ne vjerovati, uređaj ne radi... dakle pokušajmo prvo utvrditi u čemu je problem s uređajem pa ćemo kasnije drugo... mislim da kad si u svojim odgovorima previše opširan i iznosiš previše podataka o uzrocima i rješenjima za kvar zbunjuješ juzera odnosno ne fokusiraš ga na bitno... zar ne bi bilo bolje jedno po jedno, koraci, postepeno? kad se riješi juzerov problem (razlog postanja) lako ćemo ga upozoriti na ostale eventualne probleme, kratki odgovori su najbolji, imo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 15:51 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Imam navedeni kontroler u racunaru kada povezem LAN na maticnu plocu jednostavno ga ne prepoznaje u opciji "upravljanje racunalom" pise da je driver 12.6.2018 ali na intel sajtu nema tog drivera ima samo 2017 kada pokusam snimiti taj driver sa intel sajta kaze mi na kraju instalacije da intel kontroler ne postoji na racunaru pored ikone mi ima uzvicnik (slika) kada hocu da brisem driver obrise mi cijeli uređaj iz "upravljanje racunalom" je li to znaci da ne postoje driveri za win 10? I kako da izbrisem driver i da pomocu opcije kompaktibilnost snimim driver za win 8?

 -ovo je problem s korisnicima koji nešto malo znaju.. i krenu popravljati na pogrešan način.

 

npr, intel službeno ne daje support, to rade konkretni proizvođači-oemi koji proizvode uređaj-mbo.. ali naravno, samo pravi proizvođač proizvori driver (tj intel u ovom slučaju, samo ne želi support jer nije on odgovoran nego oem). Tad se driver prvo traži na mjestu proizvođača MBO (asus-asr-gb-msi...) i tamo je odgovarajući driver + app-installer i ostalo smeće..

-mrežni driveri se zanemarivo malo mijenjaju, tj ne mijenjaju se, vječni su, identični. Može čak i od XP .. ali ne može se miješati 32-64 bitno, + ako driver nije certificiran od MSa tad automatika odbije instalirati (reboot u safemodu- F7..). Proizvođačima se ne isplati plaćati certifikaciju za starije, žele prodati novo, ne imati vječno trošak .. + driveri postoje za sve oseve i rade bez problema (drugo su dodatne apps koje mogu ići upakirane u driver.. obično smeće).

 

-win10 ima svoju bazu drivera, uključenu u win i čak po datumu vidimo da je to novije nego što je skinuto s intelove stranice (ako je odgovarajući driver).. tj da korisnik traži dalje, našao bi i noviji intelov, ali intel ne želi olakšati ni traženje, jer ne želi davati support.

-npr jel do sad mreža-internet radio? ako je to je konkretan dokaz da nije problem win driver nego da je do nekog problema došlo, npr kvar. Ali kako je korisnik pokušavao nešto instalirati tad je moguće svašta, moguć je neki križanac-driver koji možda ne radi + uvjek će prednost imati noviji i certificiran a ako je HW stariji tad noviji driver možda nije kompatibilan, možda treba stariji driver (mada su ugl kumulativno, tj jedna driver podržava desetke mrežnih kartica-chipova, kao i to da su paketi ugl 32+64bit.. jedino iz doba XPa nema 64 osim za server ili xp64.. kao i dos driveri itd.).

 

Problem kad se nađe recimo pravi driver, tj ako nije 'samo' driver nego neki installer-app, neki wizard, jer tad je ta app za neku winver, npr za win7 i tad taj installer ne prepozna win10 os, mada je sam driver isti-identičan, installer tad odbije instalaciju, ne os. Drugi problem, driveri se ne smiju instalirati u kompatibilnom modu, to služi za pokretanje aplikacija, ne za drivere, nikad za drivere, npr nema emuliranja 32-64 bita, nema to veze s w98-xp-7-10.. tj to nije ono što kompatibilan mod može i čemu služi. Korisnik koji tako pokušava obično stvori poblem, stvori neki frankenštajn-križanac driver koji može stvoriti problem da ga se ne može npr deinstalirati i da će svaki reinstall nasljediti problem (clean install ili čišćenje svega povezanog, po reg i sl.).

 

evo intelove stranice za 82578DC .. 2019, dos, w7, lin.. sve. Tj nema za win, dok je posljednji za w8 iz 2017.. što to govori? To znači da je u win10 već posljednji dostupan driver, kojeg je MS drektno od intela zapakirao, odnosno treba tražiti na drugom mjestu (ili otvoriti bilo koji npr za server, jer su zapravo identični paketi, tj u zipu su svi driveri za sve oseve npr lin-dos-xp...7 i 10..).

+ ali, drivermodel za vga-audio-chipset.. za win10 nije isti, tj win10 su već nekoliko različitih verzija pa tako nije isto koji build i kad se skida driver za MBO može se vidjeti npr build 1709-1803-1809-1903- i sad posljednji 1909.. mislim da za mrežni nije bitno ali za vga je, tj uz potpis-certificiranje to je interni info koji navodi za koje winver je driver i ako nema builda u tom popisu driver zaključi da ga nema, mada je identičan-isti.. može se čak u notepadu natipkati (oni koji znaju što rade..). No najpraktičniji način je raspakirati zip-folder i desnim klikom kliknuti .inf file, install.. tad se ne pokreće app-installer nego sam win pročita i instalira driver tj iskopira sys-dll fileove i registrira ih. Mrežni driveri su par KBa + inf koj to opisuje (ili ručno sve tipkati u CMDu), sve ostalo od parstorina MB je 'smeće' ili ostale verzije-osevi..

 

-evo, u konkretnom linku gore, intel radi 'trik' tj na popisu je npr win7 (2019, dok je w8 2017..) najnoviji driveri.. ali, ne ono što korisnik očekuje (samo za w7) nego kad ide dalje, tad izbor x32-x64 .. tj za sve win, ne za 7-8-10, xp.. jer razlike zapravo nema i driver je tu ali skriven, namjerno, jer tako intel želi.. dok se u popisu nalaze samo legacy win 7-8-server.. nema w10 jer je aktualan, ali isti driver.

+ moj driver je iz 2013, mada je mbo stara manje od godne dana, driver je nepromjenjen desetjeće i poslejdnji w10-1909 koristi upravo taj iz 2013..

 

tako da zaključujem da driver nikako nije problem-uzrok, nešto drugo-treće. Kvar, žica, malware.. itd. Dok je sad možda i driver problem jer je korisnik već nešto pokušavao i više ništa ne znači neki error jer može biti više uzroka.

 

+ opširno, možda, ali možda korisno drugima u sličnoj situaciji koji možda tad pronađu odgovor, koji ugl nije driver i uzaludno je tad tražiti ga po internetu i pokušavati instalirati ga. Ako driver nije uzrok, tad može samo dodatno zakomplicirati stvar do tog da ne može više ništa (boot-os..). Opširno zato, jer da bi bilo kakav problem otklonili, mali-veliki, prvo moramo utvrditi što je problem-uzrok, tek tad se krene u popravak, ne prije (a to korisnik gore u prvom postu već radi.. i prije nego postavi pitanje). Zato duži post. :)

 

-drivere u ovom slučaju treba potražiti na str za MBO, taj podatak nemamo.. tj ako je PC/mbo novija tamo bi se 99% pronašao driver za w10 tj installer (kojeg intel skriva) koji bi mogao normalno obaviti instalaciju. Ali, to može pomoći samo kad je driver problem. Svaki drugi problem time neće biti riješen..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
ihush kaže...

 -ovo je problem

 bravo , naravno da nije pročitao, nisam niti ja a vjerujem niti drugi...

 složiš se s tekstom koji sugerira kratke odgovore u manjim koracima i ne prefiše filozofije i onda napišeš plahtu...

 

 

tko je pročitao ihushev zadnji post?

1 pročitao
1 neda mi se
ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 17:28 (Louis Pluto).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom

Ruter radi,lan kabal radi testirao sam to prije svega kada ukljucim na maticnu ne trepti lampica ni na maticnoj ni na ruteru

15 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Louis Pluto kaže...
...

 bravo , naravno da nije pročitao, nisam niti ja a vjerujem niti drugi...

..

 - text ni nije zamišljen kao štivo za čitanje, nit si ciljana skupina :) .. cilj je juzer-namjernik koji naiđe i možda (teško) ako pročita, ne napravi veći problem ''popravljajući'' prije nego otrkije uzrok problema.

 

(klik na drugo ali ne sudjelujem u anketama pa da ne kvarim statistiku..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
Adoxxxxxsdi kaže...

Ruter radi,lan kabal radi testirao sam to prije svega kada ukljucim na maticnu ne trepti lampica ni na maticnoj ni na ruteru

 -crklo.. tj driver nema veze s indikatorom ili kabel. (+ crknuti može pc-mreža i/ili router-port..). Stvar koju ne možeš popraviti driverom. (i to se od početka zna, iskustvo čitanja početnika i opisa problema kao i načina kako popravljaju stvari.. tj ne popravljaju jer tad ni teme ne bi bilo). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Problem s intel 82578DC internet kontrolerom
ihush kaže...

 -crklo.. tj driver nema veze s indikatorom ili kabel. (+ crknuti može pc-mreža i/ili router-port..). Stvar koju ne možeš popraviti driverom. (i to se od početka zna, iskustvo čitanja početnika i opisa problema kao i načina kako popravljaju stvari.. tj ne popravljaju jer tad ni teme ne bi bilo). :)

 crklo 99%, driver (neispravna instalacija) je indikator a ne lampice kod dignutog sistema, naravno da ne rade lampice kada je isključena (neispravna instalacija drivera) disablana/pokvarena, bolje nek pogleda lampice pri bootu tada bi trebale raditi a to je indikator ukoliko rade da ne valja instalacija winsa

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 20:08 (Louis Pluto).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice