WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

poruka: 11
|
čitano: 1.696
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
WiFi radi probleme pri mijenjanju mreze

Dobar dan. Vec par dana mi se je pojavio sljedeci problem. Imam kucni internet i pretezno je laptop spojen preko tog modema. Ponekad koristim mobitel kao hotspot i u tom slucaju aktiviram VPN Tunnelbear. Godinama na 5 razlicitih laptopa sa Win 10 je sve radilo najnormalnije. Unazad 3/4 dana kad se odspojim od modema i spojim na mobitel, nemam pristup internetu i na WiFi oznaci je prisutan zuti trokut. Moram pokrenuti dijagnostiku i onda se prikljuci najnormalnije. Kad se hocu opet spojiti na modem, pojavljuje se isti problem koji opet moram rijesavati dijagnostikom. Skinuo sam zadnji driver WiFi kartice ali problem nije nestao. Deinstalirao sam Tunnelbear ali također nema pozitivnih rezultata. Koristim Win 10 Pro 64bit Anniversary. Nadam se da je moguce nekako to rijesiti, iako sam ja vec svasta prekopao i isprobao. Ne savjetujte ponovu instalaciju cijelog sustava jer to mi je zadnja opcija i sam znam da bi tako vjerojatno rijesio. Hardware o kojem se radi mozete vidjeti pod "Moj PC".

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 14:13 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

RIJESENO

 

Ako nekome zatreba, evo kako sa rijesio problem.

Otvorio PowerShell kao admin i upisa sljedece upute: 

netsh winsock reset
netsh int ip reset
netsh advfirewall reset

 

Nakon reboota mogu switchati mreze bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze
MatijaZG kaže...

..
netsh advfirewall reset

 

..

 to znači da si imao loše postavke-rulove fw-a ili gpo-a, ista stvar s resetom na defaulte fw/gpo, pa ako imaš neke potrebe, provjeri-podesi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze
ihush kaže...

 to znači da si imao loše postavke-rulove fw-a ili gpo-a, ista stvar s resetom na defaulte fw/gpo, pa ako imaš neke potrebe, provjeri-podesi.

 Da tako je. Ponekad koristim Ccleaner i zadnjim updateom kad sam isao pocistiti greske u registru, pojavio mi se gore navedeni problem. Nakon izvrsenih komanda se sve vratilo u normalu. Isao sam opet sa Ccleanerom pobrisati te iste greske u registru i ponovo mi se pojavio isti problem. Dakle nasao sam uzrok i iskljucio sam te "greske"iz pretrage. Ne znam ni sam da li da koristim taj Ccleaner dalje. Inace volim da mi u laptopu bude sve po špagi bez nepotrebnih datoteka.

15 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

CC je malware.. (tema)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze
ihush kaže...

CC je malware.. (tema)

 Planirao sam ga izbrisati. Ovo mi je samo potvrda. Hvala.

10 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

Pogrešna informacija jer CC nije malwer , zaražena je bila samo verzija 5.33.6162 i o tome su korisnici mogli na više mjesta čitati.

Iimam stariju verziju i sve je ok kao i sa novijom na drugom računalu :)

10 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze
AF139 kaže...

Pogrešna informacija jer CC nije malwer , zaražena je bila samo verzija 5.33.6162 i o tome su korisnici mogli na više mjesta čitati.

Iimam stariju verziju i sve je ok kao i sa novijom na drugom računalu :)

 Vidio sam da se pricalo o tome da je samo predzadnji update za 32 bitne sustave zaražen ali ocito i u 64bitnom je bilo necega. Cinjenica je da sam osim gore navedenog problema, imao posla i oko drivera koji su radili normalno od kad sam nabavio laptop i sve instalirao u 6. mj. 

15 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze
MatijaZG kaže...
..

 ... Ponekad koristim Ccleaner i zadnjim updateom kad sam isao pocistiti greske u registru, pojavio mi se gore navedeni problem. Nakon izvrsenih komanda se sve vratilo u normalu. Isao sam opet sa Ccleanerom pobrisati te iste greske u registru i ponovo mi se pojavio isti problem. Dakle nasao sam uzrok i iskljucio sam te "greske"iz pretrage...

 -samoobjašnjavajuće.. oni koji i dalje vjeruju CCu, i dalje će vjerovati (ne zanima me..), oni koji razmišljaju logički, na temelju argumeanta, rezultata, već ovim postom imaju odgovor. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

Deinstalirao sam Ccleaner i par dana mi je sve radilo kako treba. Jucer navecer mi se je opet pojavio isti problem i opet sam morao obaviti ona 3 reseta. Danas ponovo ista prica. Jel mogu to nekako rijesiti ili cu morati brisati SSD i obaviti novu instalaciju svega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WiFi radi probleme pri mjenjanje mreze

po navodima nije dovoljno deinstall-brisanje, nego clean ili iz imagea restore (bez CCa).. vjerojatno je tako (nisam provjeravao i oni koji to navode znaju..) :)

 

btw, to što je sad glavni krivac CC.. može biti i bilo koji drugi soft-utils.. tak da, može biti uzaludno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 14:21 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice