Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

poruka: 5
|
čitano: 1.058
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

Pozdrav,

 

Imam problem od sinoc kada se PC sam ugasio. Upalio sam ga i samo se hdd ugasio dok su svi ostali ventilatori radili. Nisam ga dirao do jutros kada sam izvadio CMOS bateriju i vratio natrag nakon par minuta da bi se opet ista stvar dogodila. Naime, sinoc kada se drugi puta ugasio, na slusalicama je pocelo pistati kao da ste naglo zaustavili ventilator procesora. Sve se lijepo upali i radi na pcu dok ne pokusam upaliti igru ili uci na browser kada se samo HDD ugasi. Ostavio sam ga da radi sa ugasenim hddom i nakon jedno 2 minute ventilatori graficke su se ukljucili na 100% brzine i graficka je bila jako vruca da sam se mogao opeci bez problema

 

Sta da radim u ovom slucaju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 15:28 (MrkyBoy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

Otkud to to da se hdd ugasio ?

Ovi simptomi bi prije kazali da je do napajanja, grafe pa čak MBO.

Jesi nakon brisanja postavki BIOS-a ponovo podesio ?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

Lampica na kućištu prestane blinkati odnosno svjetliti uopće a što se tiče biosa vratio sam na default postavke.. sumnjam na matičnu već duže vrijeme jer mi puno puta ne želi učitati windows od prve nego se popale sve lampice i ventilatori ali uopće se ne čuje bip od matične. Inače matična je Gigabyte GA-Z97X Gaming 3 i forumi su puni problema sa tom linijom matičnih...

8 godina
neaktivan
offline
Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

Mali update : pokušat ću sa drugim diskom koji ima već Windows 

 

Edit: I dalje se događa ista stvar, pokušat ću sa drugom grafom i tako dalje dok ne pronađem što ga zeza

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 22:18 (MrkyBoy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Racunalo se upali i ugasi nakon nekog vremena

Pokušao sam pronaći u Event Vieweru error na hardware i na system međutim to su sve samo sitna upozorenja najčešće oko Steama i nespjelih updejtova.. nisam ni sam siguran što uraditi a ne za*ebati se.. Probao sam i taj drugi disk međutim ista stvar, mogu sve raditi samo kad u igru želim ući (bilo koju) ekran pocrni, lampica od hard diska prestane svjetliti i ostalo sve radi. Temperature sam baš gledao i sve se čini normalno kada radi komp, HDD-28 stupnjeva, grafa oko 45-50 i procesor isto tako...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice