Problem oko Wireless-a

poruka: 10
|
čitano: 1.893
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem oko Wireless-a

Pozdrav,

 

Pre par dana pojavio mi se jedan problem u vezi interneta - wireless. Internet (Wireless) se odjednom izgubi i nema ga, i cim odem na iskljuci pa ukljuci WiFi, automatski se pojavi internet. Znaci, wireless jako cesto nestaje, nestane, i sve dok ne odem na iskljuci, pa ponovo na ukljuci onda bude opet sve uredu, do ponovnog nestanka... i tako u krug... Ako me razumete o cemu Vam pricam... Sistem koji koristim: Windows 8.1. 

 

Kako da resim ovaj problem ? Zbog ovog problema ne mogu nista radim na internetu, ne mogu da postavljam svoje filmove na jutjub, jer internet nestane... i nece doci sve dok ga ne iskljucim pa ponovo ukljucim... 

 

Ne znam da li ste skuzili o cemu Vam pricam ? Nadam se da cete uspeti naci resenje za ovaj moj problem !

 

Pozdrav i hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem oko Wireless-a

Takvu grešku sam jednom samo vidio kod nekog Optima rutera kojeg je njihov terenac zamjenio i sve je dalje bilo OK.

Neznam ovo kod tebe .....ni koji ruter?, niti internet provajder ?, da li si sa laptopom ili desktop sa  wifi adapterom , koja zaštita WEP ili WPA itd. ?

 

Može biti i da je netko tko koristi tvoj kućni ruter sa WiFi puno bliži od tebe i kad surfa tebi pošto si dalji prekida konekciju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Slaven23 kaže...

Pozdrav,

 

Pre par dana pojavio mi se jedan problem u vezi interneta - wireless. Internet (Wireless) se odjednom izgubi i nema ga, i cim odem na iskljuci pa ukljuci WiFi, automatski se pojavi internet. Znaci, wireless jako cesto nestaje, nestane, i sve dok ne odem na iskljuci, pa ponovo na ukljuci onda bude opet sve uredu, do ponovnog nestanka... i tako u krug... Ako me razumete o cemu Vam pricam... Sistem koji koristim: Windows 8.1. 

 

Kako da resim ovaj problem ? Zbog ovog problema ne mogu nista radim na internetu, ne mogu da postavljam svoje filmove na jutjub, jer internet nestane... i nece doci sve dok ga ne iskljucim pa ponovo ukljucim... 

 

Ne znam da li ste skuzili o cemu Vam pricam ? Nadam se da cete uspeti naci resenje za ovaj moj problem !

 

Pozdrav i hvala unaprijed

Wifi je zeznut. Svaka prepreka mu smeta. Pomaknes ga za 1 cm i vec bolje hvata.

Probaj za test u svom device man. deinstalirati svoj adapter i ponovno ga instalirati (samo kliknes na skeniranje za novi hardware i sam ce ga naci) i vidi hoce li se spojiti kada dodje do greske.

Inace, ja ne idem na iskljucivanje wifi-a, vec ga lijepo ugasim i upalim. Imas poprilicno neuobicajenu gresku. Ako pak postavljas filmove, mogao bi mozda limitirati promet u dogovoru s ostalim ukucanima, jer kada router radi na max. zna se zblesirati.

11 godina
offline
Problem oko Wireless-a

Kod mene, na jedan modem, su povezana dva laptopa i jedan ajfon i dva android telefona,  i jedan kompjuter... Sada sam postavio svoj laptop na prvo mesto, iznad svih uredjaja... Ali, ne verujem da ce to pomoci... ja mislim da ima neka greska u drajveru WiFi... Bio sam drajver WiFi obrisao iz devise menagera, i ukljucio windows update i pustio da ponovo instalira, ali opet se gasio WiFi... 

Volim Split !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Slaven23 kaže...

Kod mene, na jedan modem, su povezana dva laptopa i jedan ajfon i dva android telefona,  i jedan kompjuter... Sada sam postavio svoj laptop na prvo mesto, iznad svih uredjaja... Ali, ne verujem da ce to pomoci... ja mislim da ima neka greska u drajveru WiFi... Bio sam drajver WiFi obrisao iz devise menagera, i ukljucio windows update i pustio da ponovo instalira, ali opet se gasio WiFi... 

A jel' se i njima gasi wifi kada i tebi ? Ako ne, onda je problem negdje kod tebe. Znam da znaju dosta zezati silni uredjaji, ali ne gase wi-fi, vec spuste ping na minimum. Probaj ugasiti sve uredjaje za probu. Resetiraj router na tvornicke postavke.... Ako nista ne pomaze imas tehnicku sluzbu. Tesko je ovako pomoci.

 

P.S. Ako mislis da je do drivera, probaj vidjeti ima li noviji...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 21:48 (Mrgud Veliki).
16 godina
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Slaven23 kaže...

Kod mene, na jedan modem, su povezana dva laptopa i jedan ajfon i dva android telefona,  i jedan kompjuter... Sada sam postavio svoj laptop na prvo mesto, iznad svih uredjaja... Ali, ne verujem da ce to pomoci... ja mislim da ima neka greska u drajveru WiFi... Bio sam drajver WiFi obrisao iz devise menagera, i ukljucio windows update i pustio da ponovo instalira, ali opet se gasio WiFi... 

 nađi proizvođača wifi kartice u tvom laptopu i sa njegovih stranica skini odgovarajući driver za tvoj model. windowsi često guraju microsoftove drivere za wifi koji prave probleme sa wifi-em

11 godina
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Mrgud Veliki kaže...
Slaven23 kaže...

Kod mene, na jedan modem, su povezana dva laptopa i jedan ajfon i dva android telefona,  i jedan kompjuter... Sada sam postavio svoj laptop na prvo mesto, iznad svih uredjaja... Ali, ne verujem da ce to pomoci... ja mislim da ima neka greska u drajveru WiFi... Bio sam drajver WiFi obrisao iz devise menagera, i ukljucio windows update i pustio da ponovo instalira, ali opet se gasio WiFi... 

A jel' se i njima gasi wifi kada i tebi ? Ako ne, onda je problem negdje kod tebe. Znam da znaju dosta zezati silni uredjaji, ali ne gase wi-fi, vec spuste ping na minimum. Probaj ugasiti sve uredjaje za probu. Resetiraj router na tvornicke postavke.... Ako nista ne pomaze imas tehnicku sluzbu. Tesko je ovako pomoci.

 

P.S. Ako mislis da je do drivera, probaj vidjeti ima li noviji...

 

Od kako sam postavio svoj laptop na prvo mesto od svih uredjaja u kuci i restartovao modem, nije mi se desavalo da mi se ugasi WiFi. Ako mi se ne ugasi u narednih 10 dana nijednom, znaci da je problem resen... i hvala Vam puno "Mrgud Veliki" !

Volim Split !
11 godina
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Wolverine kaže...
Slaven23 kaže...

Kod mene, na jedan modem, su povezana dva laptopa i jedan ajfon i dva android telefona,  i jedan kompjuter... Sada sam postavio svoj laptop na prvo mesto, iznad svih uredjaja... Ali, ne verujem da ce to pomoci... ja mislim da ima neka greska u drajveru WiFi... Bio sam drajver WiFi obrisao iz devise menagera, i ukljucio windows update i pustio da ponovo instalira, ali opet se gasio WiFi... 

 nađi proizvođača wifi kartice u tvom laptopu i sa njegovih stranica skini odgovarajući driver za tvoj model. windowsi često guraju microsoftove drivere za wifi koji prave probleme sa wifi-em

 

Ako mi se ponovo pocne gasiti, uradicu ovo... Hvala Vam Wolverine !

Volim Split !
11 godina
offline
Re: Problem oko Wireless-a
AF139 kaže...

Takvu grešku sam jednom samo vidio kod nekog Optima rutera kojeg je njihov terenac zamjenio i sve je dalje bilo OK.

Neznam ovo kod tebe .....ni koji ruter?, niti internet provajder ?, da li si sa laptopom ili desktop sa  wifi adapterom , koja zaštita WEP ili WPA itd. ?

 

Može biti i da je netko tko koristi tvoj kućni ruter sa WiFi puno bliži od tebe i kad surfa tebi pošto si dalji prekida konekciju.

 

WPA je kod mene !

Volim Split ! - Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko Wireless-a
Slaven23 kaže...
AF139 kaže...

Takvu grešku sam jednom samo vidio kod nekog Optima rutera kojeg je njihov terenac zamjenio i sve je dalje bilo OK.

Neznam ovo kod tebe .....ni koji ruter?, niti internet provajder ?, da li si sa laptopom ili desktop sa  wifi adapterom , koja zaštita WEP ili WPA itd. ?

 

Može biti i da je netko tko koristi tvoj kućni ruter sa WiFi puno bliži od tebe i kad surfa tebi pošto si dalji prekida konekciju.

 

WPA je kod mene !

Sto god radio samo ne stisci ono dugme za wifi off/on, jer nema smisla. Ako vec ne ides na reset. Nekada zna i pomoci ugasiti router i upaliti ga 30tak sekundi.

Naravno da se zblesiraju tu i tamo i to svakome.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice